Годеж

  • 3 072
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 241
А, ничий кеф не ща да развалям. Където иска да спи, аз си казах мнението просто, нали това беше целта на темата. Сравнението с роклята не мисля, че е подходящо, защото в днешно време тя просто е класическа дреха за булка, а не символ за непорочност. Докато спането у родителите единствено в деня преди годежа не мога да си представя какво може да означава, освен театър. В такъв случай не виждам смисъл от въпроси трябва или не трябва – правиш го както си искаш и толкова.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 326
...какво може да означава, освен театър.
Е точно това е, де. Както и самата сватба. Не вярвам в днешно време някой да разчита на лелката в гражданското  или на попа да му дадат разрешение да започне да гради семейство и дом.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Така е. Но аз като реша да правя театър, не питам как трябва да бъде, а го правя както реша, доколкото зависи от мен. В случая питащата трябва да си реши как иска да бъде и толкова. Защото ако е искала да спазва традицията изобщо не е трябвало да излиза от бащиния си дом преди годежа.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 326
Защото ако е искала да спазва традицията изобщо не е трябвало да излиза от бащиния си дом преди годежа.
Така е. Традицията вече е нарушена  Twisted Evil. Сега само строги пости и горещи молитви ще я оправят авторката.

silviyany, извинявай, че се забавляваме на твой гръб. Много щастие и късмет ти желая с избранника ти.

# 19
  • Мнения: 1 495
О , не робувам на никакви традиции аз. Ние например сме сгодени , ама годеж не сме правили , просто предложение от страна на приятеля ми след , което и планове за сватба . Мислехме да съберем родителите на вечеря макар да се познават и да направим нещо като годеж , но после се оказа , че май скоро няма да е ако изобщо се състои . Даже не мисля , че ако седнат 2те семейства ще обсъждат сватбата , какво има да я обсъждат , ние решаваме всичко за нея, те дават някой лев и готово Grinning .Единственото , което що - годе се спази е , когато приятеля ми седна с нашите на вечеря , но не е питал баща ми дали ме дава или нещо от сорта , само съобщихме и това е .  Иначе на сестра ми годежа преди 10 и повече години беше с роднини до девето коляно , сестри , братя , братовчеди и т.н. Егати , аз ако трябва да изтърпя всичко това ще се гръмна . То не бяха пилета , питки , торти , една сурия традиции се спазиха пък аз защо съм толкова опък човек , че хич ама хич не обичам нещата да стават така , както "е редно". Тогава  бабето ми милата Бог да я прости , че сега я споменавам каза на сестра ми , че на годежа тя трябва да каже на свекърите си - мама и тате .

# 20
  • Мнения: 4 785
Ама какви са тези театри - ще си спя в нас, да идва да ме взима....по тая логика - да се правя ли на девствена на сватбата, щото по традиция така се жени - сериозно питам  newsm78 Сигурно за някой има смисъл този ритуал...ама е малко пресилено по мое лично мнение  Peace

# 21
  • Мнения: 50
Нямам намерение да играя театри,нито пък да се правя на непорочна и девствена.... Благодаря за отразените мнения.

# 22
  • Мнения: 1 844
еййй сега пък и годежите нападнахте ooooh! Twisted Evil били театър,било смешно..й кой казва,тоя дето няма годеж..
недейте всичко зачерквайте..и годежите и сватбите били отживелица..глупостии,даже напоследък много повече хора се женят отколкото преди няколко години.
нека всеки си спазва каквито традиции иска-ако ще да си спи у тях,ако иска да танцува гол по новолуние.важното е младоженците да се кефят,да са си отпразнували хубавия случай.пък тези,дето нямат нито годеж,нито сватба,само ще слушат и ще се подсмихват/няма лошо,форумът е и за забавление/ Laughing

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 241
А кой казва нещо различно? Точно това е въпросът, да си го направят както искат. Да е за тяхно удоволствие, а не защото традицията така казвала, при положение, че традицията отдавна е пристъпена. Ако въпросът беше зададен "къде спи по стара бг традиция момичето в нощта преди годежа" - ми много ясно, че при майка си и баща си. То преди годежа не би трябвало да спи другаде. Така е било навремето. В случая обаче - всеки сам си преценява, ние просто си казахме мнението.

Общи условия

Активация на акаунт