Температура при 4 месечно бебе?!

  • 2 656
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 451
 Здравейте,от снощи забеязах,че главичката на дъщеря ми пари.Измерих и температурата в дупето -38.4,а под мишничката-37.5.Дадох и Панадол и спадна до 36.8 под мишничката.Тази сутрин в дупето е 37.5,а под мишничката 37.4.Снощи звъннах на личния лекар и ми каза,че е възможно да е от претопляне.Коя е по-актуалната температура и изобщо каква трябва да е в този период?

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 08:49 от КрИсТаЛ

# 1
  • Мнения: 9 814
По-актуална е ректалната температура, но когато от нея свалиш 0,5 градуса.
Т.е. при измерена днес 37,5 реално Т на детето е била 37.

# 2
  • Мнения: 7 723
Във всеки период температурата не трябва да е на 37 градуса.
Може и от зъби да е.

# 3
  • Мнения: 1 558
Или от ваксина newsm78

# 4
  • Мнения: 4 294
Бебетата много лесно вдигат температура. Може и от жегата да е, особено ако е било и леко обезводнено.
Температуропонижаващи не се дават, ако е под 38 градуса.

# 5
  • Мнения: 2 376
Ако детето токущо е спало, ходило по голяма нужда, плачкало също може термометърът да покаже по-висока температура.

# 6
  • Мнения: 3 929
По-актуална е ректалната Т, но когато от нея извадиш 0,5 градуса.
Според мен не е трябвало да даваш Панадол - Т не е много висока, за да я понижаваш. А и ако оставиш така детето, ако е болно, ще се развие болестта, т.е. или ще вдигне Т или не и така ще разбереш какво му е на бебето. А като я сваляш, потискаш симптомите.

# 7
  • Мнения: 1 167
Моята бебка беше така преди няколко седмици. Педито каза, че е от претопляне и препоръча да й давам по малко вода, а не само кърма.

# 8
  • Мнения: 5
аз също знам че при Т по малка от 38 не се дава панадол.възможно е от ваксина,зъбче. не се мери докато бебето спи. така показва доста по висока

Общи условия

Активация на акаунт