Моля , за съвет 138 соу или 31 сучем за първи клас

  • 22 985
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 173
Още едно мнение против 138мо и особено занималнята при Велчев.. е няма такова нещо, едно домашно нямаше написано за цяла година. Щели да му се подиграват другите ако седнел да пише! Принудихме се да го дадем в частна такава.
Извънкласни..има шах, бях доволна.

# 16
  • Мнения: 47 985
Има ли плуване в 138?

# 17
  • Мнения: 2 407
31 во-много добро училище и подготовка до 7 ми клас.

# 18
  • София
  • Мнения: 266
Споделете мнения за учители в тези училища,които тази година евентуално ще водят 1-ви клас.

# 19
  • Мнения: 18
Синът ми завършва 4-ти клас тази година в 31 СУЧЕМ. Бих казала, че за тези четири години имам доста впечатления от учителите, които тази година преподават на 4-ти клас, а следователно другата учебна ще преподават на 1-ви клас. Препоръчвам г-жа Кенарова и г-жа Василева.

# 20
  • Мнения: 349
г-жа Кенарова newsm10 newsm10 newsm10 newsm10, но не е въпрос само на ваше желание.Разпределят децата произволно.

# 21
  • София
  • Мнения: 266
Може ли да споделите повече за самото училище-база,извънкласни занимания,занималнята...Като цяло доволни ли сте от училището?

# 22
  • Мнения: 349
Честно казано,колкото съм чела за др. училища смятам, че 31 малко изостава по-отношение различни извънкласни  занимания.Базата е сравнително стара, а занималня не сме ползвали и не знам-новите промени с целодневното обучение не съм следила как са отработени в самото училище.Принципно дисциплината е на нормално ниво.Малките учат на отделен етаж, не съм чела големи ученици да ги притесняват.

# 23
  • Мнения: 2
И до днес в 138-мо се учи сериозно. Имам наоблюдения от братовчедите ми - 5 на брой в различни класове. Като навсякъде и в него има т.н. трудни деца. Приема в 1.клас е 4 паралелки, защото вече е наложително да има занимални в 1 и 2 клас, а там няма стаи, а не че му е спаднал имиджа.
Какво да Ви кажа, изберете което искате училище, но не се впрягайте много от казваното  от всички тук.Аз като психолог ви казвам, че родителите се изказват в зависимост от това кое е изгодно за техните деца, а не си дават ясна представа какво е детето им.
Успех!

# 24
  • Мнения: 1
Защо не се запитате към децата учещи там аз съм ученичка и съм 7 клас в 138 соу от 1ви уча там и искам да ви кажа, че всичко зависи от учителя и от самото дете и ще ви кажа че 138 училище е всъщност много хубаво и прекрасно училище това, че децата в днещно време не учат и не се занимават и не взимат на сериозно училището не означава, ч училището е лошо.Ще ви го препоръчам и ще ви кажа, че по хубаво училище поне в този район няма да намерите. И това, че имало отвратителни екскурзии изобщо не е вярно  имам впредвид,че екскурзиите нямат нищо общо с обучението и ако си избирате училище в зависимост от ескурзиите не сте в добра посока. Аз съм доволна от моето училище знам какво е в другите училища и колко по добре е в 138 соу ... както казах всичко зависи от детето ви как се държи. Учителите са прекрасни повечето държат се добре свестни и разбрани са ПОВЕЧТО. Обучават си добре. перфектно бих казала дори.

# 25
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Angi Kostova, за седем години в това прекрасно училище с още по-прекрасни учители не си успяла да научиш най-елементарен правопис. Само това е показателно за нивото на преподаване там. Толкова правописни грешки на квадратен сантиметър отдавна не бях срещала. То дъщеря ми, която е в трети клас, прави по-малко. Crazy
Ти специално ли се регистрира, за да рекламираш училището? Понеже се носят разни слухове в квартала, че тази година са много зле и не могат да съберат първокласници за два класа на кръст. А като няма много и големи класове, няма и делегирани бюджети... Wink Голям отлив от това училище, ей. Не знам какво се случва, но маса народ си премести децата, някои още между двата срока. Дори не изчакаха края на учебната година. И това не само в началния, а и в средния курс. Явно има сериозен проблем, за да бягат така хората. Thinking

Последна редакция: чт, 03 апр 2014, 23:42 от lulumba

# 26
  • София
  • Мнения: 1 074
Аз пък, Лулумба, не разбирам изобщо отношението към дете, което си е казало мнението. Нито разбирам защо тенденциозно се петни името на училището. Учител съм в него от две години насам. Направено е невъобразимо много, за да се подобри материалната база, да се привлекат добри учители, за това може да прочетете в темата ми конкретно за китайските паралелки:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=658243.0

Причината да има лоши отзиви за етапа 5-7 клас първо се корени в неадекватната система, наложена от МОН, която вкарва децата внезапно насред най-различни учители с по 40 минутни часове и без стабилен класен ръководител. Между другото, това е, което обсъждаме с колегите по кръгли маси в посока промяна.

Второ, в училището има ПОЛИТИКА за оказване на съдействие и приемане на деца със СОП. Имаме над 20 деца само в първи и втори клас. Това не се харесва на родителите, които не са с деца със СОП, но обратно - родителите на тези деца са изключително признателни за това, което се прави.

Трето, аз съм сменила няколко училища и преподавам паралелно в два университета. АЗ НЕ СЪМ ВИЖДАЛА в живота ми ръководител като г-жа Кръстева. Търсех директор, който да застане зад идеите ми близо седем години. В нейно лице не просто открих такъв, но тя е истински боец за интересите на учениците на всички равнища. Ще ви приведа пример - при нея може да се отиде свободно, да се говори с нея (децата постоянно го правят, тя знае по име почти всеки ученик в училището). Тя отпусна от затегнатия ни бюджет две пълни стипендии за китайските паралелки, с които деца сега ще учат един месец през лятото в Китай, като търсим средства и за трето. Пак тя подкрепи да се отвори в училището Класна стая Конфуций, което е звено с автономен бюджет. Той ще ни позволи да направим кабинет мечта през лятото специално за моите паралелки.

Ако имате съмнения за качеството на екипа - просто елате, не се доверявайте на случайно дочути неща в интернет. Вижте всичко, което се прави и скоростта, с която се развиваме. Преподавателите се сменят с млади и нахъсани. С всяко дете работи не само класен, учители, зам. директори и самият директор, но психолози и педагогически съветници. Правим всичко възможно да създаваме колективи, които да са жизнеспособни да се справят прекрасно с трудностите в системата. С която се борим на свой ред.

Болно ми е да виждам толкова много негативизъм. Редно е да се приемат и гледните точки на онези, които се ползват от бонусите да са в това училище. Надявам се всички родители да подхождат именно по този начин - с желание за сътрудничество, предложения и любопитство. Никъде няма да намерите по-отворен колектив от нашия.

Поздрави и успехи!

Яна Шишкова

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Редно е да се приемат и гледните точки на онези, които се ползват от бонусите да са в това училище.

Мисля, че болднатото в червено обяснява цялата ода в прослава на директорката. Не ви упреквам - нормално е да я защитавате, след като от нея зависи работата ви в това училище. За вас това е бизнес и е съвсем логично да браните своята територия. Вероятно сте добра в това, което правите. Но едното няма нищо общо с другото. Вашето е частен интерес, а негативните мнения за училището, които не са едно и две между другото, са реални отзиви на хора, които са от другата страна - страната на потребителя, в този случай родители и деца. За да напускат децата това училище, при това в средата на срока, явно не е случайно. Ако беше толкова прекрасно, нямаше да бягат. Peace 

# 28
  • София
  • Мнения: 1 074
Простете, но намирам за напълно нормално да въведа хората в промените, които настъпват в училището в положителен аспект.

Получава се, че когато някой е под впечатлението на едно мнение от преди години, то той втори път няма и да помисли дали нещо пътьом не се е променило. Искам да предпазя хората да направят погрешен избор, без да имат адекватна информация.

Лулумба, Вие ме познавате от форума, не се съмнявайте, че съм твърде критичен и самокритичен човек. Възхищавам се на г-жа Кръстева като ръководител не защото от нея ми зависи работата - от нея не зависи, от МЕН зависи дали ще имам паралелка, а защото имам база за сравнение между твърде много директори. Днес е огромен проблем да се намерят свестни ръководни кадри, да не говорим за добри учители. В 138 СОУ има и от двете.

# 29
  • Мнения: 18 464
За същата директорка ли става въпрос, която на един 15-ти септември покани известен с провала си на няколко фронта футболист и фолкпевица да раздават учебници на първолаци?

Общи условия

Активация на акаунт