Странен проблем с несигурен майчински инстинкт

  • 3 311
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
Аз пък винаги съм обичала децата, но никога преди да родя не съм имала досег с тях. Една моя приятелка  роди няколко години преди мен и ходехме с бебето и на кафе. Аз гордо бутах количката, но когато стигнехме до някой тротоар и давах тя да си я бута, мен ме беше страх да не изпилея бебето. Много исках да го гушкам, но така и не се престраших. Въобще не претърпях бърза промяна с раждането на моето дете. Първите няколко седмици умирах от ужас, че ще си уморя детето. НО всичко се преодолява.

# 16
  • Мнения: 2 447
Винаги съм обичала децата,но колкото и да съм искала толкова и голям беше страха ми дали ще се справя..Сега вече съм уверена,най-малкото че правя всичко по силите си за детето...Според мен нещата ще се наредят когато забременееш и родиш..

# 17
  • Мнения: 9 438
Ние тук и да ти обясняваме ,ти няма да заобичаш децата повече или по-малко.Когато си родиш свои едва ли ще е така и тогава ще говориш друго. Thinking

# 18
  • Мнения: 542
аэ преди да родя ми се наложи да свикна с по- голямото ни дете!тя е от първия брак на моя съпруг!беше ми много странно как всички се радвот когато се лигави или прави някоя глупост!в началото ми беше доста странно,но с времето свикнах!а когато забрменях и родих някак си вече виждах нещата с други очи!все още не обичам дете да ми се лигави,но то си е до моя характер!когато виждаш собсвената си плът и кръв как ти се усмихва,доре само грейналите очички могат да ти стоплят сърцето!а да плача,аэ мога да кажа че моето дете го чух да плаче за първи път на 8 месеца,и плаках заедно с нея!

# 19
  • Мнения: 2 257
Усмихвах се, докато ти четях поста! Simple Smile Симаптично си го написала. Не мога да знам какво ти е, защото аз обожавам точно тези "лигавите, гърчещи се" Laughing (ама как си го казала само) бебета и малките деца (виж, аз пък хич не си падам по тийнейджъри, например). Но имам много, много близка приятелка, която като теб не понасяше деца, ама хич, просто само се чудеше как да ги избегне. Е, накрая се омъжи за човек, когото обича, роди и се син и сега е неузнаваема "лигла" - говори само за малкия, дори е минала на прословутото мн.ч. "ядем, спим, акаме" ха ха, и е съвсем друг човек - почти не ми дрънка за друго, освен за бебето си. Не знам какво и стана, как се промени, не живеем заедно, в различни държави сме, не съм натискала да я разпитвам за това, но е факт, че е тотално променена. Все така си я обичам, обаче!
Сигурно и с теб ще стане така. Simple Smile

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Когато родиш бъди сигурна, че чувствата ти ще се попроменят Laughing ако не към всички деца, то поне твоето ще обичаш безумно много Wink

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 834


 Разбирам те напълно LaughingБях и съм абслоютно същата.Моите го обичам, няма как и да не ги издържам като плачат и лудуват.Но рядко чужди деца печелят симпатиите ми.Съжалявам, че ще разочаровам онези които се захласват по всяко бебе, но не съм от тях.Има деца които нито са ми симпатични, нито изпитвам и капка удоволствие да ги търпя, или контактувам с тях.Не се и првземам.Това си е характер!Не твърдя, че и моите деца са най-хубавите и най-най във всичко, но аз съм ги искала, родила и аз ги гледам.Като родих първото си дете минаха поне 2 месеца докато усетя истинско майчино чувство.Всичко беше стрес и страх дали ще съумея да го изгледам.

 За това не се притеснявай, всичко е нормално.Пожелавам ти да ти се сбъдне желанието за две деца и всичко с времето ще си дойде на мястото! Heart Eyes
Все едно всяка една дума тук е моя.

И сега незнам как да се държа с другите деца,едно такова ми става тъпо по площадките ,когато незнам какво да им кажа понякога.Но с мойто дете ми е лесно(поне засега Mr. Green), всичко ми идва отвътре,но не мога (и и не искам всъщност) и с други деца да се държа така,просто съм абсолютно скована и незнам как да подхождам.Явно си е до характер,но според мен нямаш проблем,а просто не си забременяла още Grinning

# 22
  • Мнения: 5 173
А авторката на колко е?
Питам от любопитство.

# 23
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Абсолютно си нормална, не се притеснявай. За тези неща природата е измислила хормоните. Като родиш и те заливат едни такива вълни на любов и и всеотдайност - чак ще се чудиш къде си спотайвала такива чувства до сега.

# 24
  • Мнения: 5
Шушулче, авторката е на 25... това как влияе на ситуацията? (и аз от любопитство)

25 или не, цял живот съм се дразнела от деца, само в последните две-три години (откакто срещнах съпруга си) са ми се заприисквали и на мен. Той много семейно ми действа, за мой късмет!

# 25
  • Мнения: 4 753
Хайде и аз на опашката - същата бях...   Laughing  Сега мойто го обичам, чуждите ги харесвам или ги търпя - май се научих на повечко толерантност към децата, след като родих...

# 26
  • Мнения: 46 518
За дразненето стана ясно вече, а майчинският инстинкт в повечето случаи се появява след раждането, при някои жени и няколко месеца по-късно ...

# 27
  • Мнения: 5
Не се сърди, човече - искам да поясня, че мойто "дразнене" не е нормалното "никой не обича да му пищят" -  защото на мен и в мирното им състояние не са ми приятни. Бебетата не са ми сладки, децата и когато само си играят пак ме дразнят, и въобще искам да не са ми наоколо. Е това не е баш нормално  Simple Smile

Но поне щом не съм само аз такава, и има решение, това ми трябваше да чуя!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ще видиш ,че щеш ,не щеш ще се промениш.
Просто един ден,като се обърнеш назад,ще се чудиш това ти ли си била Whistling

Не го мисли чак толкова.Обичайте се,живейте си живота.Просто остави нещата да си текат по естествения им начин.

# 29
  • България
  • Мнения: 757
Когато гушнеш детето си (пожелавам ти го от сърце), ще видиш че всичките ти страхове ще изчезнат.И лигавенето и пищенето и нааканите памперси няма ни най-малко да те отвращават.Айде стискам палци скоро да ни се похвалиш,че си взела решение за най-ценното в живота си,а именно детето Peace

Общи условия

Активация на акаунт