стерилизация на бебешките принадлежности

  • 19 547
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Стерилизирах докъм 6 месец, като 2-3 пъти в месеца първо измивах хубаво с веро, а после ги изварявах. Но не ми се налагаше често, защото кърмех, а вода почти не пиеше. Основно стерилизирах бурканчетата, в които съхранявах кърмата.

# 16
  • Мнения: 2 013
Стерилизирам ги след всяко хранене.

# 17
  • Разград
  • Мнения: 518
До към 3-тия месец стерилизирах след всяко хранене, после започнах да разреждам докато накрая стигнах до веднъж дневно. Окончателно спрях да стерилизаирам след като навършиха 7 месеца.

# 18
  • Мнения: 9 439
В началните месеци по-на често,след това разредих стерилизацията до веднъж седмично.

# 19
  • София
  • Мнения: 673
Преварявам всички шишета и биберони веднъж на ден. От време на време използвам някое шише по два пъти като го изплаквам с бебешката вода. Използвам стерилизатор и съм много доволна. Смятам да стерилзирам поне до шестия месец, а там ще видиме.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
В началото се кърмехме и шишета не ни трябваха много.Като минахме  на АМ стерилизирах веднъж дневно повече шишета.Сега все по- рядко стерилизирам и не виждам много смисъл в това.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 096
Моето детенце беше на АМ. Имахме общо 4 шишета, които стерилизирах накуп, след като бяха вече използвани. Някъде към края на 3-ия месец прекратих практиката със стерилизирането.

# 22
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Стерилизирах до към петия месец веднъж дневно. Бях се запасила с много шишета.

# 23
  • Мнения: 641
Бебка е на 3 месеца и аз изварявам след всяко ядене.
А бибите след всяко излизане навън.

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
И мен ме интересува темата. Майка ми каза, че само е миела шишетата. Щом аз съм оцеляла и по-малко боледувала, не е ли по-редно да не се прекалява със стерилизирането? А само 3 мами написаха, че не са newsm78

# 25
  • Мнения: 1 740
В началото се кърмехме и шишета не ни трябваха много само едно за вода .След като минахме на АМ стерилизирам рядко.

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
веднъж дневно

# 27
  • Мнения: 2 090
Шишенцето за вода и бибероните стерилизирам веднъж дневно-сутрин.

# 28
  • Мнения: 41
Отначало всеки ден ги стерилизирах, но в последни месец започнах да разреждам и го правя през няколко дни.  Мисля, че така е по-добре иначе после ще започнат едни гъбички и чудеса... Shocked

# 29
  • Мнения: 657
В първите 2-3 месеца стерилизирах в микровълнова веднъж на ден. Йоана е изключително кърмена и не е ползвала много шишета. После съвсем спрях, само ги миех с гореща вода и веро. Peace

Общи условия

Активация на акаунт