най-добрата салата за горещините?

  • 7 728
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Всякакви комбинации от свежи зеленчуци, предварително добре изстудени в хладилника, без майонези и разни тежки сосове, само зехтин/олио, оцет и малко сол. Млечната салата също върви в жегата.

# 16
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
снежанка
домати  и краставици

# 17
  • Мнения: 1 798
Тук слагам и салатата от тиквички на labrex .

# 18
  • Мнения: 6 713

Тамън това и аз мислех! Mr. Green Или салата снежанка

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 16 042
 Нарязани домати, със сол и малко олио и поръсени с магданоз.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 975
Домати,печени пиперки,печен патладжан,магданоз и чесън всички тези зеленчуци нарязани на кубчета и овкусени със сол,зехтин няколко капки балсамов оцет и плочка сирене.

# 22
  • Мнения: 3 459
Домати със сирене, поръсени с много магданоз.   Peace

# 23
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Нашата любима семейна салата е огромна купа зелена салата (ситно нарязана), кубчета домати, краставици и една връзка пресен лук. Дресинг - оцет балсамико и зехтин или олио.

Имам и вариант без домати - тогава сипвам половин кофичка кисело мляко отгоре. За жегите е перфектна вечеря.  chef

# 24
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моята лятна салата е тази - салата , варени яйца , пресен лук , може и репи4ки , овкусяваме с малко сол ,олио и кисело мляко
...много е хубава и не спирам да я "Рекламирам"  Wink забравих да кажа 4е ако се остави в хладилника за малко да поохладнее пък съвсем не остава после   Sunglasses

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 00:37 от АдаДеспейнада

# 25
  • Мнения: 759
Определено не ми е най-любима за горещините, но преди малко ядох варен грах с чесън, оцет и сол

# 26
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Тараторче  Peace

# 27
  • Мнения: 3 922
Таратор, поне и разхлажда. Wink
За разхлаждаща салата в момента не се сещам.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 554
Кьопоолуто също е добро предложение. Аз лично го оставям няколко часа в хладилника преди консумация.

# 29
  • Мнения: 155
Тиквички с кисело мляко, копър, орехи, чесън, ама аз да си я направя, а да с цедено кисело мляко, че тиквичките пускат водичка  Wink

Общи условия

Активация на акаунт