Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, искам да направя пълнени чушки с яйца и сирене, запечени във фурната. С каква заливка да ги залея?
За какво ти е заливка?....
Пълниш чушките,намазваш тавата с олио и малко водичка наливаш,нареждаш напълнените чушки и буташ във фурната... Rolling Eyes.

Хихи, ми мислех, че тр. да ги залея с нещо  Hug
Още по-лесно значи, мерси мила  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 9 776
И още нещо да попитам за парфето. Ако реша да сложа плодове, например банан, кога и къде да го сложа?

# 62
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
polin_a , сложи бананите в крема, използвай ако искаш всичката сметана, но ако прибавяш и извара и крема ти общо стане около 700-800 гр. , тогава ще ти трябват 2 желатина.Може и повече да ти е крема, но тогава ще увеличиш желатина.Моята форма е с подвижни стени и дъно/ ринг/, диаметъра е мисля 26 см. и доста крем слагам, че иначе ми става тънка тортата.

# 63
  • Мнения: 251
Биляна, малко късно се включвам но на нас ни бяха подарили малък фритюрник, който на слабо на силно все си ги вареше. Никога не ставаха хрупкави .Ние си взехме на Солак и съм много доволна.Има си схема точно за картофи,и стават много хрупкави.

# 64
  • Мнения: 9 776
polin_a , сложи бананите в крема, използвай ако искаш всичката сметана, но ако прибавяш и извара и крема ти общо стане около 700-800 гр. , тогава ще ти трябват 2 желатина.Може и повече да ти е крема, но тогава ще увеличиш желатина.Моята форма е с подвижни стени и дъно/ ринг/, диаметъра е мисля 26 см. и доста крем слагам, че иначе ми става тънка тортата.

А бананите...предполагам...на ситно нарязани newsm78...или как?
И понеже от понеделник ми тръгна на кухненски провали, съвсем е реална опасността нищо да не стане с желирането, какво ще ядем после, кремче ли ще стане или за кофата?

# 65
  • Мнения: 251
Поли дори да не се стегне ще е нещо сладко за хапване с лъжичка, както аз правих опит с карамелена торта ама си я изядохме няма да я хвърляме я.

# 66
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
polin_a , бананите на кръгчета може, а иначе - аз без рецепта торта не съм правила и не знам какво точно ще ти се получи, гледай да е сладичко Wink.А иначе без рецепта съм желирала кисело мляко с плодове - много хубаво става, и компот съм желирала, като го направиш веднъж и на теб ще ти се иска да желираш много работи.Препоръчвам ти и тортата на Лео с рулата, и там желатин се използва, много хубава става, и желираната торта на Рая е много хубава.Успех  bouquet!

# 67
  • Мнения: 9 776
Аелис, super.mama.ani., надявам се да се справя и да не ми се наложи да правя това newsm43. Благодаря ви Hug!

# 68
  • Мнения: 549
.А иначе без рецепта съм желирала кисело мляко с плодове - много хубаво става, и компот съм желирала, като го направиш веднъж и на теб ще ти се иска да желираш много работи.



Би ли казала как ги приготвяш тези вкусотийки.

# 69
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Подслаждам киселото мляко на вкус и му добавям каквито плодове имам, на кофичка кисело мляко използвам един желатин, след като прибавя желатина към киселото мляко и плодовете го слагам в купички или високи чаши, поръсвам с кокосови стърготини или шоколадови пръчици и слагам в хладилника да стегне, след няколко часа е готово за хапване.
На един буркан компот заедно с плодовете слагам 2 желатина, пак сипвам в купички, в хладилника да стегне и е готово, може да се сервира с топка сладолед.
Ако не си ползвала желатин преди, няколко поста по-назад съм дала линк за това как се работи с него.

# 70
  • Мнения: 7
пеп-4о, благодарности!   bouquet Последен въпрос за целувките да задам - с обикновена кристална захар или с пудра захар ги правиш? Мнения по въпроса? Simple Smile

# 71
  • Мнения: 9 109
кристална.

# 72
  • Мнения: 778
Моля за идеи ...
Налага ми се днес да развихря творческото си мислене в приготвянето на различни видове хапки. Солени, плодови .. всякакви.
Моля дайте ми идеи с какво мога да блесна.
Поводът е годишно награждаване, завършващо с коктейл. Ще се пие вино - така, че трябва да е нещо, което ще върви с вино.
Благодаря предварително за идеите!

# 73
  • Мнения: 6 713
Момичета, искам да направя пълнени чушки с яйца и сирене, запечени във фурната. С каква заливка да ги залея?

Аз не правя заливка, много вкусни стават и без нея.

# 74
  • Мнения: 22 867
Моля за идеи ...
Налага ми се днес да развихря творческото си мислене в приготвянето на различни видове хапки. Солени, плодови .. всякакви.

Ето малко идеи ТУК, ТУК и ТУК.

Общи условия

Активация на акаунт