МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 75 101
  • 434
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Позагубих се аз... но май е време да се намеря - поне на края  на темата.
Толкова работа имах поради недомислиците на НЗОК... нямаше никакво време за форум..
толкова много нови майчета и дечица виждам - много си ни е уютно в темичката!

Юле - грешка правиш, че и  даваш пари - така няма да дойде да ти се извини.
Ти мен си ме знаеш - но аз също бих показала, че поведеието й няма да бъде търпяно, въпреки специалното ми отношение към твоята щерка  Hug

Предния път обещах разказ - но не знам кога ще насмогна...

За всички - голямо ГУШ  Hug  Hug  Hug

# 346
  • Мнения: 11 607
Момичета, здравейте!

За съжаление Юле не мога да ти дам съвет за Мима - ти най-добре си я познаваш, имаме още време да стигнем нейната възраст, така че нека се изкажат по-големите мами!

Аз да си ви представя Сами.......Свате, мила, пиши и доктора в прогнозите. Според него малко по-голяма вероятност имало да бъде момче. Така че кажете от сега кой ще плаща на Арбанаси за да знам от кога да спра да ям и да тренирам за тежки маси.

Всичко от УЗ изследване на този етап е супер. Всички маркери, които ни измери са в норма и няма нищо обезпокоително. Сърдечния ни ритъм е добър също.

В профил - Тук маха на леличките от форума - А тук се моли  майка му да не психясва повече, а да вземе д … и най-накрая.....

Термина този път показа,че ми е по-рано - на 03.01., но да се роди живо и здраво нито датата ме вълнува много, нито пола.

Вале, успокои се! Нервите не помагат на никой!

Танче, каква е тази нова технология - компютър през ТВ......Браво!

Маминке, ти вратата за болестите не я ли залости здраво? И не я мисли Пепел(яшка)......Тя сега за мое удоволствие качва килограм след килограм заради хлебопекарната си и въобще не и се говори с нас. Ние пък за сметка на това ще иидем на гости да и изядем хляба........И стига сте боледували....Какво е това нещо от вас? Амаха.......

Пикасо е в Гръцко.....Тя е по неприятни места - морета, чужбини...Хич не я мисля нея...Дано само и е хубаво на душата! И после до другото лято да ни разказва приключения.

Любе, дай една торта насам........Яде ми се шоколадова торта...много........Пристрастна съм към името Лъчи......Хубави хора го носят, само дето аз от време на време искам да им хвърля по един бой(ама това се отнася само за моето Лъчи).....

Лилфи, радвам се,че ще има още едно бебенце.....Лени започвам да я мисля още по-сериозно....

Мозила, а ние нищо не разбрахме от товето майчинство...Да се надяваме,че ти все пак си разбрала нещо.......

Наде, много кратко, но все пак благодаря,че минаваш да ни видиш.......

Че ние тук останахме все едни наказани - дето не са ни на село(Грета как ти завиждам за селото), ни на море, ни никъде.....А дори има и такива, които правят ремонти у къщи, не могат нищо да си намерят и в устата им има постоянно налеп от цимент....Пфуууу....писна ми от ремонта у нас!

Стига толкова от мен, да има и вие нещо да кажете......

# 347
  • Мнения: 3 324
След сватиния пост мога само да кажа ...доктора да черпи - щото той е виновен!!! Crossing Arms Ей, Цоц, не мога да повярвам, кога беше само химера, кога вече е човече ooooh!, много, ама много ми зарадва деня!

Юле, добре дошла в клуба ...за втори път! Все още не мога да преценя има ли разлика - момчета, момичета - да кажат майките на тийнеджъри от двата пола, ама същия филм вече 5 години се прожектира у нас, че и малкия взе да вири нос Crazy... С големия вече не знам каква тема да подхвана - все е неподходяща и повод за конфликт, опитвах и с добро и с лошо - нъцки, братче, все не уцелвам на Негово Величество Настроението... Sad

Моите малките ще се върнат в събота - добре- зле, почти 1 месец откараха с баба си, за което съм много благодарна (след 17 години, ще има повторение)! Та се приготвям за торбомета, подстригването и ориенталските танци (напук на трите ми виШи) - в тоя ред на мисли, днес съм на ориенталска вълна - http://www.vbox7.com/play:787ec385 - приятно слушане!

# 348
  • Мнения: 803
Моите малките ще се върнат в събота - добре- зле, почти 1 месец откараха с баба си, за което съм много благодарна (след 17 години, ще има повторение)!
Значи да имам надежда, че и моите някога някой ще ги вземе поне за десетина дни.Излиза ми се някъде, само двамата с милото, до много късно, после да спим до обяд и поне един ден никой да не вика:
-Мамо, какво ще ядем, може ли на компютъра, къде са ми панталоните, кой ми е пипал нещата, днес не е мой ред да си оправям леглото и т.н. и т.н... Mr. Green
Ехеее, тук въздишам много дълбоко и тежко, да подчертая...сега искам някои неща, но не мога да ги направя, а след още някоя и друга година, ще мога, но няма да искам.  Twisted Evil
Цоц, мома е бе, от профила си личи, доктора къде гледа...И все пак дивата не ми е сложила гласа в залаганията, но пък аз се наемам да черпя на Арбанаси, хем със сигурност няма да ме забравите така. Heart Eyes
Раде, Раде, толкова рядко и толкова малко!Засрами се, моме!Работата край няма, нали знаеш.Усмивките дето ти ги меткам на скайпа от време на време се мумифицират, а китките увяхват като в пустиня.  Sad
Вале, стига си трови нервите с такива идиотщини бе, подминавай ги, не им обръщай внимание, не ги чувай, не ги виждай и толкоз.Дано денят ти свърши не както е започнал-отвратително, а очарователно, и утре сутрин да напишеш един слънчев и усмихнат пост.  spoko
Юле, на крак ли пишеш? НИдей ма, позата със сигурност е доста компрометираща. hahaha Да кажа ли на момичетата за моите съвети, а? Не, само ще спомена, че не се съгласи с 99,9% от тях.Ми аз какво разбирам от момичешки работи... :oops
:
Нямам монитор.На поправка е .Пиша през телевизора,но нищо не виждам.И незнам кога ще се включа активно във форума...Поздрави за висчки ...
Ето това е пример, как човек намира начин ако има мерак за нещо. Joy Извини ме, Танче, че се възползвам, че сега не можеш да видиш, ама не се стърпях, душа. Mr. Green Представям си сега как свети от чистота у вас, снимай  и после ще ни показваш каква е ползата от липса на нет известно време.

Пепелче мерси за комплимента.Лъчи е съкратено от Лъчезар.
И аз това имах предвид, Любе.Но пък май е някаква тенденция, на хората носещи това име всички да казват Лъчи.И двете ми звучат хубаво, светло и усмихнато, поне аз с това го асоциирам.

Пепел от рози, не се скатавай, ами разкажи на аудиторията как ти домакинстваш...в тая темичка ти си ни хапчето за смях!!! Mr. Green
Да бе, ти сериозно ли говориш?Да се изтипосам в цялата си шамандурска светлина тук, пред всички.Аааа, срам ме е. Embarassed Embarassed Embarassed
И все пак дано Кати е добре, че са ми съвсем пресни спомените от подобни приключения, горещи, трудни и безсънни.
Айде, стига толкоз за сега. Naughty

# 349
  • Мнения: 2 471
Леле Цоци, развълнува ме много с тези снимки.
Ния ме попита, защо плача....

# 350
  • Мнения: 3 324
Нини, има лек - използвай случая, докато си на тази вълна да развълнуваш и татито, тогава ние ще плачем от вълнение (при това с огромно удоволствие!) Laughing


Значи да имам надежда, че и моите някога някой ще ги вземе поне за десетина дни.Излиза ми се някъде, само двамата с милото, до

Имаш още 3-4 години, докато заслужиш! И моля, без агитация за снимки на лъскавите танкини паркети, достатъчно си ме гризе съвеста и без тебе! Остава пък и Директора да ги види...

# 351
  • Мнения: 11 328
Ох! Мразя да пиша такива неща.
Мирел е с бронхит на ръба на пневмонията и се наложи АБ. Crazy

# 352
  • Мнения: 803
И моля, без агитация за снимки на лъскавите танкини паркети, достатъчно си ме гризе съвеста и без тебе! Остава пък и Директора да ги види...
Споко бе!Веднага след нейните снимки, аз ще пусна мои, за развновесие, за успокоение и за самочувствие.А пък шефа ти ако ги мерне, веднага ще те повиши от кеф. Mr. Green
Хем за гарнитура към фотото ще разкажа каква пишман домакиня съм...НЕмам равна, уникална съм, едва ли някой би могъл да ми гепи приза за най...не ми идва подходяща дума. newsm78
Защото никой не може да прави като моя черешов сладкиш без череши, и като моя козунак, дето близо час го изтъргвах от мокета, защото така беше втасал, докато ме е чакал незнайно колко време, че беше тръгнал сам към фурната да крета. Twisted Evil

Ех, Вечиии, ти пък сега. Sad Как така не си я усетила по-рано бе? Не кашляше ли, ти само за Т каза, че има.Оправяйте се по-скоро. Hug
Бре, егати вълната от болести ни яхна всички на поразия и то насред лято, аман!

# 353
  • Мнения: 3 324
Също така- няма да е лошо да кажеш с какво искаше да заместиш портокала от същата рецепта за черешовия сладкиш Joy Сигурна съм, че такава креативност, никой тука не е проявявал!

Ох, Вечи  Sad - мразя да чета такива работи, ама почвайте да не стане по голямата беля!

# 354
  • Мнения: 2 022
Еха, вече знам кой ще роди Бебе 2010! ЦОЦИ, разбира се!!!!!!

Вечи, лоша работа това. Но давайте АБ и да минава и заминава по-бързо.  Hug

Аз пък съм с конюнктивит! На дърти години. М..ка му, идея си нямам как го захванах. Сега не мога ни да чета, ни да пиша, а преводи ме чакат. Днес не съм написала нито ред, само оттук набързо прелитам, че инак не ме свърта.  Embarassed

Айде, лека вечер и дано утрешният ден бъде по-добър от днешния.
  Hug Hug Hug

# 355
  • Мнения: 427
Мамо Цоци аз също плаках .Бебето е много сладко .Почиваи си да мусе радваме независимо дали в 2009 или2010 живо и здраво да ти е.Лъчито баба ми бог да я прости го наричаше малък слънчев лъч.И тои наистина е слънчево заразяващо всички около себе си с радоста и чара си дете.Следобяд като валеше батко му го е научил да пее песничка на англииски.Исега върви и пее с меден гласец да го изядеш.А иначе и големия си е дошъл с името един благ на мравката път прави.Съжалявам за болното ти детенце Вечи . Вземаите мерки от време.

# 356
  • София
  • Мнения: 1 001
Ей, как се посмях пак! Тука пишман домакините се надпреварват коя е по-по-най  hahaha От някои видяни снимки, които сте имали неблагоразумието да покажете съм много наясно кое считате вие за неоправено, неизчистено, разхвърляно и пр.  
Аз чистосърдечно си признавам - чистя като хората само като знам, че някой ще ми идва на гости  Laughing ... преди ме беше срам да си го призная, обаче реших, че ако по-често каня гости ще имам доста повече стимул да си оправям къщата!  Grinning

Да си похваля децата (време за реклама Mr. Green)  Дани трополи нещо из кунята - викам си - нещо пак си готви....чувам трясък...мамо, счупих една чинийка....ама аз сънена викам - нищо, голяма работа....и пак заспивам (това става следобед, докато спим с Кати)....Тъкмо си сънувам нещо и той идва да ме буди....мамо, ела да видиш нещо....оффффф, изпъшквам аз, много се кефите да ме будите , бееее, донеси го "нещото да го видя"....Не може, вика Дани, трябва да дойдеш....Офффффф, пуфтейки се измъквам от леглото и се замъквам в кухнята....и се събуждам рязко!!! Shocked От струпаните в мивката и около нея чинии няма и следа....всичките ги измил, забърсал, свети!!! Брех, викам си, сигурно още сънувам.  Laughing Сладур, току го споходи някоя муза....Като малък отвреме навреме подреждаше всичките ни обувки по големина в редички  Laughing

Кати е значително по-добре. Играе, яде, малко пак вдигна температура сега, след следобедния сън, но не е висока....оправяме се!

Вечернице, прегръдки!!! HugПо-бързо да се оправи щерката!  Praynig

Цоцииииии, какво е сладичкоооооо!!!! Скръстило ръчички милото, няма значение мъжко ли е или женско - като стане готово за гушкане аз съм първа на опашката....моля да не ме бутате отзад Laughing Около Нова година ще са големи вълнения значи!!! Гуш!  Hug  bouquet

Юле, моите още на са толкова големи, но по реакциите си на техните настроения мисля, че лесно бих попаднала в твоята ситуация след време. За това активно чета и се просвещавам предварително по въпроса. Наясно съм, че готови отговори няма и методите , прочетени от някъде не дават непременно резултат, но пък ми дават поводи да размишлявам и да подготвям "почвата" .
До сега ми е станало ясно едно - "повредата винаги е в моя телевизор"! "Гредата" в моето око е винаги по-голяма и първо тя трябва да се извади...тогава "треските" в техните очи няма да ми се виждат толкова значими и непоправими.
Прошката и извинението вършат чудеса и ,да, ти ще трябва да си инициатора, дори да не си виновна в конкретната ситуация!  
Ядното блъскане на врати, промените в настроенията, неблагодарността....големия човек в тийнейджъра се бори с малкия - първия иска внимание и държи да бъде забелязван, важен, независим, центъра на вселената и пр., а малкия иска да се гушне в майка си, но го е срам Rolling Eyes....
При всички положения - говорете си...по-добре е отколкото да си мълчите....може да си излееш душата пред нея - тя може и да ти хвърля гневни погледи през това време и да ти се струва, че от едното и влиза и от другото и излиза, ноооооо не е така....Гледай на думите си като на семенца - посявай ги в ума и душата и....плода ще се види след време...търпение!  Praynig
Преди време се разминах с една групичка шумно кикотещи се момичета на някакви детски глупости. Издразних се...но само след няколко минути се замислих...защо се дразня? Ами че и аз съм била част от същата шумна кикотеща се групичка, която буташе лелките в рейса с едни огромни папки с "шедьоври", говореща на възможно най-висок глас разни "умнотии"...и ми мина раздразнението, защото "няма нищо ново под слънцето"...и на тях ще им мине. Mr. Green И те няма да разберат защо майките им са такива, каквито са, докато не станат майки... и сърдити лелки в автобуса...

Дръжте се майки, ние геройки ли сме или какво....едни деца тука ще ни стресират....я, по-ведро!  Hug Hug Hug

Стига от мен....отивам да си гушкам мъжа, че като вземат да ми се зъбят моите динозаври един ден само той ще ми е останал за гушкане  Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 23:42 от maminkavania

# 357
  • Мнения: 1 410
Цитат
Танче, каква е тази нова технология - компютър през ТВ......Браво!
Нация техническа Laughing
Вече имам монитор, за временно ползване ....нашия ще го правят ....Ей ме на,тук съм !Почти ви изчетох.

Раде,днес си мислих за теб.И те се появи -  Grinning

Къщата ми наистина свети,но за кратко.Аз изчистя и оправя ,малките минават след мен и "подреждат".Снимки ме е срам да покажа - ще кажете - я па таА!

Снимки на кухнята ще пусна -само да излъскам плочките и подредя.... Laughing

# 358
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Юле,дръпвам кабела на компа  Naughty пари  Naughty на вечеря  Naughty Галин и той да не и приказва заради отношението и към тебе...наистина е отвратително това ръджание, ами разговорете се с Галин така та да ви чуе и тя, че при това положение и отвратително държание...няма да има и Германия..независимо от всичко Съчуствам ти, че ми се вихреха подобни ситуации на времето,сега пак Ваня ми вдига кръвното по подобни начини  #Cussing out и като прибавим дивотиите на Ивана...... ooooh!

# 359
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте мили мами! Цоци много ме разчувства с тези снимки! Пожелавам ти всичка да е по мед и масло! Абе Цоци какво не си разбрала за майченството? Ами взимам от социални грижи. А там бюрократите докато не те върнат няколко пъти не могат. Сякаш от джоба си дават тия сто лева. А аз пътувам 50км за да стигна до Добрич и няма кой да гледа бебчетата. Та затова се зарадвах тоя път като не ме върнаха. Ще си ги взимам тия пари една година. Татянка ,това с чистенето ми е до болка познато. Моята Ивка има афтички на езичето. И утре ще я водим на лекар.Някой от вас беше казал за лекарство за мазане ама като не помня кой. Ако може да ми каже името на лекарството за всеки случай.Желая ви лека вечер!

Общи условия

Активация на акаунт