Дали бракът ми е свършил?

  • 11 051
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 507
Аз съм била от другата страна и искам да ти кажа, че са страшно много факторите за вземане на конкретно решение. Влюбен, не било секс, любов било - това и аз съм го чувала много пъти. Горкият, ти не го разбираш. С теб е само заради децата си. И какво ли още не... Sick

Така. Сядаш и мислиш прагматично.
Първо - ако се разделите, можеш ли да поемеш финансовото бреме на живота да пада изцяло върху теб? Защото при такива ситуации, татковците бързичко забравят, че имат дете.
Второ - какво конкретно си направила, за да запазиш брака си и какво още може да направиш, без да преминаваш границата на собственото си самоуважение.
Трето - въпреки цялата идиотщина, купуваш нови обувки на висок ток и ходиш поне два пъти седмично с приятелки да пиеш мохито. През това време той да гледа детето.
Четвърто - отговаряш си на въпроса защо го обичаш - години заедно, навик, общо дете?!?
Пето - всичко това да се случи в обозрими срокове, а не смирено и тихо да чакаш господинчото да си изживее голяяяямата любов и да се върне с подвита опашка (евентуално, де!).

Да, бори се! Имаш това право. Но достойно - без тръшкане и ревове. Не прави като мен - аз се унижих безумно много заради мъжа, когото обичах и това се отрази и се отразява на самочувствието ми и до ден днешен. ТИ си най-важната. Дори детето не, ТИ! Запомни го!

Наденце,   bouquet


Така ми се прииска да те прегърна  bouquet

# 16
  • Мнения: 903
Въпроса ми беше дали има смисъл да се опитвам да запазя брака си или трябва както се казва "без бой" да се предам и да го оставя спокойно, без да му преча, да отиде при другата.
аз искам и мога да живея с него, стига да избере мен. Какво иска той - не знам.
На така зададения въпрос ще ти кажа едно - всяко усилие в този живот има смисъл, докато вътре в теб сърцето ти подсказва, че не си готова да направиш противоположния избор, да приемеш обратния вариант и да живееш спокойно с подобно решение. Дори когато нещата изглеждат отчайващо зле, дори тогава смисъл да се бориш до последно има, ако не заради друго, то поне за да знаеш /както и някой друг по-горе беше вече казал/, че си изчерпала всички възможности, че си сторила зависещото от теб... И тогава вече ще си в състояние да приемеш истината /ако тя разбира се продължава да е такава, каквато я виждаш сега - че мъжът ти със сърцето си е с другата/...... Причините за разпадането на моя брак бяха съвсем различни от това пред което си изправена ти, но горните ми разсъждения са базирани пак на моя опит и моето светоусещане - т.е. това е моят начин да приемам житейски удари и да намирам сили да се изправя и продължа напред - Едва след като съм направила всичко зависещо от мен и съм се уверила, че не е останало нищо ценно за което да си струва да се боря, едва тогава наистина успявам да надмогна нещата, едва тогава си отиват и недоизживените чувства и всичко останало, което ме е дърпало вътрешно назад.., едва тогава съм в състояние да отхвърля товара на миналото и да продължа действително с усещането че съм свободна /т.е. без  никога вече да ме гнетят в подсъзнанието подли въпросчета като: "Ами ако бях постъпила...(еди-как-си)?/.... Та, бори се.., но както е казала Сабина, без крайни средства от които да изгубиш достойнството си, Peace
че тогава накрая може да се чувстваш и по-зле и от сега...

На другата ти реплика - че за себе си знаеш, че искаш да си с него, но незнаеш какво иска той самия... - Еми намери начин да го изясните! Знам че е като "да дръпнеш лъва за опашката", задавайки му въпроси, чиито отговори евентуално никак няма да ти харесат.., но личното ми /отново/ виждане е, че е по-добре веднъж да чуеш болезнена истина, отколкото да се живееш в болезнена неяснота. Възможно е и той сам със себе си да не е наясно какво иска, но по-здравословно и за двама ви ще е, ако ти го подбутнеш към вземане на някаква ясна позиция, па дори и тя да е различна от това което сама искаш и се надяваш... Освен разбира се, ако не предпочиташ да се лутате незнайно още колко в лабиринта на някакви мъгляви взаимоотношения, които в крайна сметка ви измъчват.......................... Нали знаеш притчата за птичето в кафеза - ако го пуснеш на свобода и то се завърне, твое е... Ако имаш куража, постъпи така - дай му избора да си тръгне, кажи му на какво се надяваш, но че не го искаш на всяка цена и само фигуративно в живота си, че това от което се нуждаеш са истински отношения, а не семейство-проформа и че в крайна сметка ще зачетеш избора му, но той трябва да го направи според което му диктува ума и сърцето... Рискован ход, но мисля че аз бих постъпила точно така, защото просто съм алергична към диагнозата "очакваща в мъчителна неизвестност". Късмет каквото и да решиш!

# 17
  • Мнения: 107
Минала съм през същото-изобщо не стоеше пред мен въпросът за борба. Случи ми се нещо рядко в живота - да залитнеш от любов към омраза. Казах, че за мен бракът не е по-различно от връзка без подписи и формалности. Щом се е влюбил в друга, значи не ме обича и желая да се разделим. Е, не сме се разделили, но не по мое желание. Всяка ситуация е различна. Но аз за себе си бях наясно, че не е бил лишен от нищо, дори съм се жертвала за него. Сравнявала съм с много други двойки и си давам сметка, че той просто няма какво повече да иска от мен - потвърди го. След като и това не е стигало, аз просто не виждам,какво повече мога да дам. И вече не желая да давам. Друг да се бори сега, след като аз не го желая.

# 18
Момичета, благодаря ви.  bouquet


А не ти ли е под достойнството изобщо да се "биеш" за мъж, който е показал, че има чувства към друга?
Бракът ти не е факт от момента, в който съпругът ти е погледнал друга жена - поне за мен е така. Аз никога не бих си мръднала и пръста да се бия за него. Защо? Само да му вдигам още акциите, че е супер мъжът - желан от толкова жени, дето си скубят косите за него. Айде няма нужда.

Точно така мислех и аз преди да ми се случи това. Но... едно е да го мислиш, а съвсем друго е наистина да ти се случи. Повярвай ми, тогава човек може да направи неща, които никога не си е мислил, че е способен да направи.


каквато и да е причината - дали поради личните ти чувства или просто защото мъжа ти си струва....все тая...важното е, че ти не можеш да си тръгнеш сега, нали?и като ще стоиш - поне опитай да направиш нещо...още повече тези ти опити ще те убедят дали си струва...и дали наистина искаш това...

успех и постъпи така, че утре да не съжаляваш
ние хубаво ще ти напраскаме всякакви съвети...ама утре ще си живеем живота...а ти твоя с взетите от теб решения

Благодаря ти много за думите, Catnadeen! Hug Точно това изпитвам в момента - просто не мога да си тръгна, въпреки че може би погазвам достойнството си, но ... явно любовта ми към него е по-силна от всичко. но най-гадното е, че нищо не зависи от мен - аз дори и да не искам , той най-вероятно ще си тръгне.


Miss Blondy~Redhat ,  Hug Точно от такава подкрепа имах нужда. Аз вече знам достатъчно болезнени подробности и всичко това скоро ще свърши. Е, едва ли ще свърши в моя полза, но както каза ти, не мога цял живот да живея в болезнено очакване.

Още веднъж ви благодаря на всички, без изключение.   bouquet Хубаво е да има човек с кого да сподели и да получи някой съвет, подбутване , а защо не и критика. Благодаря ви, че ви има.  Hug

# 19
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 670
Успях да простя, разбира се, едва ли ще забравя. Но не ме боли.
Смея да кажа, че отношенията ни са много по-добри от години наред преди това. Но всяка история е различна...
Няма какво да напиша след думите на Сабина и Надето.

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нищо не е свършило докато наистина не приключи!
освен това Елизабет Тейлър доказа, че и след свършването може да се продължи...

# 21


Да, бори се! Имаш това право. Но достойно - без тръшкане и ревове. Не прави като мен - аз се унижих безумно много заради мъжа, когото обичах и това се отрази и се отразява на самочувствието ми и до ден днешен. ТИ си най-важната. Дори детето не, ТИ! Запомни го!



Сабина, благодаря ти много за тези окуражителни думи. Прегръщам те силно.  Hug

# 22
  • Мнения: 1 732
Да, бори се! Имаш това право. Но достойно - без тръшкане и ревове. Не прави като мен - аз се унижих безумно много заради мъжа, когото обичах и това се отрази и се отразява на самочувствието ми и до ден днешен. ТИ си най-важната. Дори детето не, ТИ! Запомни го!

Сабина, благодаря ти много за тези окуражителни думи. Прегръщам те силно.  Hug
И аз!  bouquet
И помни, че никой, ама никой на света не заслужава да загубиш себе си! Късмет!

# 23
  • софия
  • Мнения: 88
Аз съм била от другата страна и искам да ти кажа, че са страшно много факторите за вземане на конкретно решение. Влюбен, не било секс, любов било - това и аз съм го чувала много пъти. Горкият, ти не го разбираш. С теб е само заради децата си. И какво ли още не... Sick

Така. Сядаш и мислиш прагматично.
Първо - ако се разделите, можеш ли да поемеш финансовото бреме на живота да пада изцяло върху теб? Защото при такива ситуации, татковците бързичко забравят, че имат дете.
Второ - какво конкретно си направила, за да запазиш брака си и какво още може да направиш, без да преминаваш границата на собственото си самоуважение.
Трето - въпреки цялата идиотщина, купуваш нови обувки на висок ток и ходиш поне два пъти седмично с приятелки да пиеш мохито. През това време той да гледа детето.
Четвърто - отговаряш си на въпроса защо го обичаш - години заедно, навик, общо дете?!?
Пето - всичко това да се случи в обозрими срокове, а не смирено и тихо да чакаш господинчото да си изживее голяяяямата любов и да се върне с подвита опашка (евентуално, де!).

Да, бори се! Имаш това право. Но достойно - без тръшкане и ревове. Не прави като мен - аз се унижих безумно много заради мъжа, когото обичах и това се отрази и се отразява на самочувствието ми и до ден днешен. ТИ си най-важната. Дори детето не, ТИ! Запомни го!

Наденце,   bouquet


 smile3501  браво,много ми хареса.....

# 24
Да, бори се! Имаш това право. Но достойно - без тръшкане и ревове. Не прави като мен - аз се унижих безумно много заради мъжа, когото обичах и това се отрази и се отразява на самочувствието ми и до ден днешен. ТИ си най-важната. Дори детето не, ТИ! Запомни го!

Сабина, благодаря ти много за тези окуражителни думи. Прегръщам те силно.  Hug
И аз!  bouquet
И помни, че никой, ама никой на света не заслужава да загубиш себе си! Късмет!

И помни, че никой, ама никой на света не заслужава да загубиш себе си! Късмет!

Когато сте едно цяло с мъжа си, загубвайки него - губиш част от себе си.  В случай, обаче, че мъжът ти не е в равновесие с това цяло и не иска да бъде, по-добре да загубиш тази част от себе си, но да запазиш другата.   bouquet

Момичета, страхотни сте. Накарахте ме да се просълзя.   bouquet Hug Hug Hug

# 25
Не знам дали изчакването може да се нарече "борба за брака".Според мен не трябва да се маха с ръка на всичко постигнато дотук от вас. Все пак, вие сте се обичали (вероятно).Освен това изневяра се прощава ( лично мое мнение!).Други неща не се прощават - лошо отношение, обиди, пренебрегване и т.н.
Разбира се, ако не можете да осигурите спокойствие в дома ви, а непрекъснато се карате... така не се живее.По- добре да се разделите, дори и временно.Но мисля, че е рано да се отказваш...


И аз точно това се питам - какво и дали изобщо мога да направя нещо, за да променя нещата?  newsm78
Не знам какво да правя. Дали е по-добре да го оставя известно време на мира така да се каже да "изживее увлечението си" и  да се надявам, че след това ще избере мен. Или да направя нещо по-драстично ( въпреки че смятам, че едва ли тук може да се направи каквото и да било)?  newsm78

Моля, ако има такива, които са го правили вече да споделят , ако желаят разбира се, каква е била тяхната "тактика", така да се каже.



# 26
  • Мнения: 107
Мислех да пиша, защото пак питаш за "тактики". Нямах такива. Действах импулсивно. И не съжалявам за нищо. Но видях, че изобщо не си обърнала внимание на поста ми, в който пиша, че съм преживяла същото. Ако имаш желание, се регистрирай и ми пиши на лични.

# 27
  • Мнения: 390
Не знам дали изчакването може да се нарече "борба за брака".Според мен не трябва да се маха с ръка на всичко постигнато дотук от вас. Все пак, вие сте се обичали (вероятно).Освен това изневяра се прощава ( лично мое мнение!).Други неща не се прощават - лошо отношение, обиди, пренебрегване и т.н.
Разбира се, ако не можете да осигурите спокойствие в дома ви, а непрекъснато се карате... така не се живее.По- добре да се разделите, дори и временно.Но мисля, че е рано да се отказваш...


И аз точно това се питам - какво и дали изобщо мога да направя нещо, за да променя нещата?  newsm78
Не знам какво да правя. Дали е по-добре да го оставя известно време на мира така да се каже да "изживее увлечението си" и  да се надявам, че след това ще избере мен. Или да направя нещо по-драстично ( въпреки че смятам, че едва ли тук може да се направи каквото и да било)?  newsm78

Моля, ако има такива, които са го правили вече да споделят , ако желаят разбира се, каква е била тяхната "тактика", така да се каже.


На мен ми се е случвало, но не съм се борила.Чаках.Вкъщи, не при него.И това не е някаква тактика.Просто исках да си съхраня нервите.И си живеех живота.Той се върна, но после отново "залитна".Така, че няма гаранция.
Най - правилният съвет според мен тук е: Мисли за себе си!И в предишните постове го видях. Hug

# 28
  • Мнения: 14
Може и да избере теб, но ти няма да го искаш. Когато ми го казаха, категорично не вярвах.

И въпреки всичко го приех, не го обичах вече. С течението на времето пак го обикнах и после....пак същата история, само че този път беше много по грубо, много по сложно /вече имахме дете/, много по болезнено...

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
а зне се наложи да се боря - то и при нас бе леко...
той веднага прекъсна връзката, ако въобще се бе стигнало до така...е обяснявай се според мен после още....но нищо сериозно
виж аз имах проблем с приемането на нещата...дълго време...не бях убедена дали ще мога да живея с постоянния страх да не стане пак
сега ...нямам този страх, не защото му вярвам...а защото не знам какво ще донесе следващия час, камо ли да мисля в дълги перспективи!
уча се като японците да живея за мига, а не с постоянни планове за бъдещето
затова не съм сигурна за утре...но кой  е?
живея сега с удоволствие от сегашния момент, с ясната представа за неизброимите възможности на бъдещето....и с идеята, че всяко бъдеще ще бъде някой ден минало....но ще го мисля когато дойде, не сега!

на авторката й пожелавам да прави само това, което може в момента - не да се напъва да бъде такава или онакава...ако й се плаче - да плаче, ако сърцето я влече да прави сцени -а да ги прави...
в крайна сметка болката от ситуациата е достатъчна, че да се правим на твърде горди или твърде смели...
но някъде по пътя си да не загуби светоусещането си за нормалните неща! човек трябва да се отдаде на чувстваята си, но да не забравя своята същност все пак!

Общи условия

Активация на акаунт