Как се свалят тлъстинките на корема ?

  • 37 650
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 777
С масажи, мажеш коремчето с крем, хубаво е да не попива веднага и масажираш сама с две ръце.

Има си точно определени движения, но не съм ги виждала в нет-а. Пак ще потърся.

С масажа се активизира, кръвообръщенито точно там, получава се и едно затопляне и има невероятен ефект.

Аз имам масажор с едни изпъкнали бабунки, но ръчния масаж просто е върха в това отношение.

# 16
  • Мнения: 278
Аз смятам да започна Йога. Предишния път ми помогна и за месец свалих 10 кг. Вярно че бях с 9-10 г. по-млада но и по 5 но месец да свалям за следващото море ще съм добре Laughing
 Още не съм ги почнала но почти се организирах вече във времето и скоро ще ги почна.

# 17
  • Мнения: 2 950
Кои упражнения правиш на йога? Сложни? А заедно с това диетка прилагаш ли? Стана ми интересно!

# 18
  • Мнения: 278
Не неправя сложни упражнения. С мойте килограми е доста трудно Animal Pig Имам една книжка на Хата Йога. По нея правя каквото мога, а за по-трудните има показани стойки, които се правят по-лесно и имат почти същия ефект като оригиналните. Но основното е дишането (а как дишаше Laughing). Основното упражнение за отслабване е точно с дишането - запушваш едната ноздра и вдишваш, запушваш другата и издишваш и вдишваш..... Или другото с гълтането на корема .... но всичко е малко по-сложно, защото е свързано с основното дишане.
Ами пишеше някъде че е хубаво да се яде нещо ... трябва да прегледам, но аз не пазя диета.
Ако някой се интересува наистина мога да се опитам да сканирам някои неща и да ги изпратя, но мисля че съм виждала подобна книга.

# 19
  • Мнения: 2 950
Хм, ако успея да отслабна само с дишане, по цял ден ще дишам така - но предполагам, че е по-сложно. Ох, това отслабване направо ще ме побърка някой ден smile3511

# 20
  • Мнения: 3 360
Хм, ако успея да отслабна само с дишане, по цял ден ще дишам така... smile3511

и аз ,и аз Whistling Whistling Whistling

# 21
  • Мнения: 278
Изрових книгата и щях да ви цитирам точно упражнението, но пише че е дихателно упражнение втора степен - първо трябва да се усвоят другите две основни дишания. Освен това пише че не бива да се прилага само то а в гррупа. То се прилага накрая. Но ще ви напиша едно друго.
Наули
Обикновено това упражнение не влиза в рамките на един урок, дори когато е овладяно до съвършенство. Но то трябва да бъде практикувано всяка сутрин на празен стомах като хигиенна мярка, защото подобрява значително чревния тракт и предотвратява по-голама част от стомашните смущения.
В стоеж в положение "прескочи кобила" (но гърба по-изправен) поставете китките леко върху бедрата. Издишайте бавно, дълбоко, без да свивате корема. След това с изпразнени бели дробове повдигнете целия си корем нагоре, без да вдишвате. Оставете ребрата да се отдалечат зада направят място. Не се подпирайте върху китките.
Върнете се в изходно положение вдишвайки. Упражнението може да се повтори много пъти, без при все това да се подържа усилието продължително време.
След тази поза се отпуснете и изпийте голяма чаша вода

А относно хранителния режим има един цитат на буда, който много ми хареса
"Не приемайте на доверие старите ръкописи, не вярвайте в неща, защото вашия народ вярва в него или защото са ви убеждавали в това от вашето детство. Към всичко неща прилагайте вашия разум: когато сте ги анализирали, ако намирате че те са добри за всички и за всеки тогава им вярвайте, живейте с тях и помагайте на ближния си също да живее с тях"

# 22
  • Мнения: 2 950
Благодаря за цитатите. А да питам нещо последно, че да не разводня темата: упражненията от слънчевия кръг - не съм сигурна дали така се казваше, дали са полезни? Защото са лесни за изпълнение, но пък след това тялото си го чувствам доста разтегнато и раздвижено. Дано си се сетила за какво говоря.

# 23
  • Мнения: 278
Упражнението се нарича Поздрав на слънцето. Пише че осигурява гъвщавост на ставите и мускулите. След него трябва дълга почивка и след това лък скакалец и кобра, които вече са полезни за "коремните вътрешности" Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 219
чух за специална диета за сваляне на коремни мазнини, с лимони
1 ден-1 лимон
2ден-2 лимона
3ден-3 лимона и така
до 7-ми ден - 7 лимона, после обратно
8-ми ден - 6 лимона
9-ти ден-5 лимона и т.н.
аз не съм я правила, успях с малко коремни преси и зелевата супа да смъкна корема, но то си е до структура, бързай да го свалиш, щото оставиш ли за по-нататък, няма да успееш

# 25
  • Мнения: 1 517
За тази диета вече бяха писали тук преди време, някои я правиха. Но аз нямам много доверие на такива диети. И с толкова много лимони на ден ми се струва, че ще си увредя стомаха...
Иначе плоският корем си остава неразгадана тайна и за мен. Отслабвам, ям малко, правя упражнения, но коремът ми си е все така мек и отпуснат.  Close Всъщност и в най-"слабите" си времена не съм имала идеално плосък, залепнал за гърба корем като на манекенките. Предполагам, че трябва фитнес с професионален инструктор и диети от диетолог...
Свекърва ми пък разправя за една нейна позната, която си била стегнала корема с каране на велосипед.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2005, 17:08 от Петя_

# 26
  • Мнения: 2 672
някъде четох , че много ефикасни били танците , при които се върти таза - виж само Шакира - такива като ориенталските Wink

# 27
  • Мнения: 1 558
Да, ама погледни на повечето ориенталски танцьорки коремите - момичетата са си   с доста големи шкембета. Вижте в интернет и уроците на Мария Шашкова. Аз такъв корем си имам.... Даже моя изглежда значително по-добре.

# 28
  • Мнения: 2 759
Ох, момичета.. Вече няколко дни ходя на сауничка с точно тази цел.. Мажа си коремчето със соли.. и като почне да тече от него една водичка, тече, ама се лее чак.. А дали намалява или само си въобразявам - тепърва ще стане ясно. Надеждите ми са още твърде крехки smile3549

# 29
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Ох, момичета.. Вече няколко дни ходя на сауничка с точно тази цел.. Мажа си коремчето със соли.. и като почне да тече от него една водичка, тече, ама се лее чак.. А дали намалява или само си въобразявам - тепърва ще стане ясно. Надеждите ми са още твърде крехки smile3549

От сауна мазнини не се топят  Naughty, сауната прочиства организма от шлаката, ама не съм чула някой да е отслабнал със нея. Опитай с бягане, фитнес, кардио, диета , по-голям успех ще имаш.  Л-карнитина в съчетание с фитнес (кардио) и отрицателен калориен баланс дава много добри резултати, ама пак постоянство се иска. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт