Наистина спешно - колко опасна може да бъде алергия от Аугментин?

  • 22 595
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
Благодаря на всички отново.   bouquet

ani mihailova
- Много изчерпателна информация. И аз същите неща прочетох и ще внимавам при следващия прием на АБ и ще казвам за алергията.  Peace

Как се развиха нещата при нас - свекърва ми е педиатър в друг град, така че решихме спешно да транспортираме малката там. Повече от 2 седмици пие лекарства, първо лекувахме бактериална инфекция, 4 дена без АБ, но не се повлия, след това започнахме Аугментина, тъкмо минаха симптомите и малката прекара херпангина с много висока Т и мехури в гърлото и тъкмо се оправи от тази херпангина и хоп - алергията се прояви.  Sad Кошмарна серия просто.  Confused Сега поне освен, че ще бъде под постоянен лекарски контрол, ще бъде на по-чист въздух, постоянно на навън на двора, няма да има досег с много деца (херпангината я хвана на детската площадка, а изглежда докато беше инкувационния период и на още едно приятелче я предадохме за съжаление )свекърва ми работи в болница, ще се консултира и с други специалисти, при спешен случай може да се реагира веднага и с нужното внимание.  PeaceСилно се надявам имунинетът да се засили малко и да укрепне там, защото четох, че и Зиртекът подтиска имунната система и ако се разболее още веднъж не знам къде ще му бъде края.  Иначе както написах вече - свекърва ми и изписа Зиртек и го пие от вчера, мажем я и с фенистил гел. Днес сутринта обривчетата по стъпалцата бяха намалели, но по личицето се бяха увеличили като че ли. Все пак си стоят на малки пъпчици, а не стават на червени петна. Дано всичко премине бързо и да спрем скоро лекарствата.  Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 1 508
Като малка получих обрив от Ампицилин. След това поне 25 години не ми се беше налагало да пия антибиотици, но когато се наложи, започнах да получавам астматични пристъпи от всички антибиотици от тази група, включително от Аугментин  Sad

Общи условия

Активация на акаунт