До всички бременни! Полагайте грижи за зъбите си

  • 1 206
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Здравейте бъдещи мамчета. Моето положение провокира и тази тема. Преди да забременея в устата ми имаше всичко на всичко 5 пломби. Сага след обстоен преглед новата ми зъболекарка установи, че нямам зъб без кариес - всички до един, освен пломбираните имат кариес. Жената ми обясни, че всяка бременна трябва да бъде предупредена от своя Личен лекар да се консултира със зъболекар и от там нататък да посещава стоматолога поне веднъж на всеки два месеца и ако е необходимо да и се изготви програма за прием на калции и др. полезни за зъбите медикаменти. Тъй като незнаех резултата от това вече го написах. Та значи следете за здравето на зъбчовците.

# 1
  • Мнения: 6 472
Късноооооооо #Cussing out
Усещам как след максимум 20 дни ще стана редовен потребител на зъболекарски услуги Tired

# 2
  • Мнения: 1 187
И аз съм така  #Cussing out Отидох заради счупено зъбче, а се оказа, че има много работа в устата ми. Резултата - до тук 7 нови пломби и 2 чакащи реда си.  Shocked На това аз му викам - немърливост.  Naughty Не съм посещавала стоматолога си след първата бременност преди 2 г.  ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 277
И аз съм така Cry. В четвъртия месец на бременността ходих и всичко беше здраво. 20 дена след раждането се наложи да посетя зъболекарката си заради сериозен проблем.

# 4
  • Мнения: 816
Аз си направих три много важни зъба ( с големи кариеси и то предни), обаче ми остават още поне толкова, та даже единя ме наболява при ядене на сладко Sick Обаче смятам да ги правя след като родя - не ми се седи на стола дълго време, макар че едва ли пък после ще имам време за кабинети и зьболекари. Ох, ще видя.

# 5
  • Мнения: 4 187
Не ми се говори, че и аз съм за там! Много болна тема!

Ето какво четох днес по въпроса  Tired!

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз си ходя стандартно на всеки 6 месеца,а по време на бременностите и двата пъти съм ходила 2х при зъболекаря за профилактика - и двата пъти не съм имала нито един кариес или проблем без да съм правила нещо допълнително.То си е явно и до човек и до зъби - но наистина е задължително да се гледате с чичо зъболекар по-честичко и да се хващат нещата отрано,за да не стават големи проблеми.Още повече,че една по-сериозна инфекция на зъб може да предизвика сериозна инфекция и на бебето и купища проблеми!

# 7
  • Мнения: 5 577
Преди да забременея не бях ходила на зъболекар отдавна.
След раждането имах луд късмет - здрави зъби.
Бях много притеснена.

# 8
  • Мнения: 7 837
Също така е задължително изчистването на зъбния камък, защото той води до по-късни проблеми.

# 9
  • Мнения: 353
явно това със зъбите е сериозна работа!
а дали са опасни упойките, които се бият във венците по време на бременност? аз изпитвам ужас да отида на зъбар и отй да ми каже, че не може упойка а има да ме боли много. ровенето в зъбите е едно от малкото неща, които не мога да поасям, а и ако ме боли надали бебо ще е доволно.........

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не са проблем упойките - само трябва да кажеш на зъболекаря,че си бременна (ако не ти личи много явно Mr. Green),за да не използва такива с адреналин,само те са опасни - зъбарите си знаят какво да ползват.Даже зъби може да се вадят,ако е абсолютно наложително - а зъбните рентгенови снимки също са разрешени и не са опасни.

# 11
  • Мнения: 353
много благодаря за бързия отговор !!!
значи още утре си запазвам час при зъбаря, да не се окаже, че беба ще има мама без зъби Embarassed

# 12
  • Мнения: 264
В седмия месец отидох на зъболекар и ми направиха една пломбичка и казаха че нямам повече по какво да се работи и аз направо щях да полудея от радост. И ето че преди една седмица (понеже почна да ме наболява едно събче) отивам и  Shocked (2 пломби + един пулпит ...) та сега ми вадят нервичките ... и това за няма и 5 месеца ..... но в понеделник приключвам и това е .... наистина през бременността зъбките много страдат и въпреки перфектната хигиена няма спасение

# 13
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Момичета,аз пия флуор от 4 месец,по настояване на съпруга ми,който е стоматолог!Причината е точно тази,от която се оплаквате всички.До сега нямам нови кариеси и всичко е наред със зъбите ми.Някоя от вас приемала ли е флуор по време на бременността?

# 14
  • Мнения: 1 031
Аз в 6-ти месец отидох с пулпит на единия зъб, работиха ми без упойка, трябваше да ми се вадят и нерви, измъчих се ама то така или иначе си ме болеше. Аз от пусти страх все си отлагах да ми направят този зъб и в най-неподходящия момент ме заболя. Така че и аз призовавам всички бъдещи мами да се обръщат редовно към зъболекар, за да няма неприятни изненади Simple Smile

# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Момичета,аз пия флуор от 4 месец,по настояване на съпруга ми,който е стоматолог!Причината е точно тази,от която се оплаквате всички.До сега нямам нови кариеси и всичко е наред със зъбите ми.Някоя от вас приемала ли е флуор по време на бременността?
Ния, аз пия флуор в момента, но го почнах след като ходих на преглед някъде в 6тия месец и ми направиха 3 пломби. Та доктора ми го изписа..

# 16
  • Мнения: 1 006
Да ми беше  казал някай, ама - на...
не пих флуор и кат оотидох миналата седмица - се сдобих с две номи пломби, е да съм честна, едната само я смениха с нома, ама пак де..... Rolling Eyes
иначе не бях ходила близо 2  Embarassed Embarassed Embarassedгодини
тъй че, по-добре пийте сега Wink
пък и сега искам да давам на бебка флуор, ама педиатърката нещо newsm78
пийте, полезно е!

# 17
  • Мнения: 539
Аз питах мойта АГ миналата седмица дали трябва да пия калций, но ми каза по-добре не, защото може костите на бебо да почнат да се втърдяват в краищата, а нали трябва да расте. Виж за флуор, не бях чувала, но ще я питам следващият път.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Също така е задължително изчистването на зъбния камък, защото той води до по-късни проблеми.


да така е ,оказа се ,че венците ми са възпалени и освен пломбите изтърпях и процедури за лечение и почистване на зъбен камък

# 19
  • Мнения: 592
Попаднах на тази тема, по която от извесно време и аз се чудя. За сега нямам проблеми със зъбите, но се питах дали нетрябва да взема превантивни мерки? newsm78 и веднага докато четях звъннах на моята зъболекарка, която ме посъветва: "Профилактично може да се взема флуор" Ако не помогне, няма ида навреди!

# 20
  • Мнения: 949
В началото на бременоста ми отидох на зъболекар-всичко ми беше ОК.Преди две седмици ми падна половин зъб и трябвяше да посетя зъболекаря ми.Освен въпросното паднало зъбче още 4 кариеса.Като пропуснах да добавя че развих и гингивит! Sad

# 21
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Момичета, аз съм на зъболекар другата седмица, че нещо ме понаболва тук таме. Преди да забременея си бях оправила всички зъбки, но уви явно ще има нови пломбички.
Това за флуора е интересно, само се питам тия нашите доктори сливи ли имат в устата та си спестяват все такива малки подробности.
Добре, че го има форумчето...!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 966
Нека и аз се отзова;)
Аз пък съм най-зле от всички...Имах сума ти проблеми-отпадналост,сърцебиене,температура...Минах през всякакви лекари,и най накрая се оказа че всичко това е причинено от един зъб.Развила съм инфекция.Вчера по спешност при зъболекаря...Махаха ми нерв,та сега съм с някво ужасно лекарство,което така смърди още че не ми дава покой:(
Относно флуора зъболекарката още миналия път ми каза да си взема минерална вода да пия,която има по високо съдържание на флуор..Но съм толко несериозна,че от 4 бутилки които взехме,една не съм изпила...А е минало месец..
Та така и моя съвет от изпатилото е -грижете се за зъбките:))))

Общи условия

Активация на акаунт