Абсурдистан- България

  • 7 363
  • 170
  •   1
Отговори
# 75
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ако си купя наденица за 6,50 лв на килограм няма да се оплаквам, че е от соя. Знаете ли колко струва отглеждането на животните? А преработката на месото??? Съхранението на готовия продукт?
тези разходи на немските месопроизводители са по-високи от на българските и въпреки това тази наденица струва 3€/кг, а тази 6€/кг... тя е пушена и е "фирмена"

Дали?

# 76
  • Мнения: 4 916
Ако си купя наденица за 6,50 лв на килограм няма да се оплаквам, че е от соя. Знаете ли колко струва отглеждането на животните? А преработката на месото??? Съхранението на готовия продукт?
тези разходи на немските месопроизводители са по-високи от на българските и въпреки това тази наденица струва 3€/кг, а тази 6€/кг... тя е пушена и е "фирмена"


Има ли субсидии някъде по пътя от малкото прасенце, през фуража, до производството?

# 77
  • Мнения: 558
явно има. гледам добре сте осведомени  Rolling Eyes
и въпреки това, в наденицата има макс. 40-60% месо и то не от най-качественото, другото са оцветители, разни други глупости, подправки, сол, вода и следователно трябва да е поне на половина от цената на месото.

# 78
  • Мнения: 562
явно има. гледам добре сте осведомени  Rolling Eyes
и въпреки това, в наденицата има макс. 40-60% месо и то не от най-качественото, другото са оцветители, разни други глупости, подправки, сол, вода и следователно трябва да е поне на половина от цената на месото.

Да - наполовина е (почти де - малко повече от половината)!  Peace  Е - вярно е, че производителите не продават чак толкова скъпо, а прекупвачите и магазинерите изкуствено увеличават цената повече, отколкото би трябвало поне според мен!  #Cussing out  Иначе тази наденица за 6, 50 лв/кг едва ли щеше да струва повече от 5 лв на килограм (колкото и малко да изглежда на пръв поглед 1, 50 лв)!  Crossing Arms  Но пък за 1, 50 лв отгоре не търся качеството на скъпото месо в никакъв случай!  Simple Smile  А иначе Фантастико, от който авторката е купила въпросната наденица, е един от скъпите вериги супермаркети, така че ...

Пожелавам ти успех и качествено евтино месо, каквото ние тук за съжаление нямаме ...  Sad

# 79
  • Мнения: 4 841
Искам да вмъкна една много, ама много малка забележка. Добавките в храните не сме ги измислили ние, българите. Нещо повече - дори не ги произвеждаме. ВНАСЯМЕ ГИ. Ще се учудите, но ги внасяме И от страни-членки на ЕС. И технологиите на овкусяване, консервиране, хидрогениране и т.н. и т.н. също не сме ги измислили ние. И тях сме ги внесли. Нали не мислите, че производителите на добавки ги произвеждат, само за да захранят българския пазар, и нито микрограм не попада в техните хранителни продукти???
Така че моля живеещите на запад от Калотина, да не се превъзнасят ЧАК толкова.

Ето малко инфо за четящите немски любители на вурстчета.

# 80
  • Мнения: 562
100% заставам зад последния пост, а именно този на BirdsFly!  Peace

# 81
  • Мнения: 6 713
Ама сега взехме се надцакваме къде по-малко месо слагат в саламите ли??? ooooh!
Аз за друго се сещам - защо да не питате хората в Бг, които отглеждат плодове и зеленчуци и после "newsm66 newsm66" идват да им "изкупуват"  труда на безценица, а по пазарите из България струват в пъти повече???

Защо, когато има хора, несъгласни с нещо в нашата родина, веднага се проявява егати фронта ooooh!, който бързо праща всеки недоволен веднагически в европата???

Моля ви се! Нещата се променят, не се знае утре от коя страна на фронта ще бъдете вие!  Peace

Казвам го от личен опит. Никога, никога,никога не съм си представяла, че ще живея в чужбина. И сега искам да си се върна в Бг, но засега съм в чужбина. Няма значение, адски си обичам родината, природата, всичко. Но съм видяла вече и тук, и там - т.е. айде сега да не казваме на черното бяло само и само да не признаем, че много неща в Бг не са нормални.

Стана модерно да се подиграваме с европата. Страхотно нали? Party Според мен има много да научим от нея. Според мен най-големия мит за България е, че българите са работливи. Ако бяха, и Бг щеше да е рай. Когато за нещо се грижи човешка ръка, изглежда по съвсем друг начин. Изглежда подредено,чисто, спретнато. Последните 3 неща не съм виждала никога в България. За съжаление.

Сега ма яжте!  Whistling

# 82
  • Мнения: 558

Така че моля живеещите на запад от Калотина, да не се превъзнасят ЧАК толкова.
т.е.?

аз говорех за цени!

а и споменах какво има в наденицата тук (предположих, че е така и в бг заради подобните технологии)

# 83
  • Мнения: 562
Ама сега взехме се надцакваме къде по-малко месо слагат в саламите ли??? ooooh!

Аз за друго се сещам - защо да не питате хората в Бг, които отглеждат плодове и зеленчуци и после "newsm66 newsm66" идват да им "изкупуват"  труда на безценица, а по пазарите из България струват в пъти повече???

Ааа - с това съм съгласна и лично аз вече казах, че прекупвачите изкуствено увеличават цените (ако си ме прочела), но пък ако платят на хората-производители добри пари, цените пак няма да паднат - в никакъв случай (даже и да не ги увеличат още, то поне ще си останат същите)!  Naughty  А ако има субсидии, то тогава цените наистина може и да станат по-ниски.  Peace  И да - в България много, ама наистина прекалено много неща не са наред, но колкото и да обиждаме храната си, тя е многократно по-качествена от тази в САЩ - една огромна държава с развита икономика и по-богато население, така че ...  Wink

П. С. В София и някои други големи градове цените по пазарите са доста по-високи от тези в останалата част на страната, а дори и продукцията да е от същите производители ... Wink И не обезсмислям транспорта в никакъв случай, но просто някои цени наистина не са реални - вярно, че сигурно и таксата по софийските пазари за заемане на място е твърде висока, та все пак и тези, които продават, трябва да печелят, нали? Wink  Та пак се върнахме до общинарите и Оправниците.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 13:42 от Pavlina Nikolova

# 84
  • Мнения: 4 841

Само ако обявиш процентното съотношение чисто месо/добавки  Sunglasses

# 85
  • Мнения: 6 713
САЩ - една огромна държава с развита икономика и по-богато население, така че ...  Wink

Само не мога да се съглася, че населението е богато. Вече не, хората работят на 2-3 места, за да живеят що-годе нормално. Поне такава информация имам.

# 86
  • Мнения: 6 713

Само ако обявиш процентното съотношение чисто месо/добавки  Sunglasses

Без добавки, ама и месо няма много Whistling Mr. Green

# 87
  • Мнения: 562
САЩ - една огромна държава с развита икономика и по-богато население, така че ...  Wink

Само не мога да се съглася, че населението е богато. Вече не, хората работят на 2-3 места, за да живеят що-годе нормално. Поне такава информация имам.

Е - не всички са добре ... Това го няма никъде.  Laughing  Казвам по-богати - всмисъл, че печелят повече от нас и че имат по-голям процент истински богати хора. А иначе има и мизерстващи, разбира се.

# 88
  • Мнения: 2 590
Радвай се. По чужбина соята е по-скъпа от месото.

Колко години минаха и тая вълшебна приказка за запада не губи чара си. Ми хората имат 200 г. демокрация, ние - 20.
Покрай ти избори за пореден път се вбесявам - Аз ще отида, ама ще пусна невалидна бюлетина, ама съм си изпълнил дълга. За 20 г. да се бяха научили да гласуват, ама все друг ни е крив.   
Само да знаеш, че задраскана бюлетина на тези избори пак се зачиташе за валидна. Някакви нови разпоредби.
Невалидна ще бъде ако в плика има две бюлетини на различни партии  Wink

# 89
  • Мнения: 593
Стига сте се карали!  Laughing  Peace
Най-хубава е домашната наденица на село!  Sunglasses Grinning

Общи условия

Активация на акаунт