Междублоковите пространства и опазването им

  • 4 311
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 7 477
2 варианта ти предлагам:
 - проучи кой беше телефонът, на който се звъни в случаите на паркирали автомобили в зелени площи. Глобите са чудни- 200-500 лева. При подаден сигнал идват безотказно и съставят актове. Този  съвет ми го даде еколожката от нашия район.
 - ако избеснееш подобаващо на някое супер дръзко и нагло паркиране - има доста варианти да бръкнеш в джоба на собственика, което вече действа доста отрезвявщо. Една идея от един автофорум ме грабна много - монтажна пяна в ауспуха.Прави автомобилът неизползваем докато не иде с репатрак в сервиз за смяна на ауспух.
Всъщност лечението на българската твърдоглавост и тъповат егоизъм минава през опразването на джоба му.

Сега знам, че Ивонската ще ме захапе, но оправданието "щот другите са паркирали там, та и аз да не остана по-назад" не ми се струва адекватно. Има си правила и закони, дето е въпрос на себеуважение да ги спазиш, а не да сътърсиш оправдание с останалите.
Само инвалид бих оправдала и то в случай, че не може да ходи.



 Peace Peace Peace

абсолютно подкрепям HugБлагодаря!

# 16
  • Мнения: 6
има доста варианти да бръкнеш в джоба на собственика, което вече действа доста отрезвявщо. Една идея от един автофорум ме грабна много - монтажна пяна в ауспуха.Прави автомобилът неизползваем докато не иде с репатрак в сервиз за смяна на ауспух.
Всъщност лечението на българската твърдоглавост и тъповат егоизъм минава през опразването на джоба.

Сега знам, че Ивонската ще ме захапе

Не само Ивонска ще те захапе, на бая народ ще му се прииска да ти сложи нещо на теб  Mr. Green Тогава вече не знам ти къде ще ходиш за смяна и какво ще се наложи да ти сменят, ако този с пяната в ауспуха те спипа  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 11 116
Аз съм от тези паркиращите в тревата, не че ми е кеф, но няма къде ...
Паркинга винаги е пълен, борбата за места е жестока. Един ден имах неблагоразумието да паркирам "на мястото" на някой си, който ми сряза 2 гуми. Оттогава паркирам в тревата...

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099
...Сега знам, че Ивонската ще ме захапе, но оправданието "щот другите са паркирали там, та и аз да не остана по-назад" не ми се струва адекватно...

Не защото другите са паркирали там, а защото други вече са го отъпкали и превърнали в паркинг. Има разлика.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099
Сетих се и друго по същество, което прочетох скоро някъде: ако започнем сами да раздаваме правосъдие, много скоро сами няма да смеем да се покажем навън...

# 20
  • Мнения: 6
И аз се сетих за друго...
Вече 2 пъти ми нанасят щети по колата - единият път с ключ най-вероятно от единият до другият край, а вторият път с нещо по-голямо от ключ на багажника. Да ви кажа честно, не ми пука особено  Laughing Имам си каско и при щета си ми я плащат. Ако пък е по-малка, не го правя на проблем. Пак си паркирам където намеря място, защото друг избор нямам. И на мен ми се ще да има около нас паркинг и да не се налага да се бием за паркоместа, но това е положението.
И въпреки че не ми пука особено, че на някой му е кеф да ми драска колата, ако го спипам някой ден, със сигурност няма да му е приятно  Joy

# 21
  • Мнения: 101
Ако почнем веднага да пукаме, дерем и чупим, няма да сме по-различни от тези, които паркират на площадките. От рецидивистите става дума, не за еднократен случай. И в този ред на мисли кашпите и подаването на сигнал за нарушение ми се струват най-интелигентните начини за противодействие.

# 22
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
А какво значи " няма място за паркиране" ???

Няма място в близките 10 метра от входа, щото нещо ти пречи да повървиш малко? Или има подходящо  място за паркиране на автомобила, ама е на цели 100 метра?
 

Хайде някой от паркиращите в градинката да ми обясни?

# 23
  • Мнения: 101
Като говорим за място за паркиране, малко оффтопик, но да се посмеем: имам съсед, който сутрин, като излезне за работа, слага една щайга на мястото и си мисли, че това е служебен абонамент. Сами се сещате какво става с щайгата 3 минути след това. Или пък един, който паркира така, че да запуши две празни места, за да може жена му като се прибере да премести колата и тя вкара нейната на двете места. Защото да се паркира нормално на едно е непосилна задача.

# 24
  • Мнения: 6
А какво значи " няма място за паркиране" ???

Няма място в близките 10 метра от входа, щото нещо ти пречи да повървиш малко? Или има подходящо  място за паркиране на автомобила, ама е на цели 100 метра?
 

Хайде някой от паркиращите в градинката да ми обясни?

Въпреки че не съм от паркиращите в градинките, ще ти кажа че "няма място" за мен означава, че наистина "няма място". Паркирам където намеря, но не и в зелени площи.
Както и да е, това не е важно, а и не смятам че дължа обяснение. Просто ти казвам, че с акълите дето даваш (още повече ако ги и практикуваш), някъде ще си изядеш боя.
Изместихме темата без да искаме.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 116
А какво значи " няма място за паркиране" ???

Няма място в близките 10 метра от входа, щото нещо ти пречи да повървиш малко? Или има подходящо  място за паркиране на автомобила, ама е на цели 100 метра?
 

Хайде някой от паркиращите в градинката да ми обясни?


Ами означава, че няма място. Блока ни е с 8 входа, сещай се колко коли се паркират на паркинга му...

# 26
  • Мнения: 1 192
Аз пък се чудя, защо като започне строеж на сграда ( било то жилищна кооперация,магазин,институция или детска градина...) все още не се мисли и не се предвиждат места за паркиране...Но то да са само паркираните коли, като тръгна с количката по тротоарите няма място откъде да мина,освен да сляза на пътя: кола, отворена врата на магазин,стълб,дърво,спирка сложена насред тротоара,вулканизатор..., а самите шофьори се ядосват, че сме на пътя...пълен хаос  Sick
Междублоковото пространство при нас е все още озеленено, но доста от тревните площи бяха засадени преди години с дървета и сега е като малка гора...,та може и това да е решението- засадете дървета, стига да оцелеят...

# 27
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Лавендер, още 1 работеща идея ще ти споделя - на есен, когато дойде време за садене на дръвчета - посадете дръвчета и храсти по границите на цялата градинка. Трудоемко е, иска време и не много средства, няколко кирки и добро желание от неколцина. Засадете трайна растителност, след което, в тридневен срок пускате уведомление до общината ви, че сте извършили засаждане на еди колко си дръчвета и храсти и отбелязвате местонахождението им.

Отстоянието между насажденията да е такова, че кола да не може да мине.

След тази процедура, изхитрилите се да прегазят дръвче или храст, ще олекнат не със стотин, а с хиляди левчета  Wink. Глобите са зловещи и трудно оборими в съда  Flutter

# 28
  • Мнения: 101
А как се доказва кой е сгазил дръвчетата?

# 29
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Ами означава, че няма място. Блока ни е с 8 входа, сещай се колко коли се паркират на паркинга му...

Сигурно паркингът е пълен, но и друго нещо е сигурно - в близост винаги има свободни места. Ако не е супер близо, то маалко по-надалеч се намират. Лошото е, че масово хората искат да си паркират на черджето пред вратата, без да се съобразяват със закони, нормативни уредби, правилници, а най-малко с комшиите си.

Сега вече е време да ми споделите колко от паркиращите из зелените площи го правят същото когато идат в чужбина?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт