Изгубиха детето ми в градината

  • 4 816
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Обяснявах,обяснявах снощи докато ме заболя устата.Отговора беше "искам при мама".
Не,не е склонен да бяга,напротив и отворена врата да има няма да мръдне.Явно все още ме е виждал през оградата,за да се реши.Ох незнам как да им обясня.След малко ще трябва да го водя на градина,а така ме е страх.Дано да са вътре Praynig

# 31
  • Мнения: 959
Това е повече, от страховито.  Tired

В нашата градина, водим децата, гледаме ги докато си обуват пантофите и след това сами се качват в групата. На входа почти никога няма никой - нито охрана, нито мед. сестра - никой.
Милион пъти съм се чудила кога синът ми ще си тръгне, и се ослушвам и оглеждам по 10 мин. след като  съм го оставила.
Сега вече си имаме ритуал. Качва се горе и ми маха през прозореза за довиждане - което поне означава, че е пред вратата на групата. Обаче пък му се карали и му били забранили да ходи там защото цапал прозореца.  Tired И така ...

Истината е, че няма сигурност в БГ градините ... ама  никаква ...  Confused
Входната врата на нашата градина не може да се отваря от вън, но от вътре се отваря съвсем спокойно и всяко дете може да го направи. Заключват след 9.00ч., а до тогава всеки може да се измъкне. Още повече, че сутрин нямаме контакт с г- те и няма начин да докажеш, че си завел детето в градината.
А иначе, съм повече от доволна от госпожите, и напълно разбирам, колко ти е трудно да говориш с тях.
Пожелавам ти успех!
И на никой, да не се случва, нещо подобно!  Hug

# 32
  • Мнения: 801
Аз бягах винаги, когато можех. Смених 2 детски градини, но ги мразех, защото ме караха да правя неща, които не искам или не обичам (яденето, репетиции, спане и други "възпитателни" методи от каменната епоха). На 4 г. успях да се отърва от детската градина завинаги и ме пратиха на село newsm44.

# 33
  • Русе, у дома
  • Мнения: 741
Това се случи и при нас още в началото на учебаната година. Учителката и го разказа като отидох да я взема. Само че, след закуска, когато извели децата в двора. Мойта щерка с още някакво дете под ръчичка решили, че ще ходят на разходка. Учителката ги настигнала на портата, а тя не се заключва през деня и излиза на натоварена улица. Все още говоря и обеснявам, че не се ходи никъде без да се обади на някои възрастен, но виждам, че все още и е трудно да разбере опасностите. Не знам кога ще осъзнае това. Аз пък не помня да съм искала да бягам от градината, даже и не съм си го помисляла. Чак в гимназията "узрях" за идеята, че може да се "бяга".

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм много против това събиране сутрин в двора на градините. Децата са много, в суматохата е напълно възможно някое дете да реши да излезе. И тогава.... кой е виновен?Тази въпросна учителка при, която се е случило изчезването на детето мисля, че повече не трябва да приема децата на двора. Какво толкова ако сутрин ги събират в стаята.
глухарче как се развиват събитията при вас още ли събират децата навън?

# 35
  • Мнения: 6 031
За да разведря малко обстановката и да ви покажа, че децата бягат не само от градината ще ви разкажа един случай.
На моя приятелка голямата дъщеря една сутрин през лятото когато беше на 5 години се беше измъкнала от къщи, като отключила външната врата и се промъкнала през решетката на втората врата.Всичко това се развива сутринта рано, когато всички спят.
Когато приятелката ми стана за да вдига детето за градина и откри, че го няма направо полудя.За притесненията които изпита не искам да си спомням.Детето знаете ли къде беше отишло ....... в детската градина.Сутринта първите идващи в градината лелки и готвачки я намират пред вратата по пижама и чехли.
Децата не магат да се пазят сами, всички ние сме длъжни да им помагаме да осъзнаят това.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Все още ги събират на вън Sad.Сега се обаждам по телефона на учителката 10 мин.след като съм го оставила,за да съм сигурна че е там.Има и други родители,които не са съгласни да ги събират пред вратата,но като им кажа да говорим всички с учителките и удрям на камък.Все пак никой не е застрахован,трябва да се случи най-лошото,че да се осъзнаем  Tired

# 37
  • Мнения: 1 181
За да разведря малко обстановката и да ви покажа, че децата бягат не само от градината ще ви разкажа един случай.
На моя приятелка голямата дъщеря една сутрин през лятото когато беше на 5 години се беше измъкнала от къщи, като отключила външната врата и се промъкнала през решетката на втората врата.Всичко това се развива сутринта рано, когато всички спят.
Когато приятелката ми стана за да вдига детето за градина и откри, че го няма направо полудя.За притесненията които изпита не искам да си спомням.Детето знаете ли къде беше отишло ....... в детската градина.Сутринта първите идващи в градината лелки и готвачки я намират пред вратата по пижама и чехли.
Децата не магат да се пазят сами, всички ние сме длъжни да им помагаме да осъзнаят това.

е това е дете, което няма търпение да отиде на детска  Laughing Ама представям си майката какво е изпитала   Crazy

и нашите ги събират навън, досега все вътре бяха сутринта, днес навън. Като тръгвах 4-5 пъти се обърнах да видя моето къде е  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 2 018
Сигурна съм, че госпожите ще си вземат поука от случката. Кофти ситуация наистина, но като си помисля винаги е имало такива случки.
Аз самата съм бягала от градината и съм се прибирала у дома. Синът ми също /но него го хванали на изхода на самата градина/.

Добър е този вариянт с невъзможността да се отварят вратите от вътре от децата.  Peace

# 39
  • sofia
  • Мнения: 8 955
До сега не съм видяла детска градина, чиято дворна врата да се затваря нормално.........всичките са изкривени и само се притварят, т.е. все едно я няма.
За училищата важи същото, ама айде там са малко по-големи  Confused

# 40
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Кажете ми как по-тактично да им предложа да участва и леличката в разходките им на вън.Учителката да ги води отпред,а леличката да ходи след колоната и да следи някое да не хукне.Или нещо подобно Rolling Eyes
Никак. Точно в този момент леличката има предостатъчно работа и няма начин да е с тях. Е, има - ако някой друг свърши нейната работа...

# 41
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Че само една жена ли се грижи за групичката, докато са навънка децата? Допрочетох, че става дума за 30 деца с 1 жена! ooooh!

Нищо лично, но все повече се убеждавам в невежеството на повечето родители относно това, как протича живота в детската градина.
Да, само една жена е за 30 деца, че понякога и за повече...
Моля ви се, запознайте се с реда в градините, със конкретните задължения на работещите там, и след това се чудете как е възможно... ето - възможно е. Не казвам, че е добре така, но от години е така.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,така е.Но това не означава,че е правилно.Много добре ги разбирам нашите учителки и знам че е трудно с 30 деца.Запозната съм с работата им,защото нашите правят открити дни,демек родител може да присъства и да види как протича един ден в градината.Знам,че е лудница.Но хайде пробвай да обясниш това на някой родител,чиито дете е изгубено и се мотай сам самичко по улиците.

# 43
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Тогава нека родителите се обърнат към директорите да назначат по още една учителка на смяна; или по още една леличка, която да помага на учителката. Но това е невъзможно. Работила съм в детска градина и знам какво е с две очи да гледаш в 30+ посоки...

Запозната съм с работата им,защото нашите правят открити дни,демек родител може да присъства и да види как протича един ден в градината.
А има ли родители, които да присъстват от 7,00 по време на приема на децата до издаването на последното дете? Или тези открити дни се ограничават само до учебните часове, когато се провеждат заниманията?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тези открити дни не са всеки ден.Учителките,заедно с директорката определят един ден от годината.Тази година бяха два,защото в последния момент смениха деня и част от родителите бяха недоволни,защото не бяха разбрали.Един родител не седи цяла смяна,защото ще стане лудница.Но да имаше майки,които бяха отишли към 7.30ч.Идеята е не да стоиш като страничен наблюдател,а и да се грижиш и да бършеш носовете на децата все едно си част от персонала.

Общи условия

Активация на акаунт