Бебето ми има сплескана глава от дясната страна....

  • 34 631
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 057
Не се притеснявай! Изобщо! Моят син си движеше съвсем свободно главата, но просто предпочиташе да спи на една страна...

Това важи с пълна сила за големия ми син. Сега главата му е с правилна форма.
Бебето също е с малко деформирана глава, защото предпочита да спи на дясната страна, въпреки че го слагам да спи и на лявата...

# 16
  • Мнения: 1 558
Това е често срещано при бебетата.Не се притеснявай,слагай го доколкото можеш да спи на противоположната страна и всичко ще се оправи с времето. Peace

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Моето момче няма претенции за ляво и дясно, но категорично отказва да лежи с главата назад!!! Педиатърката ни каза да го подпираме, но той се нерви и настава голяма драма. Истината е, че не правя постоянни опити да му задържам главичката назад, не искам да го мъча. Та и аз се притеснявам доста, защото главата му определено е продълговата назад! Thinking

# 18
  • Мнения: 1 131
Спокойно.И моят син беше с "деформирана" главичка,но с течение на времето се оправи.

# 19
  • Мнения: 95
Момичета,много ви благодаря за спокойствието което ми вдъхнахте Hug Hug Hug
Аз в понеделник ще говоря отново с петито да ми даде направление за хирург или ортопед.След туй ще пиша какво са ми казали Laughing

# 20
  • Мнения: 9 973
ще се оправи от самосебе си

# 21
  • Мнения: 1 800
Момичета,много ви благодаря за бързите отговори Hug
От вчера не съм на себе си,и съм решила да се консултирам и с ортопед..дано да мине от само себе си,че като чета в нета че имали дори и каски за главите на бебетата за да се оформят правилно..ми се изправя косата.Дано не стигнем до там Praynig
Не се притеснявай за тези каски, не са желязни и на тази възраст децата свикват. Сина ми трябваше да носи такава, но се оказа в последния момент, че главата започна да се оправя от самосебе си. Като започне да спи на двете страни и да седи изправено, ще започне да се оправя. Също като се гушкате не го прави на страната, на която главата е по-сплескана. Тези леки деформации се получават при раждане(като вашия проблем с врата) или точно от гушкането на една и съща ръка.
Племенника ми е носил такава каска, главата е абсолютно правилна в момента, формата изглежда по-съвършенна от на сина ми . Не знам за БГ, но тук се отпускат през няколко седмици, защото на тази възраст още им расте главата.
Има ситуации, когато е нужна такава помощ, защото, ако не се оправи черепа може да води до неправилно развитие на мозъка.
Аз пак бих се посъветвала с ортопед обаче Peace

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 23:21 от benson10

# 22
  • София
  • Мнения: 39 764
Дъщеря ми се роди със сплескана глава, и от двете страни. Педиатърката навремето ми обясни и каза каква е диагнозата, т.е. наименованието. Не помня вече какво беше.
Не се наложи да се консултира със специалист.
До 1г. главата и се оформи.

# 23
  • Мнения: 113
 Синът ми също беше със сплескана глава. Роди се с форцепс, вследсвие на което имаше два големи хематома. На 14дни ги изтеглиха, но единия явно беше по-болезнен и той не можеше да спи на тази страна. Главата му се деформира видимо. С течение на времето всичко се оправи, сега абсолютно не си личи.

# 24
  • Мнения: 2 334
Това е често срещано при бебетата.Не се притеснявай,слагай го доколкото можеш да спи на противоположната страна и всичко ще се оправи с времето. Peace

Точно така.На моя позната детето беше така и след 2-3 седмици гимнастика и масажи се оправи  Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 306
В началото и нашия син спеше само на една страна. Аз въртя - той се завърти отново. При прегледа се установи сплескване, леко, но все пак го имаше. Сега като го пипам, виждам, че се е оправило. Така че, не се притеснявай. А и ако всички се обръснем нула номер да не си мислиш, че ще сме с правилни глави Laughing

# 26
  • Мнения: 9 439
Ще се оправи.Много е мъничко детето,за да си вадиш прибързани изводи и да се притесняваш.

# 27
  • Мнения: 324
Здравейте мами Hug
Моят син е на 4 месеца,когато беше на 5 седмици забелязахме че си държи главата предимно на дясно....консултирахме се с лекар който ни назначи гимнастика .След 10 процедури,вече се върти  свободно на двете посоки....но от това спане на дясно му е много сплескана главата  SadФизеотерапевтката ми обясни че сега мускулите на врата са свободни,но формата на главата нямало да се промени newsm78Преди оставях бебко да спи по гръб но той винаги си завърташе главата на дясно,сега го обръщам на лявата страна,но си мисля че закъснях с това???
Случвало ли ви се е нещо подобно...дайте ми съвет  какво да предприема.Много ви благодаря!
Въобще не се притеснявай - ще се оправи с времето  Naughty Със сапунче се разтрива вратлето да се опънат сухожилията, а формата на главичката ще се нормализира. Големият ми син се роди така-сплеснат и килнат на дясно и с едно стърчащо ушенце. Сега всичко е  Peace

# 28
  • Мнения: 919
Среща се много често.Няма страшно.

# 29
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
И аз бебчо го слагам веднъж на ляво ,веднъж на дясно. Но като отидохме на първата консултация педи каза ,че му била сплескана главата от двете страни и трябвало да го държа по 20мин всеки ден по гръб за да се оправила. Сега като ви чета тя май е полудяла.

Общи условия

Активация на акаунт