Къде пишкахте децата си навън, когато махахте памперса?

  • 7 934
  • 168
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 832
Изпишквам ги там, където ги свари нуждата.

# 31
  • Мнения: 645
Още една от отбора Mr. Green Пишкаме някъде около дървета и храсти, но напоследък го е срам е се крие в гъстите храсталаци Mr. Green Но се чудя сега като отидем в английско как ще е newsm78

# 32
  • Мнения: 2 149
Аз съм от просташките майки и изпишквам детето си по полянки и дървета.Да съм аз да стискам, но детето не виждам как newsm78!Може би, като порасне още малко ще го контролира и това, но за сега не можем да стискаме.Обажда в последния момент.Иначе за акането си го вършим само вкъщи.
Ще чета, може да дадете някоя идея Thinking.

И аз така.И не мисля,че това е просташко Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 6 270
Споделете какво е това "пътническо гърне", че се заинтригувах.

На нас ни предстои това занимание с махане на памперса, но все още  не знам как да го научим да пишка прав (само в гърне пишка за сега). Иначе изпишкването в градинките е често срещано и няма начин да не бъде, едно малко дете ням акак да го накараш да стиска. Единственото, което ми е неприятно, е да се направи това точно до пейката или детската площадка. Ако е встряни, не ми е проблем това (особено пък сравнено с редовното опикаване на блока ни от разни дядковци или пикането на кучетата във входа, не бездомни). По- се плаша от акането на открито ако ни се случи, за това се заинтересувах от това пътническо гърне.

# 34
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
 Не мисля,че има "просташки майки",а само-МАЙКИ!!!
Никога не съм комплеkсирала децата си да стискат или да се притесняват,когато им се е допишквало. По добре някъде навън(в храсти,покрай дръвчета)отколкото в градските
тоалетни Stop. Нормално е  Simple Smile!

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 00:07 от JFR

# 35
  • Варна
  • Мнения: 192
Не съм започнала още с изпишването навън, но ми направи впечатление, че в Пловдив в градската градина има много чиста поддържана тоалетна, моято е безплатна за майки с деца. Във Варна не съм видяла никъде такава.

# 36
  • Мнения: 299
И аз го изпишквам по храстчета и полянки , а за голямата работа за сега не се е налагало , но май пликче ще свърши работа ( така като се поразмисля ) ако няма наблизо тоалетна разбира се.

# 37
  • Мнения: 887
Да в градинките,рядко е успявала да стиска много ,пък и защо да мъчиш детето.
За мен не е неприятно да видя пишкащо дете.
Хайде сега да тормозим децата,а кучетата да пикаят в пясъчниците.

Много точно казано. newsm10. Ние също сме от тези с ''просташкото'' поведение, разбира се опитвахме се да бъдем максимално дискретни. Сега вече сме по-големи, но пак имаме такива единични прояви Embarassed. Какво да се прави, с този ''голям'' избор на обществени заведения просто не винаги имаш избор. А като знам как е другаде по света  Tired.....

# 38
  • София
  • Мнения: 6 999
Ха! Знаете ли, че в Брюксел можеш да се изпикаеш, където си поискаш! Това е свързано с историята им.

Ха! Единият от символите на Брюксел е статуята "пикаещото момченце", имат си и "пикаещо момиченце" /известно на малцина/...обаче никъде не съм виждала реално пикаещи хора... може би не знам къде да гледам.  newsm78

Изключително неприятно ми е да гледам пикаещи по градинките деца. Моето никога не го е правило. Свали памперса на 3 г. и по това време вече можеше да издържи 5 мин. до най-близката тоалетна било в заведение или у дома.

Преди също е имало подобна тема. Тогава разсъжденията се отклониха в посока до кога аджеба може да се пикае по паркове, градинки и зад храстчета и от кога 'сладко пикаещите дечица' се превръщат в 'невъзпитани хора'.   newsm78

# 39
  • Мнения: 289
Наистина много се извинявам, защото видях, че само преди 2 дена една друга майка е пуснала същата тема, но явно съм я пропуснала или пък съм се отказала да ровя преди да стигна до нея. Дори и заключена пак е полезна и интересна.
Що се отнася до това дали е просташко или не да си пишкам детето навън - ама хич не ми пука какво ще каже тоз или оня. Въпросът е, че аз не се чувствам комфортно да мърморя с-у собствениците на кучета, които не почистват след себе си, пък аз в следващия момент к'во правя? Щото на мен даже и пиша на кучетата или пък котките ми е неприятен да усетя в някой пясъчник, например. А пък както сина ми обича да рови навсякъде и около дърветата с безбройните буболечки - ами не мога да го пусна като се сетя колко е било наторявано. Та това пишкане ми се струва нож с две остриета - от едната страна искам да е свободен да рови, колкото му душа иска, но пък от друга - къде да го пишкам. Yanast видях, че е споделила опита си от щатите. Е това ми беше интересно. Аз като ходих едно време хич и не ми е дошло на ума да видя това.
А относно пътническото гърне: има два вида - с торбичка, която после се изхвърля и такова без, което се изхвърля в рамките на 24 часа. Знам, че в първия момент звучи много миришещо и мизерно, но след първоначалното си решение да взема такова с торбичка, се отказах и взех другия вид просто, защото го приемам за допълнителен начин на замърсяване на околната среда с прослувутите торбички. А съм 100% сигурна, че щом западняците са го направили, значи няма да пропуска и да ми прави бели (както напр. няма да направят детски магазин на 2-ри етаж без асансьор или пък поне 2 стълби пред асансьора). Нямам отзиви, защото още не сме го ползвали.
Моето ще е такова

# 40
  • Мнения: 1 181
като се има предвид, че на площадката обикновено се стиска до последния момент, и казва че му се пикае чак когато вече не може да издържи (щото да не се откъсне от играта си) - и ние сме от пикаещите в храстите. Само че го правим от другата страна на храста  Laughing Все едно че не се виждаме, ама поне не сме пред очите на всички. Иначе ако го свари докато сме на разходка по улиците, търся заведение с тоалетна.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 270
miss pretencia, а от къде си го взела това пътническо гърне? Доколкото разбирам вида, който си взела, си е на принципа на обикновеното гърне, нали?

# 42
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не сме го махнали още, работим по въпроса.
Където си каже там свалям гащите, то докато намеря ВС детето ще се изпусне ooooh!

# 43
  • Мнения: 289
Кати М, всъщност до колкото разбрах бялата част е подвижна и май има дупчици, през които да изтича течността, а другото да стои вътре. И аз не съм много наясно, защото още не съм го виждала на живо, но въобще нямам притеснение, че щом са го измислили да е пътническо гърне(да стои във всякакви положения, да се клатушка и т.н.) ще бъде точно такова без да ми създава неудобства, т.е. да се излива, мирише и др.подобни.
А го купих от и-бея и струва горе-долу, колкото едно обикновено гърне. Ако ти е интересно, пиши на лс, ще ти изпратя линк, макар че всеки сам може да ги види - както казах, те са общо взето 2 вида -нормално е на някой да му хареса повече другия. Няма да забравя как преди много години, когато племенникът ми беше малък и отивахме от тях у нас на него му се приходи до тоалетната, а нямаше къде да отидем, и автобус не се знаеше кога ще дойде, та ходихме пеша, пък то само къщи (не може да клекне пред оградата на пътя) и страшно се измъчи милото. И сега си казах, може веднъж да се наложи, но няма да го мъча детето в никакъв случай.
Абе, хора, вие сега ме присетихте за друг проблем - ами на плажа какво ще правим? Ще трябва да ходим може би накрая (противоположната на водата част), където има храсти, или стена или пък нещо друго!? newsm78

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 296
Където я хване нуждата ,там.

И аз така  Wink

Общи условия

Активация на акаунт