Отговори
# 15
  • Немция
  • Мнения: 6 884
И гримове не ползвам- от време на време едно червило и една спирала.
Карам колело- нямам как ако живееш в Холандия Mr. Green
И при мен е така общо взето, макар без червило да не мога.

Чантата свикнах да я оставям на земята, макар и не всеки път- когато имам избор, предпочитам стола(примерно), а не пода.

Започнах редовно да се храня с мюсли, овесени ядки и пълнозърнести хлябове. Намалих месото, миризливите и/или мухлясали сирена ми харесват вече.

Представям се по име, когато телефонирам- преди го нямах този навик.

Със сигурност има какво още да добавя, в първия момент само това ми хрумва.

# 16
  • Мнения: 94
Не можах да се науча да спа на обед след обяда, който е в 2 или 3ч.  Crossing Arms

И аз като Milva2003 не хвърлям хартийки по земята, но това май го имах, а тук само се засили още повече.

# 17
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
И гримове не ползвам- от време на време едно червило и една спирала.
Карам колело- нямам как ако живееш в Холандия Mr. Green
И при мен е така общо взето, макар без червило да не мога.

Чантата свикнах да я оставям на земята, макар и не всеки път- когато имам избор, предпочитам стола(примерно), а не пода.

Започнах редовно да се храня с мюсли, овесени ядки и пълнозърнести хлябове. Намалих месото, миризливите и/или мухлясали сирена ми харесват вече.

Представям се по име, когато телефонирам- преди го нямах този навик.

Със сигурност има какво още да добавя, в първия момент само това ми хрумва.



как ме подсети  Shocked
в България даже се дразнех, ако някой ме попита "кой го търси"  Mr. Green

# 18
  • Немция
  • Мнения: 6 884
в България даже се дразнех, ако някой ме попита "кой го търси"  Mr. Green
Същото важеше и за мен.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 6 390
да да, това с представянето по телефона го няма в БГ, и е ужасно като отида при нашите, вдигна тел. - като няма как... и всеки ама наистина всеки пита - КОЙ Е? демек кой съм аз дето съм вдигнала  Mr. Green

И с поздравяването на познати и не познати съседи, колеги, родители от детската и тн - също ми е тук приет навик...

Започнах и аз да карам колело, че даже и някой от гозбите им с времето... ама много време взех да им свиквам...

# 20
  • Мнения: 7 914
вие всичко сте изброили, за мен не останало Mr. Green


почти де Whistling

 -  не си простирам дрехите на показ
 -  не бързам да плащам сметки -  винаги в псоледния помемент и то онлайн
 -  винаги се оглеждам за номерче, когато ходя в някоя институция
 -  отвикнах да говоря със съседите на опашка ( тук всеки си чете или изучава стените)
 - поздравяването в магазините
-  влизането в къщите с обувки
-  отварянето на пощенските пликове със специален нож, и разбира се факта, че на пощите може да се разчита

това са от неизброените неща, които ми харесват Crazy

# 21
  • Мнения: 481
Научих се да карам със 70 км/ч  Mr. Green и вместо да натискам клаксон и да псувам шофьора ,който зверски ме е засякъл-да махам с ръка и любезно да се усмихвам на неговото извинение.
Иначе,всичко друго,което съм възприела -вече някой друг го е писал.  Grinning

# 22
  • Мнения: 3 241
Подсетихте ме за телефона.
И аз се представям и в България много ме дразни това 5 мин. обясняване, кой - кой е, докато се разберат хората. (е, друг е въпросът с това дали ми разбират името като се представя Simple Smile)

А за шофирането - да, определено се промених - ако някой те засече се отнасям любезно, а не се изнервям веднага.

# 23
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Свикнах сьс:
_целуването за поздрав Crazy.Всеки пьт като се прибера в БГ(и аз като Вес)разцелувам вси4ки наред Laughing.Хората ме гледат странно и се дьрпат назад уплаШени hahaha.
_да минавам на пеШеходни пьтеки Laughing(тьй като в София това беШе мисията невьзможна преди време Rolling Eyes)
_за Шофирането_в БГ не бях Шофирала,но определено свикнах на спокойствието тук Flutter
_крьговите на всеки 200 метра Crazy
_влизането с обувки вьв вкьЩи Confused,а много ми харесва да ходя боса,но тук е невьзможно
_да виждам усмихнати хора около себе си навсякьде
_вьв дьржавните иституции да ми се усмихват и тьрсят разреШение на проблема (ако имам такьв)
_да обЩувам с хора от разли4ни култури

Не успях да свикна сьс
_хвьрлянето на боклуци в барове като знак за посеЩаемост Thinking

# 24
  • Мнения: 141
-Положителното е,4е съм станала и аз по-приветлива,поздравявам дори и непознатите или по-възрастните по улиците,ако засе4ем погледите си.
-4истя по4ти всеки ден.
-С възрастните,дори и те да са ми близки познати,се обръщам на вие Crazy
-За разлика от  feiam,аз пък ходя на  гости без да се обадя предварително,тук това е адски и напълно нормално,а в БГ,беше малко нахална пстъпка....
Сигурно още ще се допълвам.

# 25
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Какво възприех:
- Не гладя, и изобщо домакинстването не ми е приоритет
- Спрях да пуша
- Всичко върша онлайн - работа, сметки, контакти с близки
- Детето често е омърляно, и винаги леко облечено
- Редовно се гримирам в офиса, сутрин в нас няма време
- Ако няма къде, оставям чантата на земята
- Ходя с колата, дори и да имам опция градски транспорт (това се мъча да го огранича)

Не съм възприела и не мисля, че бих:
- Носене на маратонки до офиса, и там преобуване
- Говорене на висок, ама много висок глас

Това, че се чудите на ходенето вътре с обувки ми е странно, от България го практикувам, майка ми никога не би си позволила да събуе някой гост. Поздравяването за мен също е въпрос на възпитание, не свързан с това къде живея.

# 26
  • Мнения: 1 436
Сметки плащам онлайн.

След 2 глоби  (Embarassed), пресичам само на зелено и на обозначените места.

Придобила съм опасния навик да считам, че като имам предимство (например, пресичам на пешеходна пътека), всички ще се съобразят с мен.

Говоря на всички на малко име, даже понякога го съкращавам по моя инициатива.

Преобувам се в офиса, да  Laughing

Научих се да пия блудкаво кафе от големи чаши, въпреки че си държа на еспресото.

Разделям си боклука.
--
Още не съм възприела оставянето на чантата на земята, на съседен стол или където и да е далеч от мен. Ще каже човек, че нося кой знае какви ценности вътре.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 20:16 от Juturna

# 27
  • Мнения: 327
Преди две седмици се питах точно това Laughing
-научих се да давам път на пешеходеца,и да спазвам ограниченията
-да разделям боклука
-да се представям по телефона
- да бъда по любезна
по принцип не се гримирам и ми дойде добре
-да си търся правата
Май това се сещам за сега.

# 28
  • Мнения: 278
Много от нещата вече сте писали, но няма значение.  Simple Smile

*Аз свикнах да меря в магазините за дрехи и обувки, толкова дрехи и обувки колкото си искам, и да се мотам из магазина, колкото аз си искам, без някоя продавачка да ми виси на главата и да ме пита, дали ще купувам. (за това избягвам да пазарувам в БГ)

*Свикнах също да се представям по телефона, като се обадя винаги, това е първото, което казвам.

*Свикнах да поздравявам продавачките, и да им казвам довиждане, нещо, което в България не съм правила никога и не мога да си го представя. Сигурно повечето от тях ще ме изгледат из под вежди и ще си кажат, тая пък за каква се мисли....

*Свикнах да нямам пари в мене си,защото мога винаги да платя всичко с карта.

*Свикнах да планувам  Blush

Има и още много, в момента обаче не се сещам.

# 29
  • Мнения: 2 980
А, сега покрай приготвянето на обяда се сетих още нещо (от негативните промени): отвикнах да правя и ям салата ежедневно.

Хубав навик от тукашното следване ми е да проверявам всяка информация през поне два независими източника и да си документирам източниците педантично.

А, и свикнах да прекарвам часове в книжарниците и да си чета там необезпокоявана.

Общи условия

Активация на акаунт