много важно-последна надежда

  • 3 210
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Аре престанете с вашите глупости бе! Аман от ревниви осиновителки! ooooh!

Естествено е близнак да търси близнака! Няма нищо по-нормално на този свят. Да са мислили тези дето са ги разделяли и осиновителите които са крили истината.


Само като идея, може да се разходиш по сайтовете за запознанства, фейсбук. В някои има търсене по пол, зодия, град. Има снимки. Знае ли човек...може да има акаунт.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 042
Аре престанете с вашите глупости бе! Аман от ревниви осиновителки! ooooh!

За сведение - не съм осиновителка. Детето ми е родено от мене.
Няма как да се търсят близнаци, които са разделени отдавна и всеки има свое семейство.

# 17
  • Мнения: 1 820
И аз не съм осиновителка,за портокола,но дадох такъв пример,защото познавам семейства точно с този проблем.От "доброжелатели"дъщеря им не ги поглежда вече години.А това че те не са и казали истината,си е тяхно право,решение,и порблем  PeaceНо точно за това има ЗАКОН за защита на данни. Naughty
Аз не го одобрявам това,но не значи че няма хора който го правят.Има и винаги ще има!Само не разбирам,защо така се нахвърляш xenia ?Не си напрапвам мнението,не искам и не мога,а си го казвам.Представям си утре да ми дойде някоя на вратата и да ми каже аз съм майка ти  #CrazyСлед 27год се сетила,или пък аз съм брат ти,сестра ти или квото и да е няма значение! ooooh!

# 18
  • Мнения: 20
Много отговори виждам,за съжаление нито  един по същество.Има отправено конкректно запитване и моля ако някой може да помогне с инфо,да пише,който няма такова да не пише.ПАК ПОВТАРЯМ,ТЕМАТА НЕ Е ДИСКУСИЯ,А КОНКРЕТНО ЗАПИТВАНЕ.А относно това кой какво право  и за какво има,всеки има собствено мнение,което аз уважавам,но в случея изобщо не ми е нужно.Все пак заради прекалено наострените,ще кажа,че не търся мой евентуален брат.Аз самата също съм осиновено дете и относно тайната и неприкосновеността на личните данни мога да споря с часове,както и за комерсиални и всякакви подбуди при разкриването й ,както на осиновения,така и на бр.Затова молбата ми е ,който има инфо и ЖЕЛАЕ да помогне,да се обади,който не,да не пише.Благодаря ви.

# 19
  • Мнения: 4 380
И аз не съм осиновителка,за портокола,но дадох такъв пример,защото познавам семейства точно с този проблем.От "доброжелатели"дъщеря им не ги поглежда вече години.А това че те не са и казали истината,си е тяхно право,решение,и порблем  PeaceНо точно за това има ЗАКОН за защита на данни. Naughty
Аз не го одобрявам това,но не значи че няма хора който го правят.Има и винаги ще има!Само не разбирам,защо така се нахвърляш xenia ?Не си напрапвам мнението,не искам и не мога,а си го казвам.Представям си утре да ми дойде някоя на вратата и да ми каже аз съм майка ти  #CrazyСлед 27год се сетила,или пък аз съм брат ти,сестра ти или квото и да е няма значение! ooooh!

От това че ТЕ не са и казали истината не ги поглежда, а не от доброжелатели. Трябва да си абсолютно ненормален за да криеш подобно нещо.

# 20
  • Мнения: 1 820
Така е,трябва да си ненормален за да криеш такова нещо,но хора всякакви!Нрави също! Hug
rossi_mag щом темата ти не е дискусия,защо не я пусна в клюкарник?А тук?!Пиши в държавен вестник или другаде,търси си инфото...
Иначе за спора и аз бих могла да гои направя  Wink

# 21
  • Мнения: 200
Според мен най-добре е да се обърнеш към фирма за осиновяване ( има много такива които помагат основно на чужденци да осиновят българчета). Тези фирми работят с детективски агенции, които в повечето случай търсят майката за да даде тя съгласието си(да се откаже от детето) за да могат да го осиновят. Хората са коректни и тези които са от доста време в бизнеса са професиналисти и могат да те насочат правилно.
Друго - бих те посъветвала още да отидеш на сайта за осиновяване или във форума тук. Хората със сходен проблем биха ти дали интересни идеи

# 22
  • Мнения: 702
Влез във подфорум осиновени, тук или в baoo.Би могла да намериш инфо за този човек.

# 23
  • Мнения: 20
Здравейте на всички!Открихме биологичнта майка и надяваме се,че вече всичко ще се изясни и ще си дойде на мястото.Заради самата дискусия искам да изразя личното си мнение,че по цял свят психолози съветвт да не се крие осиновяването,а да се говори за него още от най-ранна възраст.Така детето знае и няма да има шок от новината,има си и начини на съобщаване и съвети,как най-безболезнено да се напряви това,за да не бъде травмирана детската психика.За съжеление в нашата държава хорта са доста назадничеви и трудно приемат това,което е нормално по цял свят.Не е нормално да знаеш произхода си,или да не желаееш да разбереш корените си.А всичко останало вече опира до възпитание,морал и среда на израствне и настоящ живот.Не е необходимо да почукаш на нечия врата и да шокираш хората,или изведнъж да  се появиш от нищото и да искаш обяснения или да съдиш и обвинявш,никаква полза от това.Има много начини дискретно и заобколно да се получи информация за хората,даже не е  необходим контакт.Всеки си има свой живот,семейство,нещата са изключително деликатни-но ако примерно емйството или децата на бм знат за нейното минало и искат да се срещнем,не виждам причина за отказ.Всичко зависи от хората-важно е да има уважение към взетото решение,незисимо защо е било така преди толкова години.Никой не може да поправи миналото,от упреци няма смисъл,а доста от осиновителите,доколкото чета по форумите,явно са имали желание да с родители,но желанията не покриват възможностите.Правим грешки в отношнията със собствените си деца,а с осиновенето дете е още по-страшно,защото винаги идва момента,в който истината излиза на яве и от реакцията на детето си личи какво е било отношението към него.Кой каквото иска да ми казва,но когато е било зааобиколено от любов,внимание и разбиране,не би се обърнало против хората,които са го отгледали.Въздържам се от определения от рода-единствената майка е тази,която е отглдала детето.Във вссички тълковни речници,думата майка-е жената,която ни е родила.Колкото и да не се харесва на някои-всички други са осиновителка,попечителка и т.н.За мен лично това няма никакво значение,важно е било винаги отношението,така както и аз в очите на обществото не съм дете на родителите си,независимо,че са ме отглдали,дали всичко,обичали и били до мен винаги.Аз ще си остана с определенията-хранениче,осиновено,извънбрачно,за някои и копеле.И това не променя нищо-нито за мен,нито за родителите ми,за мен те са такива-за другите не ме интересува.И все пак,за собствено спокойствие ще издиря и бр,може би така ще оценя още поече някои неща,пропуснати през годините.В никакъв случей няма да са безполезни усилия.

# 24
  • Мнения: 4 380
Как разбра роси, че имаш брат-близнак? Срещна ли се с майка си?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 879
в настоящият акт за раждане на момичето пише ,че е родена в града,от където са  осиновителите,както е в повечето случеи.Благодаря на всички включили се още веднъж.Надяваме се да излезе нещо все пак,колкото и малка вероятност да има.В докментите за осиновяване не е упоменат брат,защото той няма връзка с нейното осиновяване.


Всеки акт за раждане се издава от общината на основание на известие от болницата, където се е родило детето, така че почнете от там.

Допитайте се до адвокат как да се иска от компетентните органи въз основа на информация за раждането на момичето да се намери информация и за момчето. Първо уточнете точно къде се е родило момичето (не се базирайте на акта за раждане от общината) като издирите така наречения първичен документ.

# 26
  • Мнения: 20
мила xenia,аз все още не съм открила моите бр,в смисъл,че все още не съм си видяла черно на бяло делото за осиновяване,но от всичките сведения,събрани от майка ми и живи роднини,надявам се скоро и това да стане.Все пак докато не прочета документа със собствените си очи,всичко остава в сферата на вероятностите.Вече писах,че момичето,което търси брат-близнак също е осиновено и има голям процент вероятност да се окажем роднини.Но след като нейната бм е открита вече,всичко скоро ще се изясни.важно е как да се свърже с нея,по възможно най-дискретен начин,а може и да не се наложи среща.Обезателно ще пиша как са се развили събитията,независимо дали ще донесат радост или разочерования .

Общи условия

Активация на акаунт