ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 8

  • 84 778
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 219
Вече се вижда, остава и да разгледам Sunglasses
Относно ягодите не вземам отношение, т.к. не им разбирам, в дъното на двора имам десетина коренчета, които насадих есента, сега има едни малки ягодки, ама дали са сладки не знам...не съм ги пробвала, алергична съм от петнайсетина години Tired

# 16
  • Мнения: 1 365
Да се запиша и аз на бегом.  Hug И да попитам и аз за ягодите, ама тези, които се гледат в саксии. Посадих семенца, поникнаха 5-6 коренчета и наскоро ги разсадих в отделни саксийки, но нещо им пожълтяха листата. Дали да ги изнеса на по-слънчево място???  newsm78

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 972
 Hug

# 18
  • Мнения: 311
честито на празнувалите вчера  bouquet и благодаря за съветите ще изчакам и няма да пипам още,май от долу пак е роза  newsm78 .

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 384
да не пропусна някой полезен съвет   bouquet

# 20
# 21
# 22
  • Мнения: 414
браво De4i страхотни рози,а тази първата шарената какъв сорт е,разгледах и албума ти,чудесна градина си имаш
момичета тия дни ще се включа със снимки на моя райграс,който започна доста да жълтее,но не целия,а на петна е,поливам всяка вечер newsm78

# 23
  • Мнения: 803
хей момичета, писали ли сте нещо за тез ягодим дето ставали като храст, има ли такова чудо?

# 24
  • Мнения: 6
И аз запис.
Любознателна, ягодите като вече са плододали можеш да ги окосиш. Аз моите (макар че даваха плод до късна есен) ги стрижа с ножицата почти до нивото на почвата. После поливаш обилно няколко пъти и те пак тръгват. Ластуните по принцип са за размножаване, добре е да се махат. Ако ще ги местиш на друго място, избери по-хладно време. не че няма да се хванат, но ще мине доста време и ще иска доста вода както са по-големи.
сега примерно като ги обре да им пострижа всичко - така ли? и те след месец да кажем пак всичко от начало?

Ели, ако ягодите са от сорт който дава само веднъж в годината, и да ги стрижеш и да не ги, те повече няма да родят (освен единично може би някои коренчета). Ако пък са от целогодишните, стригането не им пречи, пак си дават после.
Казват че окосяването укрепвало растенията, така че било полезно и за двата вида.

# 25
  • Мнения: 6 390
аха... значи ще видим летос как ще са, че нямам представа какви съм купила...

# 26
  • Мнения: 7
Здравейте, да се запиша и аз в новата тема.
 De4i,   bouquet  страхотни рози - Проздравления и градината е много хубава и цветна.
В неделя бях на вилата и открих в едно изоставено место страхотни бели ипомейки с голям зор се  добрах  до тях и успях да си извадя с коренче.Засадих го в моята градинка, но изпитвам съмнение,че в период на цъфтеж  ooooh! едва ли ще ми се хвани вие как мислите  newsm78

# 27
  • Мнения: 3
здравейте, аз посях сминдух и поникнаха няколко коренчета - четох за него - семената се казвали чимен, а цялото разстение - сминдух. Само не можах да разбера, за да стане подправка, която се смесва в шарената сол, цялото ли разстение се суши и мели или само семената?
Моля, ако някой е правил да сподели!
Отидох малко в кулинарската тема с този въпрос, но ....................
ще снимам и ще ви покажа

# 28
  • Мнения: 247
запис да следя темата, че ми е много интересна Simple Smile   bouquet

# 29
  • на майната си
  • Мнения: 425
Момичета, помагайте.
Май не ми е хоби, но се опитвам да се грижа за цветята си Simple Smile.
На въпроса: подариха ми преди 2-3 дни палма Вашингтония - около 2,5 педи Simple Smile .
Струва ми се, че загива - листата изсъхват - едни цълто-кафеникави и твърди. Как да я спася?
Беше на терасата - там няма пряка светлина. Сега я внесох вътре и тези дни ще я пресадя. Има ли някакъв трик да я възстановя?

Общи условия

Активация на акаунт