ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 8

  • 84 838
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Пише - около метър Rolling Eyes

# 676
  • Мнения: 644
А червеното стръкче на върха през определен сезон ли се появява или си е така постоянно?

# 677
  • Мнения: 1 236
А червеното стръкче на върха през определен сезон ли се появява или си е така постоянно?

Това са новопорасналите листенца напролет:


После избледняват и си стават зелени:


Обаче моят расте с около 5см на година  Tired
 baby_neutral

# 678
  • Мнения: 644
Ясно. Вече ще го разпознавам този пиерис, особено напролет.  Laughing

А пък моята дюла, която покълнах от семка и посадих в саксийка преди около месец, вече е цели 8 см. висока  Hug Още прилича на тревичка, разбира се.

# 679
  • Шотландия
  • Мнения: 2 862
Тук при нас пиърис-ът е много разпространен, расте навън (ще видя дали е оцелял сега след големия студ, всъщност, макар че изглежда като да не е умрял) и е най-различни разновидности. Аз съм виждала доста, но с такива ясно-червени листа - за първи път виждам. И аз много го харесвам. Моят по-скоро изглежда така

# 680
  • Мнения: 6
Любознателна, наистина е много странна гледка тая година декември и януари в градината.
съжалявам че почти орязах моите будлеи, и те все още са зелени.
при мен цъфна зимзелена(винката), игликата, естествено кокичетата. Лалетата и нарцисите вече са на около 7-8 см. над земята. розите все още правят пъпки. Скимнията и бергенията са почти пред разцъфване, а върбинката не е спряляа да цъфти. Имам и едно-две анемонета на едри пъпки също пред разтваряне, а соланума е като вечнозелен за голямо мое учудване, трябваше досега да измръзне всичко над земята.

# 681
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Calico , при вас сигурно е още по-топло, отколкото в Пловдив Rolling Eyes
Моята скимия умря Sad Не знам сенчесто ли й беше или алкално. Бергенията ми си е свежа и червена/още/, но не се кани да цъфти Confused Винката ми няма намерение да цъфти, нито зелената, нито пъстрата. Rolling Eyes
Тези луковици, които са по-плитко, вече излязоха, но имам едни, които още в началото незнайно защо зарових на 20см, никакви ги няма още. Ще ги изравям лятото и ще ги садя плитко Crossing Arms

# 682
  • Мнения: 1 236
цъфнал жасминов плет  Flutter

# 683
  • Мнения: 17
Нека си припомним какво припомним какво беше времето декември....тези снимки са правени на 12.12.1009 в Балчик... а сега като чувам какво е там тъжно ми става за хубавата ми градинка... 2м преспи...

# 684
# 685
  • Мнения: 0
много добър въпрос.... Аз питам същото. А сега какво с коледната звезда???
Коледните звезди след дълго и упорито следване на всякакви съвети просто ги изхвърлям след празниците...звучи жестоко,но така и не успявам повече да ги накарам да цъфнат!

# 686
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Че те стават червени именно на Коледа, затова е и името им Rolling Eyes
Мои колежки дълги години отглеждаха коледни звезди на северния прозорец, на перваза върху парното. Бяха малко капризни към поливането, това си спомням. Но сега с тези холандски сортове не зная дали оцеляват Confused

# 687
  • Шотландия
  • Мнения: 2 862
тези снимки са правени на 12.12.1009 в Балчик...
Бе много отдавна правени тия снимки... newsm78
 Joy

# 688
  • Мнения: 2 270
Тук тази година снега не е падал под 30 см-така,че и да има кокичета не мога да ги видя.Впрочем нищо не мога да видя.Двора ми е бяллллллл.Язък,че засях толкова ранно пролетни цветенца,които трябваше да цъфнат през януари

# 689
  • Мнения: 619
С риск да стана малко нахален, но и тук ще помоля за съвет относно семена от хубав сорт чери доматки.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт