От кога започнахте да спестявате за бебето?

  • 7 729
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Нищо не сме пестили. Преди да родя бях уредила някои неща от познати с по-големи деца. Бабите и дядовците искаха да купят нещо, поръчах на тях някои от по-скъпите покупки (количка, столче за кола). Подаръци получихме още много. Докато бях бременна купувах това-онова, когато можех.
Общо взето, бебето ни излезе много евтино.  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 39 770
Ангелче е дала сламка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404952.0

Не съм пестила, и не пестя. Понякога си мисля, че сме с много "широки пръсти" Simple Smile
С покупките за Алекс започнахме още преди да се роди. От Дияна нямах нищо останало, освен легло. Покупките за Алекс стартираха от 0.
Имам пари, купувам нещо. Да речем от заплата на заплата Simple Smile

# 17
  • Мнения: 14 133
Можете през последните месеци да купувате по малко и на части от всичко най-необходимо за първите му дни и месеци у вас . Ние взехме зимна количка втора употреба, която беше доста запазена след раждането. Леглото беше ново, но на прилична цена.  Казали са момичетата, че има и качествени и козметика, и други аксесоари, които не са толкова скъпи. Ще се справите. Лека бременост и пиятни покупки за бъдещото малко човече.

# 18
  • Мнения: 3 675
Да, благодаря много на момичетата за линка, тази тема дори сутринта я погледнах.Доста полезна ще ми бъде в случая. Heart Eyes

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не сме пестили предварително.
Не сме и купували предварително.
След като родих съпруга ми и майка ми накупиха всичко необходимо според възможностите които са имали.
Винаги съм казвала, че всичко е много относително и според възможностите. Сина ми има тениски и за 5лв и за 60лв, същото е и за сандалите има и от 10лв и от 60-70лв  когато имаме не се стискаме, когато нямаме, нямаме.

# 20
  • Мнения: 614
Според мен е хубаво, ако някой е сметнал колко горе-долу са излезли първоначалните покупки. И да споделите, дали си е струвало. Защото примерно аз си харесвам ваничка с рафтчета и т.н, която струва  180 лв., но същата работа ще ми върши и коритце от 20 лв., но си купувам първата, тъй като нямам опит, решавам че щом е по-скъпо ще е по-хубаво, правя хубаво за бебето и др.

Въпросът според мен е  колко сте похарчили реално и колко, бихте похарчили ако покупките не бяха силно емоционални.  

Надявам се, че ме разбрахте  Grinning

# 21
  • Мнения: 4 187
Не ни се е налагало да пестим. Знаех какво искам и го купих още преди да се роди бебето!

# 22
  • София
  • Мнения: 44 121
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404543.0 ето ти тема за разходите, ако пуснеш търсачка и други ще намериш за колко струва бебето и т.н.....
но е мн относително....
а тези вани с шкаф са безумни.....и почти вс купили ги после го отчитат като ненужна покупка...по-добре за 50-60 лв вземи анатомична, със стойка и каналче за оттичане.

# 23
  • Мнения: 672
Не ми се е налагало да пестя, но хубавичко си проучих въпроса относно осигурителния доход и майчинството, което ще получавам първите 410 дни и това ми даде възможност да не разчитам на минималното обезщетение.

# 24
  • Мнения: 2 011
Отивайте спокойно на море и не се притеснявай.Все ще намерите пари да си отгледате детето.Това не е безумно скъпо събитие.Не сме спестявали,защото не ни се налага.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
За мое щастие съпругът ми беше пестил преди да се съберем, иначе... абсурд с мен.

# 26
  • Мнения: 3 929
Не сме спистявали нищо. Не знаехме какво е да пестиш.
Много от бебешките атрибути ни бяха подарени от наши близки, които са гледали вече деца и не смятат да имат повече деца - дрешки, количка. Друга част от необходимите неща ни набавиха майка ми и брат ми - креватче, матрак, завивки. Също така ни купиха леген, корито.
Спестяването започна, след като детето навърши годинка. Тогава реших да подаря на племенника си касичка и ме хрумна идеята да вземем такава и за нашия синковец. Доста парички посъбрахме в интерес на истината. Пускаме монети от по 1 лв.

# 27
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Интересното при нас е,че докато се роди синът ми нищо не бяхме спестили.Спестяваме от както се е родил,не точно за него,а изобщо.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Човек може и с 5000, и с 500! Не е необходимо да пестиш още от сега, но си направи сметка колко можете да смъкнете по-нататък от потреблението ви, за нуждите на малкия човек.

# 29
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз пък смятам, че е хубаво да си отделяте от сега някои друг лев.
Все още си в ранна бременност и тепърва ти предстоят формалните изследвания за които се плаща допълнително.Освен това е добре отсега да си прецениш къде, как и при кого ще раждаш - дали ще са ти необходими допълнителни пари за това.
Направи по справка блиблизителен списък с необходимите първоначално неща.
Легло - необходимо. Може дървено, може и от преносимите.
Матрак лично ние бяхме купили два...единият пенолатекс, другият обикновен дунапрен...и двата стават за гледане на дете  Grinning.
Ваничка, съвсем обикновена, анатомична.
Спално бельо - поне 2бр.+ одеала
Дрешки - повечко, защото зимата (когато ще раждаш) по-трудно съхнат (ако нямате сушилня).
Количка.... newsm78 не вярвам, че още от първият месец ще го изкарваш посред зима на разходка, но ти си знаеш.
Козметика - според преценката ти.

Гледам, че повечето майки са имали помощ от страни, но при условие, че вие не може да разчитате на такава, по добре се подгответе. И да останат накрая лесно може да ги оползотворите. Crazy

П.С.Сега се подсетих и за ваксините против полио.
Ако не искаш да ползваш обикновена такава, а ще вземаш Пентаксим (мисля, че така се казваше), тя си струва пари...Знам, че е прекалено рано за тези неща, но ако се наложи на по късен етап е по-добре да имаш "гръб"

Общи условия

Активация на акаунт