Откога пюрета със сметана и извара

  • 7 936
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 781
Лично аз дадох от пюретата на Хипп с извара след 8 месец а сметаната я оставих за 10 месец Peace
Овко не са марка детска храна за мен Whistling

# 16
  • Мнения: 472
Просто съм дала пример с ХИП и ОВКО не коментираме тях все пак  Peace

# 17
  • Мнения: 2 111
След 8 месец може да се дават плодовите дуети на Хип.
Сметана не съм давала още.

# 18
  • Мнения: 426
Изчакай още месец-два

# 19
  • Мнения: 32
Аз днес за първи път ще му дам точно такова пюре със спанак ,картофи и сметана на Хип.Все пак мисля ,че възрастта написана на бурканчето едва ли отговаря на консистенцията newsm78.Все пак повечето пюрета за деца на 4 м. и 6 м. са с еднаква консистенция-това значи ли ,че тези за 6 месечни трябва да ги ядат 4 месечни бебета-НЕ.А и това е само примерна възраст.Аз например засега съм му давала само пюрета за 4 месечни ,само ведъж супа (от 6м.) и някакво пюре пак от 6м.,но това защото не съм въвела глутена още,а и избягвам пюрета ,в които има сол и захар.Така или иначе всичко е въпрос на лична преценка.Успех Hug

# 20
  • Мнения: 2 658
Плодовите "дуети" zапочнах на 8м. Спанак със сметана.. не zнам, след това някъде..

# 21
  • София
  • Мнения: 1 535
Плодови дуети дадох след 10-ия месец. Давам на Хип и на Бебивита - харесва ги  Peace
Тези пюрета със сметана изобщо не съм ги купувала, реших че няма да му давам от тях толкова рано.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Нашата педиатърка /сега, до колко мога да й се доверя е друг въпрос/ беше казала, да давам разнообразни пюрета, стига да отговарят на възрастта, която е отбелязана на самото пюре. Иначе съм давала на Хип такъв тип /при навършени 7 месеца/ и много му харесаха. Нямаше реакции никакви. Но все пак ти си прецени.

# 23
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Аз такива пюрета съм давала на ХИПП и съм се водила от отбелязаната възраст на етикета.
Докато на Ганчев и тем подобните не можеш да се доверяваш от даденото на етикетите  Naughty

Кои са тем подобните? Всички, с изключение на Хип или всички български. Айде да не правиш генерални заключения.
На въпроса на авторката - съобразявала съм се с възрастта, указана на етикетите.

# 24
  • Мнения: 142
Спанак със сметана хипското го дадох някъде към 7 месец

# 25
  • София
  • Мнения: 3 271
След 8 месец,на тях си пише

# 26
  • Мнения: 7 539
аз дадох на хип след 8 месеца и много ги хареса.

# 27
  • Мнения: 801
Със сметана правех домашното АМ (1:10) след 6 месец (каши, кремчета).
Извара (крема сирене) след 2 годинка.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 723
Със сметана и извара пюренца дадох след 6-ти месец.
Малката ги хареса ,особено плодовите Peace
Но общо взето се съобразявам с написаното в/у етикетите.

# 29
  • Мнения: 3 621
Нашата педиатърка /сега, до колко мога да й се доверя е друг въпрос/ беше казала, да давам разнообразни пюрета, стига да отговарят на възрастта, която е отбелязана на самото пюре.
И нашата педиатърка така ми каза, да гледам на пюрето за каква възраст е
След 8 месец,на тях си пише
Е да обаче на някои пише от 4-ти месец и аз ги гледах онзи ден и се чудех как така сметана и извара толкова рано

Общи условия

Активация на акаунт