Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 326
Аз пък съм възмутена, че не мога да взимам детски заради висок доход.
Не ми е за 35лв, принципно не е редно.
Излиза, че съвестно като си плащаш данъците и работиш нонстоп, нямаш права, а циганите(без да обидя някой, познавам и доста свестни и трудолюбиви хора от малцинствата), които нямат и 1 работен ден - имат.
Не смятам, че детските трябва да са социални.
Няма ли как да се въстане срещу тази неправда?
Когато аз съм била малка никой не е гледал доходите на родителите. Всички са взимали детски.

# 16
  • Мнения: 440
Откога са 35 лева?

# 17
  • Мнения: 172
От тази година вече са 35 лв.

# 18
  • Мнения: 161
Аз пък съм възмутена, че не мога да взимам детски заради висок доход.
Не ми е за 35лв, принципно не е редно.
Излиза, че съвестно като си плащаш данъците и работиш нонстоп, нямаш права, а циганите(без да обидя някой, познавам и доста свестни и трудолюбиви хора от малцинствата), които нямат и 1 работен ден - имат.
Не смятам, че детските трябва да са социални.
Няма ли как да се въстане срещу тази неправда?
Когато аз съм била малка никой не е гледал доходите на родителите. Всички са взимали детски.

ИСТОРИЯ на ЗАБОЛЯВАНЕТО

Мила ми Бубабо, да така беше. Всички взимаха детски. Но това бе само до 1 Април 2002 г. На тази дата, Кобурга, Доган и Лидия Биджерано-Шулева спряха детските, на всички семейства, които имаха месечен трудов доход над 150 лв. БРУТО, на член от семейството ...
В резултат на тази промяна, само след 6 месеца, Септември 2002 г., се оказа, че са спрени вече детските на 711 000 деца = 46%, от всичките тогава в БГ 1 556 000 !!! Разбира се нито едно от децата със спрени детски не е циганче.


Обяснението е много просто. Понеже родителите на циганчетата, масово и тотално не плащат никакви данъци на държавата, се оказва какво ... че те НЯМАТ ДОХОД БРУТО. И съответно им се полагат, всички видове детски и помощи ...

На следващата 2003 г. ПРАГЪТ бе вдигнат на 200 лв. БРУТО. И се заредиха цели 4 години - 2004, 2005, 2006 и 2007, през които той си остана все 200 лв. БРУТО. Преди парл. избори 2005 г., Кобургът се появи по БНТ и обеща от Новата 2006 г. вече всички деца да получават детски. Дето го каза, там и остана.

Едва през 2008 г. ПРАГЪТ бе вдигнат от 200 на 300 лв. БРУТО, но като компенсация за спряното СПО (Семейно Подоходно Облагане). От което, по разбираеми причини, се ползваха само белите данъкоплатци. Тази 2009 г. ПРАГЪТ стана 350 лв. БРУТО на член от сем., а детските са 35 лв. месечно на дете.

Между другото 350 лв. БРУТО = 270 лв. НЕТО/30 дена = 9 лв. на ден ! Това ли са богатите хора на България ?!

Такъв дискриминационен праг, няма в нито една демократична държава. Това е само тук в България ...

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 09:11 от Загрижен

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 326
А нещо не може ли да се направи? Embarassed #Cussing out

# 20
  • Мнения: 4 182
Да не ме набиете. Но като се замислих ако държавата не може да дава пари за всички деца, по-добре тези с малкото доходи да имат за храна на децата. Знам, че  не всички пари отиват при децата, но предполагам, че това е идеята.
Аз също не взимам детски.

# 21
  • Мнения: 2 374
Искам да попитам за детските.Като подавам документите,бележката,която трябва да представя за доходите на мъжа ми,брутната му заплата ли трябва да бъде?Защото той дефакто не е получавал чисто толкова пари и по този начин се разминава за 10 лева да получавам детски надбавки и  тази година?
Също така искам да попитам може ли да подам документи например през август месец за двете деца,когато ще съм родила и второто си дете за да съм сигурна,че няма да ми ги откажат?
Благодаря за отговора!  bouquet

# 22
  • Мнения: 161
Да не ме набиете. Но като се замислих ако държавата не може да дава пари за всички деца, по-добре тези с малкото доходи да имат за храна на децата. Знам, че  не всички пари отиват при децата, но предполагам, че това е идеята.
Аз също не взимам детски.


Няма да те набием. Ти, ако искаш си дай всичките ТВОИ пари на циганчетата. Никой друг, обаче не споделя твоето желание.

Сега се опитай, да поставиш същия въпрос, по друг начин:
"защо родителите с малки доходи, не станат от леглата, и не отидат да работят, за да имат високи доходи ?!"

# 23
  • Мнения: 8 242
Искам да попитам за детските.Като подавам документите,бележката,която трябва да представя за доходите на мъжа ми,брутната му заплата ли трябва да бъде?Защото той дефакто не е получавал чисто толкова пари и по този начин се разминава за 10 лева да получавам детски надбавки и  тази година?
Също така искам да попитам може ли да подам документи например през август месец за двете деца,когато ще съм родила и второто си дете за да съм сигурна,че няма да ми ги откажат?
Благодаря за отговора!  bouquet

Да, брутната се взима.
Ако за 10 лв се разминава няма да стане  Rolling Eyes
Но имаш право да подадеш документи от момента, в който влизаш в дохода - ако това е като родиш 2рото детенце - тогава. Документи се подават следващия месец след раждането - т.е. ако родиш август - можеш да ги подадеш септември.

А ако взимаш детски с 1 дете и през това време родиш 2ро - не е нужно да подаваш док. наново - само това, че имаш още едно детенце - за да получаваш и за него..

# 24
  • Мнения: 9 814
Здравейте, родих второто си дете в средата на м. юни, искам да попитам бележката за доходите за детските надбавки  от моята и на съпруга ми службите за кой период от време да бъде- до края на м.май или до края на юни включително?
До сега не съм получавала детски.

Благодаря предварително за отговора!  Peace

# 25
  • Мнения: 6 274
Франческа, до месецът, предхождащ подаването на документите (вкл.).

# 26
  • Мнения: 9 814
Франческа, до месецът, предхождащ подаването на документите (вкл.).

Т.е. ако си подам документите през юли ми трябва бележа за дохода до м.юни включително?

# 27
  • Мнения: 6 274
Франческа, до месецът, предхождащ подаването на документите (вкл.).

Т.е. ако си подам документите през юли ми трябва бележа за дохода до м.юни включително?
Да.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 895
Загрижен, не спирам да те чета внимателно! Озапти малко политическите и расистки залитания в писанията си!

# 29
  • Мнения: 126
Вместо да спорим предлагам  - с идването на новото правителство да започнем кампания ДЕТСКИ НАДБАВКИ ЗА ВСИЧКИ ДЕЦА В БЪЛГАРИЯ.

Общи условия

Активация на акаунт