Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 2

  • 135 285
  • 1 038
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 140

Ох,вместо е-мейла написах сайта....Значи пиша аз вчера писмо и днес за голямо учудване пристига отговор ShockedОказва се,че счетоводителката ми е внасяла по малко пари за осигуровки отколкото съм и давала #2gunfireНе ми е хич ясно и в понеделник отивам да се разправям #Cussing out

Хванало ме е новия закон една година назад работа,затова имам малко майчинство ooooh!А моята счетоводителка до последно твърдеше-давай пари за осигуровки нищо не те хваща #Cussing out

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
мама на Боби ,мисля,че не те е хванал новият закон.на коя дата ти е издаден 45 дневния болничен?

# 77
  • София
  • Мнения: 78
Здравейте майчета!!! До момента са ми изплатени само първите 2 болнични до 31.03. Все още чакам третияболничен от 31.03 до 27.05, а да не говорим за майчинските за юни .....Вчера пак говорих с работодателя си и твърди, че са подадени много отдавна документите, но така се били бавели болничните по 2-3 месеца. Имам ПИК , но излизат само изпалтените ми до момента болнични.. Какво ще ме посъветвате да направя???

# 78
  • София
  • Мнения: 1 140
мама на Боби ,мисля,че не те е хванал новият закон.на коя дата ти е издаден 45 дневния болничен?


23.12.2008g. Sad

# 79
  • Мнения: 98
как мога да разбера дали са ми предадени болничните в НОИ от шефа ми
 

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
мама на Боби ,мисля,че не те е хванал новият закон.на коя дата ти е издаден 45 дневния болничен?


23.12.2008g. Sad

по старата система си т.е гледат се 6 м назад,а взимаш обезщетение високо 12 м.

всички момичета,на които 45 дневния започна преди 01.01.2009 г,са по тази стара система

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
как мога да разбера дали са ми предадени болничните в НОИ от шефа ми
 

на сайта на Нои с Пик код или пиши мейл

# 82
  • Мнения: 98
влизам в НОИ с пик но нищо не намирам

# 83
  • София
  • Мнения: 1 140
мама на Боби ,мисля,че не те е хванал новият закон.на коя дата ти е издаден 45 дневния болничен?


23.12.2008g. Sad

по старата система си т.е гледат се 6 м назад,а взимаш обезщетение високо 12 м.

всички момичета,на които 45 дневния започна преди 01.01.2009 г,са по тази стара система


Ами аз се осигурявах на 400лв за да взема 360лв. майчинство а взех за юни 278лв newsm78Обясниха ми че съм по новата система #Cussing outТака и неразбрах дали счетоводителката ми не е внасяла високите осигуровки или нямах една година назадтрудов стаж Rolling Eyes

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
мама на Боби ,мисля,че не те е хванал новият закон.на коя дата ти е издаден 45 дневния болничен?


23.12.2008g. Sad

по старата система си т.е гледат се 6 м назад,а взимаш обезщетение високо 12 м.

всички момичета,на които 45 дневния започна преди 01.01.2009 г,са по тази стара система


Ами аз се осигурявах на 400лв за да взема 360лв. майчинство а взех за юни 278лв newsm78Обясниха ми че съм по новата система #Cussing outТака и неразбрах дали счетоводителката ми не е внасяла високите осигуровки или нямах една година назадтрудов стаж Rolling Eyes



няма как да се осигуряваш на 400 лв и да вземеш обезщетение за бременност и раждане 360 лв.

при осигуровки 400 лв на месец 6 м назад от 45 дневния /ти си по старата схема/,обезщетение за бременност и раждане трябва да ти е 285 лв.

заблуждаваш се,че ще взимаш 90 процента от осигурителния доход,но реално не е така

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
влизам в НОИ с пик но нищо не намирам

къде влизаш и нищо не намираш

тук трябва да провериш https://benefits.nssi.bg/detailedegn

# 86
  • Мнения: 98
ами там проверявам,но ми пише че липсват данни,а би трябвало да има вече представен болничен за предния месец

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
pipi_4orap4eto ,или не е представен или още не е нанесен на страницата

# 88
  • Мнения: 98
може би не е нанесен на страницата,защото шефа каза че ще ги представи до 10.Ами по време на бременност плащат ли се осигуровки пак

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
може би не е нанесен на страницата,защото шефа каза че ще ги представи до 10.Ами по време на бременност плащат ли се осигуровки пак

за месеците,в които си в болничен и майчинство се плаща здравна 12,48 лв н амесец от работодателят

Общи условия

Активация на акаунт