Как го гладите тоя лен???

  • 8 994
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
Гладя докато е влажен.
А как перете лен  newsm78 На ръка ли или ако в пералнята, на каква програма и на какви градуси? Смалих си един ленен панталон и много ме е страх да не повторя  Confused

# 16
  • Мнения: 6 713
Благодаря ви момичета!  bouquet
Аз що-годе го преборих панталона, но наистина и да е перфектно изгладен, само да седнеш в колата и се намачква.
Аз все се каня да не пускам лена в пералнята, ама все оттам го вадя. ooooh!

Качествения лен не се мачка. Някакъв процент синтетика му се добавя за тази цел.
За пръв път чувам за лен, който не се мачка Shocked

# 17
  • Мнения: 505
Виж сега, първо, мачкането на лена се приема за белег на аристократичност. Второ, и без синтетика степента на намачкване и начинът, по който изглежда намачканата ленена дреха са различни за различните тъкани - въпрос на обработка. И трето, ленът е наистина великолепна тъкан за горещините, несравним по проветривост и оттам - по сексапил.

# 18
  • Мнения: 4 380
Виж сега, първо, мачкането на лена се приема за белег на аристократичност. Второ, и без синтетика степента на намачкване и начинът, по който изглежда намачканата ленена дреха са различни за различните тъкани - въпрос на обработка. И трето, ленът е наистина великолепна тъкан за горещините, несравним по проветривост и оттам - по сексапил.

Мачкането на лена е белег на ниско качество- не на аристократичност. Laughing

# 19
  • Мнения: 505
И откога евтината синтетика повишава качеството? Да, облекчава гладенето и поевтинява дрехата. Но води до снижаване на проветривостта, която в жегата е от първостепенно значение. Така че максимум 5 процента синтетика, най-често ликра - ето моята норма за поносимост. А това за аристократизма го научих от по-възрастни и доста пътували хора и като гледах начина им на обличане, склонна съм да им вярвам. Единият от тях носеше ленени ризи, шити по поръчка, старателно изпрани и изгладени, а после смачкани в носенето. Когато говореше за аристократичност, имаше предвид следите, които оставяме върху дрехите. Може да оставиш и простотия, можеш да оставиш и изискан стил. Който каквото си носи.

# 20
  • Мнения: 4 380
За пръв път чувам за лен, който не се мачка Shocked

Ни най-малко. Wink

# 21
  • Мнения: 4 380
И откога евтината синтетика повишава качеството? Да, облекчава гладенето и поевтинява дрехата. Но води до снижаване на проветривостта, която в жегата е от първостепенно значение. Така че максимум 5 процента синтетика, най-често ликра - ето моята норма за поносимост. А това за аристократизма го научих от по-възрастни и доста пътували хора и като гледах начина им на обличане, склонна съм да им вярвам. Единият от тях носеше ленени ризи, шити по поръчка, старателно изпрани и изгладени, а после смачкани в носенето. Когато говореше за аристократичност, имаше предвид следите, които оставяме върху дрехите. Може да оставиш и простотия, можеш да оставиш и изискан стил. Който каквото си носи.

Напротив. Този лен е изключително скъп. Не облегчава гладенето а практически го изключва.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Вярно е, че има лен, усъвършенстван с помощта на синтетика да не се мачка, да, относително по-скъп е, но за мен това не е лен. Rolling Eyes

Ленът, дори и обработен, трябва да се мачка. В това му е чарът, стилът и класата. Съвсем спокойно можем да твърдим, че става дума за аристократичност на духа у човека, който цени тази материя.
Но това е друга тема. Sunglasses

За гладенето потвърждавам, ленът да е влажен и ютията на най-силна степен. Друг е въпросът, че не е нужно да се престараваш.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Точно затова спрях да купувам чист лен Confused Всичките ми ленени дрехи имат някакъв процент изкуствена материя, добавена, за да намали мачкането, без да разваля усешането от носенето на лен. Не съм забелязала да е ужасно скъпо. Преди две седмици си купих такъв панталон от Прага, струваше около 60-70, обърнато в наши пари. Не ми се вижда скъпо Confused Вярно, магазинът беше обикновен, за конфекция, може би затова Rolling Eyes Панталонът е супер, държи много хладно, не го гладя въобще - изглежда съвсем приятно, не като дъвкан и изплют.

# 24
  • Мнения: 11 680
Харесвам ленените дрехи. Колкото до гладенето, ако е много суха дрехата (без значение материята) глади през влажен тензух  Peace

# 25
  • Мнения: 4 916
... А как перете лен  newsm78 На ръка ли или ако в пералнята, на каква програма и на какви градуси? Смалих си един ленен панталон и много ме е страх да не повторя  Confused


В пералнята на 30 градуса.

# 26
  • York
  • Мнения: 826
Аз също не гладя ленените дрехи. Чара им се губи  Wink

# 27
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
От дългогодишната ми практика в гладенето на ленени дрехи стигнах до 2 правила:
- суша винаги на сянка, като предварително поразпъвам дрехата и оглаждам резерва по шевовете, параменти и прочее рискови зони,
- гладя с много силна ютия, с натискане, като вместо пара и мокър тензух навлажнявам плата с пулверизатор.

# 28
  • Мнения: 4 916
От дългогодишната ми практика в гладенето на ленени дрехи стигнах до 2 правила:
- суша винаги на сянка, като предварително поразпъвам дрехата и оглаждам резерва по шевовете, параменти и прочее рискови зони,
- гладя с много силна ютия, с натискане, като вместо пара и мокър тензух навлажнявам плата с пулверизатор.




Това ще го пробвам и аз  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Боже, как имате нерви ooooh! Гладенето ми е смърт Sick

Общи условия

Активация на акаунт