Отговори
# 15
  • Мнения: 96
Само се записвам в новата темичка и отивам да къпя бебатат, че вече се сърдзи. До после Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 4 872
хайде в новата темичка  Hug
Аз да питам и тук за залъгалките,бибероните нарочно ли са накриво направени или нашате е дефектна? Rolling Eyes

 и аз съм купила биберонки на авент и съм много доволна .
 при нас вчера и днес времето беше ужасно ветровито и малкия е доста сърдит от липсата на разходки. дано утре да е топличко за да се размоткаме из градчето.
 искам и да ви почерпя - днес ставаме на 1 месец  Heart Eyes
 

# 17
  • София
  • Мнения: 2
Моите опити да махна добавката се сблъскват със собствената ми невроза - непрекъснато се паникьосвам, че е гладна, склонна съм да храня безразборно, което натоварва и мен и нея. Според мен "на поискване" при по-невротична мама като мен избива на безразборно, което скапва ужасно. Нея я почват колики по малко. Не мога да преценя кога мрънка от глад и кога от друго.

на няколко пъти давах добавка, въпреки предварителния ми план да не давам. Обаче тя повърна и двата пъти. Според мъжа ми е очевидно прехранена и не е трябвало да давам, но като не мога да преценя колко е изяла...

Но пък от якото кърмене се стимулирах още и сега в момента, тя за пръв път е преяла само от кърма! Чувството е великолепно!

Всъщност това, което много ме мъчи, е че не мога да преценя колко изяжда. Понякога суче с гълтане 5 минути на гърда, друг път - 5 на едната, 10 на другата, понякога по 10 двете. Но явно трябва да оставя манията за контрол и да се успокоя. Защото според мен моя проблем с кърмата преминава от телесен, в личен психологически... Embarassed

Апропо, акането ни е забележително. Вчера напълни 3 памперса догоре с ако и няколко мънички акита също. Днес ака умерено, но достатъчно практически на всяко хранене.
 
Благодаря, Кай Рен и Айла, ще продължа да се възползвам от вашата помощ! bouquet Смятам в понеделник да я претегля, след това да останем само на кърма и след няколко дни да я претегля пак. Какъв би бил подходящия период за подобен тест?

# 18
  • Мнения: 745
Здравейте и от мен
До сега не можех  да си организирам времето, но май вече нещата се оправят - днес даже едно голямо чистене му дръпнах.
Ники е на периоди - ту реве по цял ден, ту спи по цял ден - бебешка му работа.
marsia__kzl честита ви месечинка  bouquet

# 19
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Хайде да се запиша в новата тема и аз. В последно време само ви чета , но от моето зверче време за нищо друго не ми остава. Много плаче понякога и не иска да спи ; все иска да суче. Имам чувство че само кърмя. Давам на поискване , а той много често си иска  Joy. Всички около мен са си навили на пръста , че кърмата ми била "водна " и затова не се наяждал. .Има ли наистина нехранителна кърма ... Иначе като количество имам , даже изтича постоянно от гърдите ми. Обаче като сложа подплънките , които съм взела за сутиена , ми се нараняват зърната и не ги ползвам изобщо.
Иначе ми е здравичък , чукам на дърво ...
Засега това от нас ...
Целувки и  Hug
Спокойно - такова животно като нехранителна кърма няма. Честото сукане има много обяснения - нуждата на бебето от близост с мама, жажада, желание само за сукане (без да има нужда от хранене).

Glum, следейки маркерите, за които с Айла сме ти казали (брой памперси, тегло, жизненост и тургур) и няма нужда да се притесняваш дали количеството за малката е достатъчно. А като се изнервиш яко, не се притеснявай да ми звъннеш.

# 20
  • Мнения: 4 872
искам да попитам мамите, които вече са водили малките да им четат чиста молитва, уговаряли ли са се предварително с някой в църквата и съответно дават ли се някакви парички?  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 2 430
Запис и от мен Hug
Оносно залъгалките,преди да се роди бях купила на NUK  2 силиконова и каучукова,и имах подарък една на Авент.Оказа се ,че моето дете се прави на "турбо гъзарче" Mr. Green и не признава тези на НУК,хич не ги харесва и само с тази на Авент.Вчера влязох в аптеката да му взема още една на Авент и  ме заболя сърцето  като чух 7лв за залъгалка Shocked.Много скъпи беееееее

# 22
  • Мнения: 4
На мен всичките ми аксесуари - биберони, шишета (пластмасови и стъклени), четки, помпа, стерилизатор ... са мина НУК и съм доволна. За бибата - взех каучукова (която ползваме сега), силиконова (не сме я ползвали), но най-вече наблягаме на тази новата на НУК  -  http://www.yellowdesign.com/en/projects/product-design/mapa-nuk-genius.html

Да попитам кога се прави погачата? Точно на 40-тия ден ли е, че на нас ни се пада утре, а не сме подготвени  newsm78
И какво точно представлява???
[/u]

# 23
  • Мнения: 4
Опс, сори, току-що намерих инфо ....  Embarassed
Ето, за тези, които се интересуват:


Според църковната традиция първите 40 дни след раждането посещения при майката и бебето не се допускат. Но когато дългоочаваният 40 ден настъпи се отива на църква, където се чете така наречената “чиста” (“очистителна”) молитва. Едва след това може да се направи първото, голямо събиране в чест на бебето – “Погачата”.

Погачата е един вид представянето на бебето пред обществото. На гости се канят само жени, които “наричат” на бебето, и деца. Може би тази традиция има общо с ористниците в приказките. Приготвя се специална ритуална сладка погача, а и се сервират най-вече сладки неща. Непременно трябва да има купичка с мед. Всички гости носят подарък за бебето и нещо сладко за майката. В бяла кърпа, поставена обикновено върху самата питка всеки гост оставя символична сума пари, с която бебето да си купи сън. Според някои тези пари се поставят под възглавничката на бебето, но идеята е същата. Майката завръзва тази кърпа и според това колко силно затяга възела определя дали бебето ще е скъперник или ще харчи повече. Завързаното вързопче се слага някъде нависоко. Тук тълкуванията се различават леко, но са сходни. Някои казват, че това се прави, за да стигне детето високо, други – за да има високи идеали.

След това две жени, които имат двама живи родители разчупват питката над главата на майката и бебето. Първото парче се отделя за Богородица. После някоя от жените трябва да “захрани” бебето като топва парченце от погачата в мед и леко намазва устничките на бебето. Всеки от гостите се почерпва с парче от питката. По традиция от къщата не трябва да се изнася нищо, за да не стане детето крадец и за да се секне кърмата на майката.

Този красив ритуал, както и все друг има разновидности в действията, а и в някои тълкувания, но важното е че всички гости се събират, за да видят бебчето и да му пожелаят здраве, късмет и всичко най-добро в дългият живот, който го очаква напред, за да стане човек!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Да попитам кога се прави погачата? Точно на 40-тия ден ли е, че на нас ни се пада утре, а не сме подготвени  

Меси се питка от жена,която има живи родители.Канят се само жени,които носят сладки неща у вас,и си плащаш в църквата да се пее чиста молитва.

# 25
  • Мнения: 4
И така като не съм подготвена за утре (точно 40-ия ден), възможно ли е да се направи след няколко дни???

# 26
  • София
  • Мнения: 2 430
И така като не съм подготвена за утре (точно 40-ия ден), възможно ли е да се направи след няколко дни???
Да,може по-късно,но не и по рано.

# 27
  • Мнения: 849
запис и от нас

# 28
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Направо съм стресирана-нашета питка я меси баба ми и нали се сещате че родителите й не са сред нас това какво значи  newsm78

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 575
Направо съм стресирана-нашета питка я меси баба ми и нали се сещате че родителите й не са сред нас това какво значи  newsm78

Нищо не значи Blush
Църковен ритуал,да не би да си чакала 40 ден,че да си изведеш детето Rolling Eyes
Аз като не съм правила и не мисля да правя питка това какво значи Mr. Green
Ай наздраве Hug

Общи условия

Активация на акаунт