Епилепсия-тема 8

  • 45 340
  • 626
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Абе момичета къде избягахте, защо никой не пише, да не ви уплаших. Аз съм ядосана на един човек не се сърдя на всички, ако съм обидила някой извинявам се. Стига се губехте с кого да споделям  Hug Hug Hug.Ехоооо.

# 436
  • Мнения: 511
Сиянка Hugтука смеееееее,поне ние
ти споделяй,ние ще четем и ще се включваме
при нас няма ново,на 27.08 сме на еег

# 437
  • Мнения: 3 540
Ние вече 4рти ден сме на пълна доза Кепра 2000млгр. и след още 3дни приключваме със депакина.
Петя засега се чувства добре,а в началото на август ще звънкам да питам за кога да ходим на полагащите ни се контролни прегледи!

# 438
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз днес дадох на Иренка шоколад  Joy. Знам че не трябва ама и дадох от една шоколадова бонбона да си близне колкото да си нацапа малко езика, като и хареса само примляскава и се облизваше за още  Joy ама мама не дава. Милото още малко да изтърпи й ще и давам колкото иска.

# 439
  • Мнения: 511
Сиянка ,тя не е ли малка за шоколад
аз съм им давала след 2г, а и сега е лято,но пък ти не си и дала да се наяде на воля
ще и хареса,кой не обича
мойте най им харесва белият,сега наблягат на сладолед

# 440
  • Мнения: 1 040
Момичета след някой час   grinning039  sport027 smile3549морето ме зове в Слънчев Бряг newsm44 newsm68 newsm44 утре с Дидко ще утоляваме жегата в морето а той както обича незнам как ще го изкарам от водата.После Варна морето сините вълни,Сиянке чакай ме най-после да ти видя че по скайп и телефон не е същото,Ванче направи всичко възможно другата неделя да се видим,че после с Сияна отпрашваме за Шкорпиловци.Искам докато ме няма да няма скандали fight,а сигорно като ме няма ще изливат и върху мен помия но майната им на тези които не ме харесват,аз обичам почти всички в този форум.Пепиииии не се чухме с теб надявам се резултатите да са хубави,Танитка бързо оздравяване като се върна вече да сте забравили че сте били в болницата.
Оставям ви с голямо настроение,като се върна искам пак да ви чета с такова настроение.
Сиянке пази си нервите не се ядосвай,мисли позитивно на 30.07 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 441
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Еми, браво на вас,благородно ви завиждам  Heart Eyes ,ние тази година Ще пропуснем морето,Ще наблягаме на басейна,тази неделя мислим да направим сефтето,че 'умните' испанци до онзи ден правеха ремонт на басейна  bash
И да се похваля нашия палавник какво свърши снощи_качи се върху масичката в хола  newsm44 до сега само повдигаше крака ,но не успяваше да се качи,а снощи се просна върху нея,голяма радост беше newsm47

# 442
  • Мнения: 214
Здравейте, майчета Hug
Сиянка, моля те обясни за шоколада. Аз си мислех, че е завинаги забранен за нас (заради някакви съставки в какаото, които възбуждат определени центрове в мозъка newsm78).
Направихме серумно ниво на валпроевата киселина в кръвта ба близнаците. УЖАС! На Момчил (бебето, дето напоследък се скъсва да прави гърчове) нивото е 99 (при референтни стойности 50-100).

# 443
  • Мнения: 3 540
galini,не е толкова ужасно! Не минава все пак границите на допустимото!
Лошото е ,че въпреки наситеноста на конвулекса ,няма овладяване на пристъпите! Sad

# 444
  • София
  • Мнения: 168
Здравейте на всички. Hug Нашата почивка завърши предсрочно на 10 ден.Бяхме избягали далеч от града и жегите в едно малко селце , но Марти днес вдигна 39.1  температура и набързо се прибрахме , че там няма нито лекари нито аптека. TiredСега чакам да стане 01.00 да му дам Нурофен че Панадола дето му го дадох в 21.00 почти не действа и още не е смъкнал под 37.5 температурата. Sad Отгоре на всичко личната ни лекарка и резервната ни дето ходим на частно са извън София. Crossing ArmsСутринта ще търся друг лекар, но се чудя къде.Миро и Поли вече звънях на  д-р Обретенова и тя утре е заета и отпада и този вариант Tired

Честито на siqna.muk  желая и от все сърце здраво бебче и много щастие  bouquet
А за хорските клюки и сплетни вярвай ми не си заслужава да се хабят нерви и време . Simple Smile

п.п Аз на Марти му давам по малко шоколад , но той е голям и някой път просто няма как да се скрие от него.

# 445
  • Мнения: 58
момичета ,обадих се да записвам час при литвиненко и питах дали владимирова ще е в отпуск,казаха ми ,че не била вече при тях newsm78.някой има ли информация по въпроса.знам ,че е от добрите,които разчитат еег.някой хвъв форума ме беше питал с каква диагноза сме-с неуточнена за жалост  или за хубаво е,незнам..

# 446
  • Мнения: 314
Galini високото ниво на алпроата също може да е причина за гърчове тоест дозата е висока.
 

Renetageo  значи Литвиненко все още не е в отпуска!?

# 447
  • Варна
  • Мнения: 1 272
мanka аз мисля че не може само от нивото на валпроватовата киселина да се предизвикват такива гърчове. Ние също сме с високо ниво 103 от 50-100, но не правим гърчове.

renetageo кофти е че нямате диагноза, по-добре да имате и да знаете за какво става въпрос, как ще се лекувате и какъв е изходът от тази диагноза, а когато нямате лекувате само симптомите. Може да отидеш при Д-р Попова за еег, тя преди беше на място на Владимирова и смятам че е по-добра в разчитането на еег. Ема няма из темата беше пуснала нейни координати, ако се разровиш може да ги намериш, пък ако не ще й се обадя и ще я питам. Знам че прави еег-та в близост до поликлиниката където преглежда Литвиненко.

Гале за шоколада, по принцип до 2 годишна възраст не е хубаво да се дава, но повечето ми приятелки дават, даже и кола. А в нашите случай не е никак препоръчително, даже май е забранено да се дава шоколад, шоколадови изделия и кола, понеже децата ни са с епилепсия и пият антиконсулванти за подтискане на гърчовата активност, че по край нея и други функции на мозъка, а даването на такъв вид храни може да възбуди мозъка, че да се предизвика гърч, това поне е на теория, а практически не знам. Предполагам че когато вече се спрат тези медикаменти, може вече да даваме по малко, ама кога ще дойде това време не знам.

estrella-bg от сърце се радвам за вас, продължавайте все така с хубавите новини. Не знам дали аз някой ден ще успея да видя това щастие Ирена да се качи на масата.

krisiki къде се разболяхте бе, дано всичко с температурата мине по бързо и да оздравявате.

# 448
  • Мнения: 238
мanka аз мисля че не може само от нивото на валпроватовата киселина да се предизвикват такива гърчове. Ние също сме с високо ниво 103 от 50-100, но не правим гърчове.

Напротив може!Моето дете завиши ли дозата и реагира с гърчове.И при конвулекса се получи когато го пихме и сега при трилептала когато се опитахме да дигнем прекалено дозата.Така че  завишени дози могат да предизвикат пристъпи. #Crazy

# 449
  • Мнения: 6
здравейте моля ви за малко помощ дъщеря ми е на синактен при домашни условия когато сме били в болница и станеше нервна ни даваха едно лекарство но не се сещам какво беше точно дехидратин или нещо подобно ако някои е бил на синактен и си спомня моля да ми каже много благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт