Помощ ЗМИЯ

  • 24 786
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
Ето малко инфо, но мисля че няма да е много подходящо за домашните животни!

http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=61&products_id … a87cf11895daa2cfd

# 16
  • Мнения: 44
Точно вчера си говорихме на тема змии и казаха, че трябва да се напръска там където има змии с нафталин те бягат от миризмата. Имаме познати които на вилата началото на лятото пръскат около оградата за да няма змии и др такива гнусотии

# 17
  • Мнения: 993
 Отровата на пепелянката и усойницата може да не е толкова смъртоносна, като на други отровни змии, НО може да предизвика тежки животозастрашаващи алергични реакции. Преди няколко дни във вестниците пишеше за детска градина пълна със змии- в статията обясняват ,че има и отровен вид смок в България. Така че трябва много да се внимава с тях и дано не се срещаме отблизо с гадинките. Praynig

# 18
  • Мнения: 1 568
Знам че и с нафта пръскат,но има опасност да се подпалите,ако някой хвърли фас!Като вали дъжд се пръска с нафта и осите бягат от нея,пръскат се гнездата им!

# 19
  • Мнения: 1 952
А бе какви съвети давате?
Отивай веднага г Гражданска защита, те отговарят за змиите. Ти нямаш право да убиваш змия, глобата за това не е малка.
А и 100% имате смок.

# 20
  • Мнения: 1 568
А бе какви съвети давате?
Отивай веднага г Гражданска защита, те отговарят за змиите. Ти нямаш право да убиваш змия, глобата за това не е малка.
А и 100% имате смок.

Нямаш право да убиваш змия? hahaha
Айде бе!
И какво да правят хората на село?
"Добър ден баба,от Гражданска защита ли сте?Елате да убиете смоку Joy Joy Joy "
Трепят си ги хората и друга няма!
Ако сам не си помогнеш,чакай,от умрял писмо!
Но Гражданската,ако помага в такива случаи,похвално!
Комшията ми работи там,ще го питам!

# 21
  • Мнения: 1 952
О, питай го, преди 2 г, глобата беше 500 лв, сега незнам.

# 22
  • Мнения: 1 568
Ако ти живееш на село и змиите щъкат из двора ти,едва ли ще се замислиш за глоби!

# 23
  • Мнения: 39
От селяни знам, че огънят и респективно миризмата на изгорено, държи змиите надалеч. За да гонят змии, палят стари обувки, защото миризмата на изгорена кожа явно е по-специфична и дразнеща за змиите и се задържа по-дълго. За това колко дълго би бил ефикасен такъв метод, зависи колко често вали. Може да опитате периодично на 2-3 седмици да палите по някой стар чепик. Peace
Дано помогне!

# 24
  • Мнения: 200
От това което прочетох в нета, ми стана ясно че особено за децата змиите са опасни. Моето е 15 кг. и не ми се мисли ако го клъвне някоя. Децата са любопитни и се врат навсякъде. То така обича да ходи при зайчетата а то какво стана имахме късмет че детето не е там за момента. Но друго не мога да си обясня. Имаме зайчета от няколко години, защо точно сега се е полакомила, пък е село така ли не е намерила мишки или други гризачи а зайците. От което си мисля че тази змия е по хищна , пришълец от някъде или пък някаква екзотична змия пусната от собственика си който вече не може да я гледа. Имаше такъв случай на крокодил изоставен от собственика си японец пред зоомагазин.

И въобще кой следи в България собствениците на екзотични и опасни животни.
И защото се разтърсих в нета, попаднах на едно предаване на Патрашкова за едно момче от Горни Лозен което гледа змии и ги храни с котки кучета и зайци. Но не само а и филмира нападенията на змиите над беззащитните животни. Направо се шокирах.
И в този ред на мисли защо на такива собственици не се изисква психотест.
Уважавам хората с това хоби и такива интереси, но това че са избрали да се занимават с това означава ли че трябва да налагат избора си на останалите.

А това с кучегона, поне за къщата ми се струва приложимо а пък при зайците ще видим.

# 25
  • York
  • Мнения: 826
Ако видите случайно таралеж някъде, го вземете и пуснете в двора.

# 26
  • Мнения: 4 454
Живея на място ,което бъка от змии буквално.Смоковете не са безопасни-има и отровни.Обикновено са доста агресивни.Изправят се ,понякога се хвърлят напред ,а по-големите бият много лошо с опашка.Пепелянките са с много характерна окраска ромбове по гърба-много да шарени-плашливи са .Обикновено тези дето съм виждала са до 30 см и с дебелина на кутрето на женска ръка.Усойницата е агресивна и има като рогче на главата.Понякога се навиват и се хвърлят...доста на високо.
Най -ефективно е да се коси често,да не се оставя окосената терева ,а да се маха веднага.Тези електрическите дажаджи са нож с две остриета защото заблуждават гадинките че все едно предстои земетрезение и ги принуждават да се крият-разбирате че най-хубавото скривалище е вашият дом.Огъня периодично е полезен ,но не особено ефективен.Котките ги нападат и ги ядат,но трябва да са гладуващи,а не моя дебеланко дето само гледа да спи.Т.е.АКО СЕ доверите на котки трябва да ги държите гладни.Таралежи-обаче трябва да е семейство и да ги подхранвате редовно с котешка храна иначе ще избягат.Кокошки смърдят и цапат ,но са доста ефективни.Сдецата е много опасно.Аз не се отделям от моето и много ме е страх.
!!!!Не е вярно ,че студа ги вцепенява.Ноември при темп 5-8 градуса на вън една пепелянка в гаража ми си беше в чудесно състояние -дори доста бърза.Виждала съм и през по слънчеви зимнопролетни дни да се показват а на места има още сняг.За да сте спокойни на двора трябва да е под нулата . Най опасни са пролет и есен -отровата им пречи и хапят без да са предизвикани.По това време се чифтосват вече видяхме няколко змииски оргии/като плетеница 8-10 бр се оплели/-не опитвайте да ги убивате ако са така -почти сигурно е че ще бъдете ухапан.

p.p.Има една гадинка дето прилича на змия ,но не е а се храни със змии.Не я убивайте това е вид гущер /сребрист дебел понякога до 1.5-3см в диаметър и къс до 30 см/.Вразличните краища се нарича по разл.н-н.
 

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 13:32 от mamamari

# 27
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
 Crazy
mamamari,ти направо ме разби #CrazyАко не е тайна,къде живееш?

# 28
  • Мнения: 200
Има напредък със змията при нас. Баща ми отишъл и я видял навита на руло, викнал съседа и я убили. Оказала се смок - кафявеникав на цвят с петна, диаметър около 40 см, и дълъг 1м и половина. Но баща ми сега се коси , защо го е убил вършел работа явно за мишките а змията която видял била друга дебела колкото палеца му и дълга около 80 см. без главата и с много характерни шарки. Още повече че смока имайки предвид колко е дебел е абсурд да влезе при зайците. Според на баща ми теорията пепелянката е влязла глътнала е зайчето и като е тръгнала да излиза не е могла и го е изплюла и така 3 пъти досега, странно обаче защо само малките а на зайката нищо и няма.
Леле колко ми е притеснено за детето, дано се намери тази отровна пепелянка.
А мамамари как живееш там, брррр, свиква ли се....
сега баща ми ще поопуши с дим пък да видим.

# 29
  • Мнения: 4 454
Когато се храни змията,ако се стресне тя повръща храната.Това което е нападнало зайчетата е било НЕ ортовно,защото отровните първо хапят за да парализират жертвата.!!!Миризмата на мляко ги привлича.!!!Като правихме ремонта на покрива свалихме доста зм.кожи това си е реален 3 етаж.Внимавайте катерят се по отвесни стени!
Подходящо е затворена обувка и дънки въпреки жегите.
!!!Змиите избягват открити пространства/плочници,тераси...наистина ниско и редовно окосени терени/
Живея не далеч от София.

Общи условия

Активация на акаунт