Ремонтиран ли е парка в вашият район??

  • 11 126
  • 265
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 028
аз днес се прежалих и заведох малкия в парка до нас, парка при стадион Герена... в центъра на парка има огромен "пясъчник", в кавички е, щото пясък няма, а прах и фасове... в рамките на пясъчника има 2 пързалки и една люлка... пързалките са в окаяно състояние, в едната има дупка, ако някое дете се спусне, без да я види, направо в дупката ще пропадне... ако все пак успее да стигне до долу, ще се удари в острите ръбове на бетона, с който пързалката е закрепена в земята, защото пясъкът отдавна го няма... това е положението при пързалката за големите.... пързалката за малките е още по-зле.. там липсват перилата при стълбите и спускането може да започне по много болезнен начин...

според вас към кой точно трябва да се обърна в общината, под каква форма трябва да ги информирам, че съоръженията са в това състояние... ще съм много благодарна за всякакви насоки...

въпреки че съм безкрайно скептична, но все пак ми се иска да пробвам...

# 241
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Пробвай тук: http://www.sofia.bg/contact.asp

# 242
  • Мнения: 2 028

тр. да посоча адресат, до кого конкретно тр. да е адресирана информацията, въобще кой отдел в общината отговаря за състоянието и безопасността на детските съоръжения? благодаря  Peace

# 243
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Може би към "Зелена система" или "Култура, образование, спорт"... в краен случай - до кметицата Фандъкова.

# 244
  • София
  • Мнения: 1 335
Влизам да се оплача - час и половина писах Всеобхватната жалба за състоянието на детските площадки в центъра, която възнамерявах да подам онлайн, натискам "изпращане" и сайта ми казва, че само 4000 символа можело да ми е писанието. Че и удивителна ми показва. Да беше казал по-рано, че да не се хабя поне... Нейсе.

Съкратих си жалбата до завидните 3891 символа, но йок - не можело повече от 4000. Явно системата не им брои като хората.
Из целия сайт няма контакт с администратор да сигнализирам за проблема?!

Някой знае ли как да кажа на СО, че сайта им не функционира като хората?! newsm78

# 245
  • Мнения: 9 814
Някой знае ли как да кажа на СО, че сайта им не функционира като хората?! newsm78

Да, обади се на ПР-ите.

# 246
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Ами вече не.Площадката е нова,на около 3г.,но не се поддържа особено.Всеки ден се премита,но счупеното не се оправя или ако се оправи,то е след  доста време.

# 247
  • Мнения: X
Stelfy link, опитай да намериш сайта на съответната община, в която са градинките, които не ти харесват.
Намери си мейл на кмет, ПР, отговорник по екология и т.н. Пиши конкретно какво искаш и за какво се бориш. Ако не получиш отговор, винаги можеш да звъннеш по телефона и да попиташ дали ти е получен мейла и кога ще ти отговорят.

Аз така направих с община Оборище като ги питах за конкретни неща - счупена чешма, няколко пейки и липсата на тоалетни. Отговори ми ПР-а им и ми даде точно инфо кое и за кога се предвижда и кое не могат на този етап да направят.

P.S. В Редута има една малка градинка, която е оградена, с кошчета, с пясъчник, катерушки, които си поддържат самите майки. Първо питат общината ще даде ли и ако няма - събират пари сами. В момента се събират пари за пързалка. Да, ясно е че общината е длъжна, ама като не прави нищо, си я поддържат сами, защото децата играят всеки ден там.

# 248
  • Мнения: 2 028
това с ПР-а е добра идея... ти как се свърза с него - на място, мейл, телефон?

това за Редута, обаче, колкото и похвална инициатива да е, ми се струва неприложима навсякъде... а и честно казано, колко трябва да печелят тия майки, за да поддържат и градинка... майките около мен се чудят какво да сготвят в края на деня, щото парите не им стигат, та камо ли да събират пари за пързалки  ooooh!

# 249
  • Мнения: 3
Нашият го ремонтираха лятото миналата година. Сложиха нови пързалки, люлки и пясъчници. Стана много хубаво!  Flutter

# 250
  • Мнения: X
това с ПР-а е добра идея... ти как се свърза с него - на място, мейл, телефон?

това за Редута, обаче, колкото и похвална инициатива да е, ми се струва неприложима навсякъде... а и честно казано, колко трябва да печелят тия майки, за да поддържат и градинка... майките около мен се чудят какво да сготвят в края на деня, щото парите не им стигат, та камо ли да събират пари за пързалки  ooooh!

Чрез мейла се свързах.
Тя градинката е съвсем мъничка. Не знам от колко време си я поддържат, ние от 1-2 месеца минаваме от там. За пързалка събираха по 10лв. /който може да даде и повече/ и не могат да се съберат, защото най-евтината пързалка е 600лв, а досега май са събрани само 350лв. Има една много дейна баба, която организира нещата.

# 251
  • София
  • Мнения: 1 335
Такаааа,

искам преди всичко да кажа, че институциите в нашата (мила) родина са така организирани, че човек сам да се откаже ако случайно се захване да си търси правата!

След супер много лутане и издирване на разни телефони, имейли и т.н. и т.н. (да не изпадам в конкретика, че ще ви досадя) в крайна сметка взех, че си оформих жалбата като .pdf файл, качих го онлайн, а във формата на сайта на общината ги информирах, че системата им е калпава (е, казах го любезно де (г-не, мноу вий калпавъ системата би!?) ) и затова съм принудена да я подам като ей това пдф-че, качено ето тука (и прилагам url). Изразих също и вяра, че ще разгледат за какво съм се жалвала, наравно с другите.

Ако имам много голям късмет хем ще оправят детските площадки, хем ще си фикснат сайта, хем ще публикуват контактите на хората, до които се пише през формата, хем ще публикуват имейл са контакт с администратор! С един куршум 5 заека! Представяте ли си! Mr. Green

# 252
  • София
  • Мнения: 1 176
София кв.Х.Димитър и по точно пред блок 79 такава трагедия няма.В квартала има 3 големи парка и 2 са направени,а това че не се подържат е едно на ръка.Само че не можеш да се доредиш с детето да играеш.Ние седим пред блока,но откакто живея там(това са доста години 1980 сме се нанесли).Никой не е идвал дори да почисти,да окоси тревата или да смени нещо.Събираме пари и плащаме на човек да окоси тревата.Събираме пари и купуваме боя,за да боядисаме остатъците от люлка и катерушка.Но вече положението е нетърпимо,асфалта е за тотална подмяна-е с това няма как да се справим сами.Поправили сме си пейките сами,но желязната конструкция е за подмяна.Писах,ходих по общини и резултата е едно ГОЛЯМО НИЩО.Това е за съжаление,сега сме решили зад блока което се води място на общината да отсечем всички дървета.Точно там имаше една огромна леха с рози,за която се грижеха от общината.Само че този път ще викна и някоя телевизия да документират.Така поне ще имаме черно на бяло,че ние все пак пазим и се опитваме да направим нещо.Не може деца на по 4-6-8-10 години да мъкнат клони и боклуци-това е недопустимо,но..това е реалността

# 253
  • Мнения: 156
някои ако има кординатите на фъндъкова да оформим едно писмо с официални искания и предложения. може и да реши да работим заедно по въпроса.
все пак всички сме зайнтересовани от добрия краен резултат.
ако някои има това инфо да помага Simple Smile

# 254
  • Мнения: X
Сдружението се е захванало вече, който желае може да помогне с каквото може.
Ето я темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=405239.0

Общи условия

Активация на акаунт