Има ли мами отказали БХС!!!

  • 9 196
  • 176
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 221
Съгласна съм с теб,но неможем да сме сигурни в резултатите още повече че има мами правили този тест даго наречем и е бил положителен,а бебчо се е родил без всякакви аномалий.Така че няма никаква гаранция.

# 76
  • Мнения: 693
Съгласна съм с теб,но неможем да сме сигурни в резултатите още повече че има мами правили този тест даго наречем и е бил положителен,а бебчо се е родил без всякакви аномалий.Така че няма никаква гаранция.

Така е, БХС не е гаранция, но е добре да се направят и 3-те ФМ.

# 77
  • Мнения: 817
здравейте ,бременна съм в 14 г.с. бтора бременност.Преди няколко дни ходих на консултация и лекарката ми спомена за генетичното изследване БХС ( за синдрома на Даун и Таусън), което е пожелание и струва 55 лв. Може би защото съм на 24 години и с втора бременност и отказах да го правя!!! Сега се питам дали съм постъпила правилно?  newsm78

Аз го пропуснах това изследване! Най-вече, защото чета тук във форума колко често дава грешни резултати и скъсява живота на бременните жени с излишнни притеснения. Направих си само фетална морфолгия, а лекарят ми след това реши да ми спомене как някои тежки заболявания не се виждали на ФМ  Crazy Та, следващия път сигурно ще си направя и БХС. Но не се притеснявай, едва ли ще има проблеми. Лека бременност!

# 78
  • Мнения: 2 015
Не съм си правила и на дали бих направила, и при евентуална втора бременност Thinking.

# 79
  • Мнения: 801
Питай гинеколожката си, дали е видяла нещо съмнително. Ако е така направи го.

# 80
  • Мнения: X
Не съм си правила нито за едното, нито за другото дете.
Разчитах изцяло на следящия бременността.
Не го намирам за 100% сигурен, често дава грешни резултати, притеснението, от които може да е по-опасно. Ако искам да правя някакво генетично изследване, това ще е амниоцентеза.
Бих направила БХС, ако може да даде някакъв резултат до 12 г.с. В други случаи бях решила, че ака или иначе ще си гледам детето.

# 81
  • Мнения: 4 434
Не съм правила.

# 82
  • София
  • Мнения: 574
И при двете бременности не съм правила БХС.Второто си дете родих на 34 години.Аз самата предложих за такова изследване,но лекарката,която ми водеше консултациите ме разубеди,пък и на феталната морфология също ми казаха,че няма нужда.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 271
ОО и аз отказах с втората бременност, споко, а бях на 32г Wink

# 84
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ако не бях си изкарала бременността в София, нямаше и да съм чувала за БХС, камо ли пък да ми се налага да го отказвам. Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 23 126
Ако не бях си изкарала бременността в София, нямаше и да съм чувала за БХС, камо ли пък да ми се налага да го отказвам. Wink
Grinning
Напълно вярно! И аз ако бях си останала във Видин нямаше да съм чувала за доста неща или поне нямаше да мога да ги приложа.
В болницата там естественото раждане не се обезболява по никакъв начин, пък за БХС са чули, ама друг път  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 3 092
Правила съм и двата пъти .Не съжалявам.
Възрастта  ти няма значение - тоест това че си по млада не е застраховка за нищо.
Лека бременност и здраво бебе

# 87
  • Мнения: 998
Аз вече писах по темата ,но тъй като напоследък изчетох почти всичко за БХС
и риска от Даун разбирам ,защо авторката смята ,че е в по-малко рискова
група заради възрастта си ,но каква е връзката ,че това й е втора бременност?
Смята се ,че Даун се проявява по-рядко при втора бременност ли?
Извинете ме за невежеството ,но не се стърпях да попитам?

# 88
  • София
  • Мнения: 3 064
Aз също не съм си правила БХС.Каквото и да е то си е моето дете,така че няма да го изоставя!Вие мами бихте ли си изоставили детето заради това?Не мисля.

Не бих си го изоставила, разбира се! Но ако в ранна бременност разбера, че има малформации (или някаква генетична болест) със сигурност ще направя аборт. Не искам да гледам как детето ми страда цял живот и живее нещастно, в изолация. Много добре знаете как съществуват такива деца в нашата антисоциална държавица  smile3511

В ранна, ОК, ама това се прави около 20 седмица. Аз по това време аборт не бих правила, така че бих избегнала БХС и следващият път.  Първия никой не ми е предлагал.

# 89
  • Мнения: 43
Аз също не правих БХС, само една ФМ към 20-21 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт