За децата

  • 2 882
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 613
Мммм, дааа. Явно май почти всички сме на едно и също положение.
... Клиента иска да му обяснявам, малката ме пита нещо, не знаеш къде да се съсредоточиш. Или пък като имам сделка, ми трябва спокойствие и концентрация, децата влизат излиза-мамо това, мамо онова, този ми каза то, онзи ми каза онова...... .

Сетих се и аз за нещо покрай това. Както споменах и по-горе, докато учех на доста класове се налагаше дъщеря ми да е с мен, нямаше кой да я гледа.
И в момента, в който професорът заставаше да преподава, тя веднага изкачаше (беше малка тогава) и започваше да говори с него и да пише по дъската с него. И ако те повишаваха тон, за да я надвикат, то и тя повишаваше с тях.
За да има мир, всеки от тях още като влезеше и я видеше, разделяше дъската на две, за да има място и за нея и за него  Simple Smile и отделно и правеха място на катедрата, за всичките (мин 30) мини играчки, които дълго време бяха част от инвентара на дамската ми чанта.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 648
Трябва да са много готини били тия преподаватели. А за работа на половин ден - ех, ами то и заплатата ще ена половина, това е лошото.

# 17
И аз вече, започнах да се замислям за друга работа. От няколко месеца няма никакви приходи, авсичките спестявания отидоха за разходи.Да, ама обаче къде. Две деца, едното на 8г , другото на6г. Едното ходи на у-ще, другото на есен ще бъде 1ви клас. Занималня в у-щето няма. От 1ви клас са само 1 смяна, от 2ри на горе - на смени. И двете се падат в две различни смени. Да вземеш детегледачка е 10 лв. на ден, да платиш занималня, 12 лв за 1/2 - ден. На 1/2-работа ако почна, само за детегледачката няма да ми стигнат. Цял ден ако почна повече от 1/2 за заплатата на детегледачката ще отиват.

# 18
  • Мнения: 1 258
И аз вече, започнах да се замислям за друга работа. От няколко месеца няма никакви приходи, авсичките спестявания отидоха за разходи.Да, ама обаче къде. Две деца, едното на 8г , другото на6г. Едното ходи на у-ще, другото на есен ще бъде 1ви клас. Занималня в у-щето няма. От 1ви клас са само 1 смяна, от 2ри на горе - на смени. И двете се падат в две различни смени. Да вземеш детегледачка е 10 лв. на ден, да платиш занималня, 12 лв за 1/2 - ден. На 1/2-работа ако почна, само за детегледачката няма да ми стигнат. Цял ден ако почна повече от 1/2 за заплатата на детегледачката ще отиват.

Лошото е че ато чуят че имаш малки деца и те "режат".Все едно си крастав. ooooh!

# 19
  • Мнения: 2
Да се включа и аз в интересната тема: Не съм омъжена и не съм била. Моето слънце е на 2 г. и 5 м., ходи вече на детска градина (частна е, защото в държавните няма място сега за дете, родено на 4 януари-ще има евентуално догодина, като е вече на 3г и 9м, а от яслата го отписаха след престой в болницата с вирусна гнойна ангина и висока температура-направи фебрилен гърч..) Много се разпрострях май...Аз работя редовна смяна-имах късмет с работата-нямам проблеми да работя понякога от вкъщи-старая се да съм максимално полезна на работодателя си постоянно(такова е естеството на работата, че е възможно-дълго я търсих такава) и съм спокойна, че мога да съм вкъщи, когато се налага....Стигнах до извода, че е важно как прекарвам времето с детето, когато сме заедно-опитвам се максимално да му дам...Не е лесно, обаче нали ние, родителите си имаме най-мощният енергиен стимулатор-ДЕЦАТА и ТЕХНИТЕ СЛЪНЧЕВИ УСМИВКИ! И всичко има смисъл, всички борби и "жертви" стават по-лесни и си заслужават! Мога още много да пиша за себе си по темата, знам че и ми предстоят и още трудности, но и още много радости...Иска ми се да пожелая на всички повече радост и по-леко преодоляване на трудностите! Аз съм си намерила една формулка за всеки повод и се опитвам все повечко да я прилагам: Старая се да стана от сега ПРИЯТЕЛ с детето си...всеки ден по малка стъпка, доколкото е възможно:)Успех на всички и хубав ден докрая!

# 20
  • Мнения: 613
Аз съм си намерила една формулка за всеки повод и се опитвам все повечко да я прилагам: Старая се да стана от сега ПРИЯТЕЛ с детето си...всеки ден по малка стъпка, доколкото е възможно:)...

Ще успееш antoniyap, стига да го искаш. И аз бях така и не се бях замисляла, просто за мен си е част от нашите отношения. Но, тази година за Деня на Майката получих много поздравления от приятели и все имаше в тях част "че съм успяла да стана не само майка на дъщеря си, но и приятелка и каква по-голяма награда за един родител от това".
Само, ако знаете колко хубаво ми стана като четях. Пожелавам ти да изживееш такъв момент и ти  Hug

Вени * - дааа, наистина работа на половин ден и без подкрепата на втора заплата да влиза в къщата, май е в сферата на мечтите. Аз поне търся работи, при които част да може да се върши от къщи, малко на плаващ работен ден.....но и тук е трудно. Знам. И може и да не мога да намеря дори и такава.
Охх, май самотен родител, работа и трудно си вървят ръка за ръка  Sad

# 21
  • Мнения: 515
skjlmj ,направи си една регистрация бе жена,исках да ти пиша на лични ,а немога като си гост Joyискам да ти дам "формулата на успеха"

# 22
  • София
  • Мнения: 3 648
Е, дай я и на нас, де!

# 23
  • Мнения: 2
Аз съм си намерила една формулка за всеки повод и се опитвам все повечко да я прилагам: Старая се да стана от сега ПРИЯТЕЛ с детето си...всеки ден по малка стъпка, доколкото е възможно:)...

Ще успееш antoniyap, стига да го искаш. И аз бях така и не се бях замисляла, просто за мен си е част от нашите отношения. Но, тази година за Деня на Майката получих много поздравления от приятели и все имаше в тях част "че съм успяла да стана не само майка на дъщеря си, но и приятелка и каква по-голяма награда за един родител от това".
Само, ако знаете колко хубаво ми стана като четях. Пожелавам ти да изживееш такъв момент и ти  Hug

Вени * - дааа, наистина работа на половин ден и без подкрепата на втора заплата да влиза в къщата, май е в сферата на мечтите. Аз поне търся работи, при които част да може да се върши от къщи, малко на плаващ работен ден.....но и тук е трудно. Знам. И може и да не мога да намеря дори и такава.
Охх, май самотен родител, работа и трудно си вървят ръка за ръка  Sad


Благодаря   Hug

# 24
skjlmj ,направи си една регистрация бе жена,исках да ти пиша на лични ,а не мога като си гост Joyискам да ти дам "формулата на успеха"
Не искам. Едната от причините вече описах в друга тема(макар и не толкова основна).А, другата причина, е че колкото и да се опознаем, никога няма гаранция кой зад кой ник седи. Това е може би просто инстинкт за самосъхранение от някой неприятни ситуации които евентуално биха се породили.Говоря за лични познати от страна на БНД-то. По принцип, не знам дали участват в този форум, но на 100 % участват в такива(целенасочено).
Иначе, благодаря на всички мамчета които споделиха темата ми и изказаха мнение.  bouquet

# 25
skjlmj ,направи си една регистрация бе жена,исках да ти пиша на лични ,а не мога като си гост Joyискам да ти дам "формулата на успеха"
Не искам. Едната от причините вече описах в друга тема(макар и не толкова основна).А, другата причина, е че колкото и да се опознаем, никога няма гаранция кой зад кой ник седи. Това е може би просто инстинкт за самосъхранение от някой неприятни ситуации които евентуално биха се породили.Говоря за лични познати от страна на БНД-то. По принцип, не знам дали участват в този форум, но на 100 % участват в такива(целенасочено).
Иначе, благодаря на всички мамчета които споделиха темата ми и изказаха мнение.  bouquet
pro77 -Казвай,щом е за успехи нека всички се възползваме и ни стане по блажно. Дори и да се посмеем малко, пак добре. Поне ще разведрим от ежедневието. Grinning

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
skjlmj ,направи си една регистрация бе жена,исках да ти пиша на лични ,а не мога като си гост Joyискам да ти дам "формулата на успеха"
Не искам. Едната от причините вече описах в друга тема(макар и не толкова основна).А, другата причина, е че колкото и да се опознаем, никога няма гаранция кой зад кой ник седи. Това е може би просто инстинкт за самосъхранение от някой неприятни ситуации които евентуално биха се породили.Говоря за лични познати от страна на БНД-то. По принцип, не знам дали участват в този форум, но на 100 % участват в такива(целенасочено).
Иначе, благодаря на всички мамчета които споделиха темата ми и изказаха мнение.  bouquet

права си без едно нещо - някои хора са напълно реални и достъпни...
аз например и др мои познати - като почнеш от снимки и сбирки и свършиш с доста лични данни...
така че анонимността е нещо, което не е задължително, зависи дали искаш да бъдеш или не...
това бе като пояснение, не като упрек - въпреки, че наистина е смущаващо да общуваш с някой дето няма поне електронен постоянен адрес!

# 27
skjlmj ,направи си една регистрация бе жена,исках да ти пиша на лични ,а не мога като си гост Joyискам да ти дам "формулата на успеха"
Не искам. Едната от причините вече описах в друга тема(макар и не толкова основна).А, другата причина, е че колкото и да се опознаем, никога няма гаранция кой зад кой ник седи. Това е може би просто инстинкт за самосъхранение от някой неприятни ситуации които евентуално биха се породили.Говоря за лични познати от страна на БНД-то. По принцип, не знам дали участват в този форум, но на 100 % участват в такива(целенасочено).
Иначе, благодаря на всички момичета които споделиха темата ми и изказаха мнение.  bouquet

права си без едно нещо - някои хора са напълно реални и достъпни...
аз например и др мои познати - като почнеш от снимки и сбирки и свършиш с доста лични данни...
така че анонимността е нещо, което не е задължително, зависи дали искаш да бъдеш или не...
това бе като пояснение, не като упрек - въпреки, че наистина е смущаващо да общуваш с някой дето няма поне електронен постоянен адрес!
И ти си права, но всеки преценява сам за себе си. Не искам да обидя или засегна някого с това че сам анонимна. Просто въпрос на прецизност. Може би, евентуално по нататък.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз като писах за първи път в този подфорум като гост бях разкрита много лесно, защото историята си е история и се разбира кой я разказва.
Но си права - мъж ми ме чете и все ме коментира, а колко пъти си спестявам мнението по даден въпрос, защото не искам той да го научи.
Ай и за това ще бъда питана "защо не искам той да научи" - нали, скъпи?

# 29
  • Мнения: 6 315
Правя всичко по силите си да му обръщам достатъчно внимание. Често свършвам работа по-късничко и понякога имам чувството че изпускам много, но няма какво да направя. Финансово разчитам изцяло на себе си.

През лятото сме заедно навън всяка вечер, когато свърша работа навреме. Събота и неделя често пропускам чистенето и готвенето, за да можем да изкараме хубав и пълноценен уикенд заедно - някъде навън Simple Smile. Правим заедно доста неща, даже го научих да меси  Laughing.

Угризенията, че не съм достатъчно добра майка понякога ме подгонват, но гледам бързо да ги разкарам от главата си. Ние сме най-доброто за децата си - обичаме ги,  отглеждаме ги с любов и правим всичко по силите си за да са добре, нали?  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт