Как да го отуча от този навик?

  • 3 907
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 233
здравеите моят проблем е извън темата но не видях друг подобен.синът ми е 3 годишен,всяка сутрин се събужда с ерекция от една година насам откакто махнахме памперса.лекарката ни казва че това ще премине ,но все още се събужда така.опитвам се да му обясна че това е нормално при момченцата но едва ли ме разбира.какво да правя?

# 16
  • Мнения: 2 028
Огнян беше започнал да имитира едно дете с подобен навик, седи-седи пък току смръкне, просто му казах, да не прави така и след няколко дни спря... друг навик, който придоби незнайно откъде и който изчезна също толкова бързо, беше да казва след всяка дума "уауууу" (което идва да покаже възторг от нещо).  Явно минават през всякакви периоди...

# 17
  • Мнения: 64
Наистина не му заостряй вниманието като се караш.
Обърни го на игра, подсмърчай и ти, имитирайки го или въобще не обръщай внимание.
Изчакай малко.

мисля че съм имала същия проблем като малка и иматацията и правенето на криви физиономии ме отучиха Simple Smile мерси мамо и тате Simple Smile

# 18
  • Мнения: 94
Може да му промиваш нослето с ф.разтвор и не му прави забележки, за да не засилваш интереса.

# 19
  • Мнения: 38
Намали забележките и наблюдавай да ли го прави и когато е залисан с нещо-игра филм др.
но постоянните забележки са равни на постоянно напомняне

# 20
  • Мнения: 4 806
И аз мисля, че е добре да се изостря вниманието върху проблема, но да се наблюдава.

Може ли да разширя темата?
През последната седмица видях дъщеря ми (близо 5 годишна), че си грезе ноктите. Този навик най-вероятно не е "преходен". Идеи по този повод?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Децата понякога имат такива временни "тикове". Моите деца също са преминавали през такива периоди. Аз лично изобщо не показвам, че забелязвам това и нещата се оправят сами. Мисля, че колкото повече привличаш вниманието му върху това, толкова повече рискуваш да продължи да го прави. 
и аз съм на това мнение. Peace
колкото повече му обръщаш внимание върху това,толкова повече детето ще го прави.
обясни веднъж бавно и спокойно,в момент,в който детето е в състояние да те слуша внимателно,защо не трябва да го прави.
след това просто не обръщай внимание.когато няма зрители,няма и представление.
ако дълго време няма резултат и си сигурна,че се превръща в тик,потърси и се консултирай със специалист,съмнявам се обаче да се стигне чак до там.
и в никакъв случай не му показвай колко те притеснява и дразни това,което прави.
бъди спокойна и поне външно не обръщай внимание.

# 22
  • Мнения: 835
И аз мисля, че ако не му обръщаш внимание ще престане.Ако му казваш да не го прави само засилваш интереса му и той се съсредоточава върху него.

# 23
  • Мнения: 2 478
здравеите моят проблем е извън темата но не видях друг подобен.синът ми е 3 годишен,всяка сутрин се събужда с ерекция от една година насам откакто махнахме памперса.лекарката ни казва че това ще премине ,но все още се събужда така.опитвам се да му обясна че това е нормално при момченцата но едва ли ме разбира.какво да правя?

А него какво го притеснява?

# 24
  • Мнения: 418
здравеите моят проблем е извън темата но не видях друг подобен.синът ми е 3 годишен,всяка сутрин се събужда с ерекция от една година насам откакто махнахме памперса.лекарката ни казва че това ще премине ,но все още се събужда така.опитвам се да му обясна че това е нормално при момченцата но едва ли ме разбира.какво да правя?
Детето ти ли се плаши от това или ти се притесняваш нещо?При моят син се получава същото,но той даже и не забелязва това.Ако си му обърнала внимание някой пък може би затова се притеснява детето,ако е така.Моят син пък редовно си почесва нослето все едно го дразни нещо и сърби,а няма какво.Вие имате ли идеи какво може да е?

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
моят син си пипа и човърка нослето след като е имал мъчителна задна хрема по-дълго време...не знам дали го дразни нещо или остава като навик,който след известно време изчезва(аз само казвам,че не е хубаво така,питам има ли проблем или просто си пипа и ако няма видим проблем или ако той не каже за такъв го оставям...пипа си носа седмица-две и спира).
забелязала съм също,че някои деца като са по-нервни или нещо ги тревожи се почесват тук - там...всяко си има свое място за избиване на напрежението...то и възрастни има такива между другото...

Общи условия

Активация на акаунт