Колебаем се между две коли????

  • 4 222
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 680
За мен е удоволствие  Hug Дано се включат повече хора, все пак може и да е единичен случай  Peace

# 16
  • Мнения: 3 641
Много хубав и отзиви имам от един колега за Реното.В смисъл добре  и удобно вози, не се чупи и поддръжката не е скъпа Peace

# 17
  • Мнения: 137
Аз бих избрала реното Hugфиат не бих си купила никога Rolling Eyesе ад не казвам голяма дума де Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 868
Ние си търкаляме един Fiat Bravo и сме много доволни.Много сполучлив автомобил.Само бензин наливаме и друго не пипаме.За 4 години само  банални неща сме сменяли.Така, че аз съм за фиатката, от личен опит.

# 19
  • Мнения: 4 461
Фиат като концерн рязко дига качеството след 97-98, колите след 2000 са чудестни като дизайн, екстри и цена. В България битуват много митове и легенди за качеството на различните коли, със силен уклон към немските и японските. За вторите от личен опит съм съгласна, виж за немските бих го приела силно условно.
Ако искаш наистина да добиеш някаква реална представа за качествата на двата модела влез във форумите на тези марки и там се ориентирай за предимствата и недостатъците на конктретния модел.  Оттам нататък преценяваш в зависимост от изискванията ти. Всичко зависи и от това на каква кола попаднеш в крайна сметка.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Но аз Фиат за нищо на света няма да си взема  Laughing 
Един въпрос от чисто любопитство... Embarassed
По какви причини масово има такива предубеждения към Фиат? Чела съм подобни коментари повече от веднъж.
Без бой си признавам, че не се интересувам от коли до степен да ги разбирам и наистина питам само от любопитство.
Аз лично карам еднакво често и по много Нисан Микра 2002 и Фиат Браво 1999 и не мога да се изкажа категорично "за" или "против" нито едната от двете коли. Просто не виждам съществени разлики. Simple Smile
Караш или поддържаш? има голяма разлика.имам опити в двете с рено,пежо,нисан,фиат,мерцедес, фолксваген и опел ичестно да си призная най-ми е добре с VW, ама са все комбита и ми идва малко големжко за из града Laughing

# 21
  • Мнения: 39
Ами аз лично не ходя да се разправям с майстори, така че карам. Laughing Но пък колите са семейни, поддържат се от семейния бюджет, така че не е като да не ме касае поддръжката им.
Забравих да кажа, че личната кола на мъжа ми е VW Golf 4, и той, освен голфа, кара много често и гореизброените коли и не съм го чувала да каже за някоя, че е калпава или че има нещо, което да не й е наред...
Голфът е голяма кола, ползваме я за семейна, за по-дълги пътувания и си е ок. А Микрата, милата, е по-малка колица и на магистралата започва да потреперва, когато се вдигне скорост над 120 км/ч. Laughing Но за мен и детето за града е идеална.
Не всички коли са еднакви, това е ясно.
Според мен хората трябва да си решат критериите, на които трябва да отговаря ТЯХНАТА кола и де се доверят на изпитан разбиращ човек да им изпробва и препоръча кола. Особено щом става дума за кола на старо.
А не да се робува на някакви съмнителни слухове, без да искам да обидя някой. Peace
Например ниската броня, която се чупи в преспите, е много удачна забележка, но ако питащата живее в Стара Загора примерно, където преспи не са виждали, какво я интересува това нея? Simple Smile После уточнението за впечатлението от ниска броня беше направено, но първоначално малко от главата за краката се появи само една констатация, че "аз, Фиат - никога".
Ето такива неща ме учудват мен и затова се намесих, но сега пак да си кажа, че изобщо никаква разбирачка по коли не съм и думите ми да не се взимат насериозно. Wink

# 22
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Аз отново  благодаря на всички включили се до момента. Живеем в Сливен и тук сняг не се задържа ако въобще падне, но в крайна сметка последната дума ще е на мъжа ми относно избора. А и както казахте трябва да е и с човек който разбира от коли, но като чета и в други форуми , ако е кола на старо си трябва и доза късмет за да попаднеш на относително добра такава независимо от марката която да е без сериозни проблеми. Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 326
Отскоро сме с Рено Гранд Сеник -2006г., дизел....ами за сега сме много доволни и ние се колебаехме между реното и Опел Зафира, но комфорта и екстрите на френските коли никой не може да оспори...макият е много доволен, мъжа ми също -сравнително икономични са  Peace

# 24
  • Мнения: 76
Между двата избора - Рено. По принцип съм за Ситроен Пикасо Simple Smile

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Ние имаме рено сценик 98г. Много съм  доволна засега. Колата е доста широка удобна и комфортна.Частите не са най-евтини като на опела  но не са и най- скъпи като на ауди ,и ги има а не като японските коли хем скъпи хем поръчка щото ги няма. Имали сме и ситроен дизел ....е много се разваляше, но много си зависи от колата.

# 26
  • Мнения: 18
Ние имаме от близо 2 месеца рено сценик 97г. бензиново.За сега няма проблеми,не е лоша количката. Peace

# 27
  • Мнения: 59
Реното! Аз си имам Клио по принцип и в един предишен пост прочетох, че било високо... еми на мен не ми е нито високо, нито каквото и да било. Пък и кое да му е високо - малка дамска кола тип листна въшка със много нисък разход. Дизайн добър, евтина поддръжка, при нормално каране / бед да издевателстваш над колицата / няма да я потрошиш, че да и сменяш нещо си всеки месец. Затова Реното. Пък и аз самата до момента оплакване от тези коли не съм чула никаде и от никой... И баща ми и въобще всички мъже покрай мен в тази ситуация ще се изсмеят на фиата / те по принцип му се смеят /. Те италианците само дизайна са направили.
Ситроените - в никакъв случай. Стават само за служебни коли. В едно мое предишно работно място бяхме оборудвани с Берлинга и C4 Picasso, все чистак нови - еми все нещо чука, трака, пада, дрънка... Редовно имаше някое в бокса. Много бързо се разбиват сякаш.
Все пак вие си знаете, но аз си мисля, че в тази ситуация Реното си е Рено.

# 28
  • Мнения: 206
Определено бих избрала Мареата. Карала съм Темпра преди години - само гориво сме й наливали , много съм доволна. Да не говорим , че частите за Фиат са едни от най-евтините. Както вече някой спомена единственото което бих приела за недостатък на Мареа е че е ниска , а аз не съм от тези които внимават Thinking
Ако ще си купувате кола 97/98 год. добър избор е и Голф 3 . И такова чудо съм карала , преди да го купим ги ненавиждах - бях си втълпила , че това е най-омразния ми модел без да имам и най-малка представа за него. Обаче няма нищо случайно в това , че е толкова масова кола  Peace- здрава , малка, с евтини части и можеш да ги купиш веднага и от всякъде.

# 29
  • Мнения: 161
Според мен двете коли не са съпоставими като функционалност - едното е миниванче, а другото е нормална кола.
Карам рено меган 98 г. което като механика е същото с меган сценика. Нямам никакви оплаквания, за 3 год. съм сменил само гарнитури на двигателя (200 лв с труда), изпускателен колектор (слабата им точка - 45 лв. втора употреба), ремъци, филтри,масла, накладки и пр. Вече е на 190000 км. и няма помен от проблеми с ходовата част единствено се усеща леко затягане на единия лагер на предния ляв амортисьор, който не е болка за умиране и така може да се кара още много време. Хидравличната кормилна рейка почна леко да чука при въртене на място(само аз мога да го чуя) което се дължи на хлабавината на гребена, но е 10 год. кола - нормално е, нова такава е 750 лв, но имам един познат където с рециклиране се оправя работата срещу около 200 лв заедно с  труда, но пък така може да се кара още няколко години като се има предвид че не тече отникъде. Слабата част на тези рена са пластмасите в купето - копченца, бутони, но с по-внимателна употреба не е чак толкова фрапантно, пък и втора употреба се намират лесно.
1,6 двигателя бензин е за предпочитане пред 2,0 който е сякаш малко по-куцав. Ако е дизел нищо не мога да кажа -имам много познати които казват че дизелите на рено са много сложно направени и не всеки майстор се хваща да ги прави.
За мареата - от моите познати освен дизайн с друго не мога да я отлича.
И все пак - основно правило е - кой я е карал, как я е поддържал и на колко километри е колата.
Колкото и да разпъваме локуми ако реното е на близо 200000 а фиата е бил само с един собственик в италия и е на около 100000 при еднакви цени, аз бих се замислил....

Общи условия

Активация на акаунт