Отговори
# 240
Здравейте момичета!
Тези дни ще се запиша при вас и ще изляза от анонимност. Не го направих до сега, защото имах малко проблеми. Бременна съм в 11 седмица, но до скоро имах кървене и все се страхувам дали всичко ще е наред при мен. Искам да ви питам вие имате ли от време на време леки болки или напрежения в коремчетата. Аз получавам такива неща, както и придърпвания и се чудя нормално ли е или  не. Моля да ми отговорите имате ли такива усещания и вие. Praynig
Иначе пия но шпа и утрогестан. Но шпа 3 по 2.
Ще чакам вашите отговори скоро!  Hug
Предварително благодаря!

# 241
  • Мнения: 84
Относно витамините: понеже вчера хормоните ме бяха нападнали и реших, че от светло кестенява косата ми трябва да стане почти черна, отидох на фризьор и там ми попадна брошура на продукти на Dr.Forster, и там имаше доста витамини, комбинирани също, под формата на хранителна добавка. Харесаха ми / на вид/, но като се разтърсих из нета, не намерих много отзиви! Ако някоя от вас е чувала или изпитала нещо от тази марка, ще съм много благодарна, ако сподели, защото моята лекарка ме кара да пия витамини Materna още от преди 3 седмици!

# 242
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Добре сте дошли мили мамчета сред нас  bouquet

Кандидат мама, дано нямаш никакви проблеми вече и да се  радваш на спокойна бременност. За придърпванията, да и аз съм усещала, мисля, че не е проблем, но ако е постоянна болката непременно се консултирай с лекар Hug

# 243
  • Мнения: 329
olive19 да не би да си от нашия прекрасен град,щото ако е така ние сме прочути с "най-добрите" специалисти .Аз те съветвам да отскочиш до Варна има доста момичета от там които могат да те насочат към някой док.
Не, не съм от Бургас, но съм близо до него Laughing
кандидат мама и аз бях като теб, с кървене, лежане, болки в корема, сега в момента нещата поутихнаха, чувствам се по-добре. Предполагам и при теб така ще стане, само да мине още малко време-1-2 седмици.

# 244
  • Мнения: 2 768
stuffinka, не съм чувала за тези добавки.
От години ползваме цялото семвйство Аквасорс, тях мога да препоръчам  Peace

# 245
Благодаря ви момичета!  Hug
Аз не съм сигурна дали тези усещания не са свързани с газовете и нарушенията в храносмилането които получавам. Пия еспумизан за тях, поолеква ми но не съвсем напълно.
Понеже ми е първа бременност и не знам кое е нормално и кое не.  Blush
Много се страхувам от контракции. То направо психологически проблем ми е вече май. Както казах пия но-шпа и затова смятам че не би трябвало да имам болки. Аз получавам по-скоро стягане, опъване и напрежение в коремната област. Не бих казала че имам болки или поне нямам остри или силни такива.
В понеделник съм на лекар пак, ще споделя всички тези тревоги. Аз и миналия път ги имах, но мислех че са от газовете.
Иначе в кръста имам болки. Като постоя по-дълго време и ме заболява, но смятам, че се дължи на факта че вече месец съм на легло и много по малко ставам. Вие как мислите?  newsm78
Дано вече всичко да утихне. Аз бях с отлепяне, което според лекарката ми се изчиства вече. Искрено се надявам в понеделник да видим как е вече положението с плацентата и да се поуспокоя.

# 246
Здравейте и от мен Stop.Преди 2 месеца и аз разбрах, че ще ставам мама.От скоро ви чета и аз ще се запиша по-късно.При мен бременноста върви добре за сега,и аз отначало имах болки ниско долу,но с времето ми по отмина.Аз също пия витамини и желязо.Скъпи мами искам да ви попитам ж България започнаха ли да правия изследването за болеста на Даун,защото аз съм в друга държава и на мен тук ми го правиха? ThinkingЛека вечер от мен за сега и пак ще ви пиша.  newsm10.Целувки на малките ни коремчета preggo

# 247
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Палечка, добре дошла и ти и всичко най-добро ти желая.
Да, правят и тук такова изследване Peace

# 248
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добре дошли на новите попълнения кандидат мама и pale4ka_lll .
Пожелавам ви безпроблемни бременностти.
кандидат мама няма какво да се страхуваш от контракциите, не са нещо
необичайно в наши дни, пий си хаповете и почивай, възможно е да ти изпишат,
 ако има нужда и нещо отй рода на магнерод или магнерич за тях.
Казвай за всичко което те мъчи на док без притеснения.
pale4ka_lll да правят биохимичен скрининг  вече в нашата мила Татковина.
Повечено мацки тук минаха ранния ,сега е ред на късния БХС.
Да докладвам, за днешната ЖК. Взеха ми кръв , след солидно дупчене,
пак излязох от манипулационната като след битка между Пиф и Еркюл
с лепенки по ръцете, с което предизвиках съчувствените погледи на целия коридор с чакащи.
Момчето ми е добре, пораснало е пак е + 5 дена.Трябваше да изиграя театро пред моята
 лекарка,че уж, не зная пола, щото Давидков е неодолюбван нещо в М.Дом.  Друго какво,
а да най- важното,за 43 дена съм качила 4 кг. Като ви казвам, че прогресивно се омазнявам
...име си измислих Мазнела Лоева  Laughing
Витами ни се купих някакви италиански, не бях ги чувала, за първите 6 месеца от беремеността се
препоръчват, после има някакви от същата серия, за последно тримесечие, GRAVI GIL 0-6 се казват.
Иначе, я карам на Хип натал сокчета, от Матарната  Sick ужас, затова съм на тези.

# 249
  • Мнения: 1 250
Кандидат мама, аз имах кървене в първия и втория месец, точно около датата за цикъла, сега се надявам да пропусне, че само излишни притеснения. И леки болки и пробождания имах.
evil, задължително ли се прави втори БХС? Днес, като пусках ранния и попитах, отговориха ми, че само ако излезе нещо съмнително, тогава се повтаря.
И тук забелязвам известна завист от страна на ЖК към добрите частни лекари. Мойто жк даже ми каза, че било проява на лош вкус ходенето при въпросния доктор, който аз посещавам, спряган е за един от най-добрите и май единствен прави ФМ. Така че, ще се правим на актриси и това е. Аз за три месеца съм качила 1,8 кг. Моето бебче също върви +5 дни.
Днес позната фармацевтка ми препоръча витамини за бременни на JNC и още някакви, но пусто като започнах да забравям Tired. И двата вида били много пречистени. Остава да реша какво да взема.

# 250
  • Мнения: 4
Привет мамчета! Чета ви редовно, обаче хич не ми се пише!
Включвам се заради OLIVE 19
Имам гъбички от около 10 г.с. единия лекар ми предписа гино-певарил, без дори да ми пусне микробиология.
Каза че бил относително най-безвреден, но мен нещо не ми се стори ок.
Отидох при другия, пуснахме микробиология- кандида. Но каза до 15 г.с никакво друго лечение освен клотримазол крем,
 за външно мазане (по-скоро май само за облекчаване на симптомите ако имаш)
За всеки случай се консултирах с трети, който беше на мнението на втория.
Днес бях на преглед и ми каза че вече може да ги лекуваме. Предписа ми гино певарил 3 глобули вагинално. Но аз вече съм 15 г.с.
Сега съм по-спокойна и от тази вечер почвам. Но това е лично моя случай.
Може би трябва да изчакаш малко за твоето собствено спокойствие.
Успех на теб в неравната борба на бременната с гъбите!
п.п. Добре дошли на всички нови мамчета welcome

# 251
  • Мнения: 36
Здравейте, имам спешен въпрос усещате ли корема си ниско долу твърд. Аз бях 2 дни болна и повръщах и сега имам чувството, че коремът ми е станал твърд, но само ниско долу, една позната ми каза, че не било хубаво а и утре е събота и няма как да отида на лекар Cry
За тези който ходят при Давидков дали има вариант утре да му се обадя по телефона или като  е събота не е удобно

# 252
  • Мнения: 2 768
buminka, това са контракции Бракстън-Хикс, нормални са, нищо страшно. Моят корем е твърд поне по 20 пъти на ден, зобя си магнезия и това е, така ще си откарам до края.

Давидков работи събота, ако желаеш преглед  Peace

# 253
  • Мнения: 36
Много ти благодаря ета, поуспокоих се, ако утре не съм по-добре ще се обадя на Давидков  Simple Smile Сега ще изпия един магнезии и ще видя да си почина хубавичко.   

# 254
  • Мнения: 1
Добро утро!
Вече си имам гостенче, странно е да има момиченце вкъщи, може днес заедно да се лакираме:))))

Гледам, че сте на гъбена тема, нямам слава богу такива оплаквания, да видим как ще откарам, с първата бременност си спомням по едно време адски сърбежи...На потърпевшите пожелавам да се справят с гадините леко.

Знаете ли обаче какво ми се случи! Намерих си кърлежче на вратлето Crossing Arms Консултирах се веднага, след като мъжа ми го измъкна, не могат да ми сложат обичайната ваксина, затова ще чакам и ще се ослушвам, ако имам оплаквания ще ми се включи антибиотик. Дано да няма де Praynig

Пазете се! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт