За момченцата и момичешките играчки

  • 4 972
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 641
И аз те подкрепям. В нашият парк си имаме момченца с колички. На никой не му прави впечатление. Та това са деца.
А тези лелки може би смятат, че не е нормално мъж да вози бебето си? Сигурно е женска работа. Thinking

# 16
  • Мнения: 2 478
Най-много колички за кукли съм купувала (поне 4 засега), количка за пазаруване, количка с маймуни....и всякакви други "момчешки".
Последното, което ме е вълнувало е било какво си мислят хората за мен или синът ми.
За сравнение, ще кажа, че всичките ми познати с момченца имат количка за кукли. Е и?
 

# 17
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Не виждам нищо лошо в кукленските колички,момченцата на приятелки също имат,ние пък имаме коли,трактор,,баща и постоянно напира да и купува пистолет и пушка  Mr. Green
Аз също имах пистолети като малка,не правя разделение на играчките,децата така опознават света,с каквото и харесва,с това да играе.
Бабките си нямат работа,ами седнали да обсъждат кое дете с какво играе,я да ходят да си гледат сериалчетата. #Cussing out

# 18
  • Мнения: 1 558
Няма нищо странно в това.Сина ми няма такава количка,но за сметка на това детския магазин,в който пазаруваме има таква количка до вратата и малкия веднага се лепва за нея.Така аз си пазарувам,а той си играе и не виждам нищо лошо в това Peace

# 19
  • Мнения: 1 866
Не виждам абсолютно нищо странно децата да играят с играчките, които са им интересни. Аз имам момче и момиче (момичето е по-голямо) с малка разлика и те непрекъснато си разменят играчките. Синът ми редовно играе с бебетата на сестра си, бута количките, кичи се с дранкулките й, "чисти" с прахосмукачката, с детската метла и т.н. Дъщеря ми също проявява интерес към колите на брат си, а и тя има коли специално за куклите. Наскоро нещо взеха да се карат за бебетата и купих едно бебе на малкия. Беше страшно горд, че си има свое бебе и цял ден повтаряше " Мойто бебе". Сега спи с него. Не само, че смятам това за нормално, но и го насърчавам да обгрижва бебетата и да бъде нежен с тях, да ги храни, да ни сервира "супичка" и "кафенце", да чисти. Не смятам, че това са дейности отредени само за жените, а и той вижда баща си да прави всичко това. Дъщеря ми пък от малка си имаше инструменти и непрекъснато "ремонтираше" разни неща, също имитирайки баща си.  

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Не виждам нищо лошо, че синът ти бута количка.Та нали за това са играчките, децата да се забавляват, щом му е интересно на детето..... много важно хорските коментари.
Дъщеря ми напоследък има интерес само към играчки които се водят "момчешки". Това са пистолети, лъкове, мечове и подобни.
Не ми пука какво ще кажат "съседките" по важното е че на детето му е интересно и си играе чудесно.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 938
И двамата бутаха количка, но за кратко.
Осега ги уча да си хвърлят дрехите в коша за пране и как се зарежда пералня  Laughing С моп-а също обичат да "чистят". Онзи ден пък големия се беше ентусиазирал чинии да мие.

Племеницата ми пък няма кукли, само плюшковци, но има мечове и не носи поли и рокли...не иска.

# 22
  • Мнения: 147
Преди 5-6 години , когато все още нямах намерение да ставам майка , видях една позната с детето си/момченце/ на разходка и то буташе детска количка .Да си призная , почти се ужасих ....След време , вече съм майка на момче , видях че моят син се заглежда по деца с колички в парка ....Без да съм забравила как съм реагирала преди години , реших че ще му купя количка и го направих , дори му предложих някакво мече да вози . Той си я буташе празна , оказа се че няма нищо притеснително в това....Също така , много обича да готви ....както си бръмчи с количките , изведнъж решава ,че ще готви и се започва ......Наистина го намирам за нормално , децата опознават света , подражават ,  измислят си игри ......

# 23
  • Мнения: 1 181
аз на моя преди време му бях купила розово пони с дълга грива  Laughing ми детето рева за него, гледал го на някакво филмче. За което щях да бъда линчувана от близки и роднини - как може, момиче ли ще го правя... Да не споменавам и коментарите, включващи думата "изпедерасчване". Ама аз като си познавам детето и знам че интересът му е временен, що да не му купя. Пък и знам защо го е поискал - по същата причина, поради която иска и Спайдър мен и Мечо Пух - от филмчетата.

По този повод се сещам за една реклама, не помня на какво беше. Едно момченце си играе с две кукли барби. Бащата всячески се мъчи да го накара да прояви интерес към войници, коли и пр. То обаче хич не ги отчита. После дават след години, момченцето вече мъж с две напудрени каки, тип барби, в леглото, а бащата се гушка с някакви чичковци  Joy Нещо такова беше, ама все я давам за пример на моя мъж като почне да мърмори - "А ти помниш ли онази реклама ...?"

# 24
  • Мнения: 22 435
Децата са си деца според мен, и те не правят разлика това дали е "момичешка" играчка, или "момчешка", особено пък в началото, когато са малки, на по 1-2г.
За тях всичко е интересно, искат да видят, пипнат, да поиграят.
Редовно момченцата в градската градина където ходим, отиват и взимат количките на момиченцата. За тях е играчка, която се бута и те се радват.
Миналата седмица излизаме с наши приятели, имат момче на 3г. Дъщеря ми си носеше една кукла, която остави в един момент.
На момченцето му беше много интересно да я разгледа, в което не виждам нищо лошо.

# 25
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
И аз купих на моя син количка Grinning Когато видеше другите деца с колички, им ги грабеше от ръцете. Когато бях в магазина, жената ми каза, че съм поредната майка коята купува количка за момченцето си.  Синът ми си играе с всичко. Както с коли и конструктори, така и с колички и метли. Всеки ден детето ми измита терасата. JoyНе го спирам, дори му показвам кое за какво е.

# 26
  • Мнения: 417
и моя син имама количка за кукла.Постоянно дърпаше от други деца количките и му купих. В началото в нея возеше плюшени играчки, но следт това започна за я използва, като строителна(въпреки че има и такава), возеше пръчки ,камъни, трева и т.н.
Има кухненски прибори, сервизчета, канички и др. - играе си много с тях и не знам защо всички решават че са момичешки и в магазините са при момичешките играчки....нима мъжете не ги използват??
Има ютия с вода, защото му е приятно да глади,когато яз гладя.
Вече все по рядко играе с тях защото е на тема животни, дракони, динозаври, замъци, коли и т.н.Преди често се ровеше в гримовете ми ,но и това отмина и вече не му е интересно.
Никога не съм се притеснявала, а хорското мнение не ме засяга.
Бих му облякла розова фанелка и не ме притеснява...актуално е - мъжа ми има бледорозава и розова и детето има такава ризка.

Сега се е загледал в 1 пералня с вода и много я иска, но не му я купувам,защото предполагам че ще е чудо за 1 ден.
За мен играчките не трябва да се делят на момчешки и момичешки-те са просто ИГРАЧКИ

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 10:57 от boboblina

# 27
  • Мнения: 171
Не виждам нищо странно...момче да играе с кукли, да бута колички и т.н.
Моят син...най-редовно си играе с количката на едно наше комшийче....а най-големия майтап беше вчера когато накара баба си да го заведе до един магазин...да си купил нещо и познайте с какво се върнаха....с детски сервиз за кафе... hahaha Joy

# 28
  • Мнения: 830
Момичета не ги слушайте изкудкудякалите бабки пред блока, един ден вашите момченца ще бутат бебетата на нашите момиченца. Няма по-сладка гледка от мъж с количка и бебе в нея!    bouquet  

# 29
  • Мнения: 8 999
На моя син не съм купувала, защото наследи от "кака си" достатъчно. Не съм се притеснявала, когато си играеше с тях. Децата, независимо дали са момчета или момичета, много обичат да бутат/возят нещо. И момченцата наистина налитат страшно на кукленски колички. Някои мои приятелки също купиха на синовете си, защото децата ужасно завиждаха на моя син за тази супер интересна играчка. Няма лошо. Виждала съм момчета, снабдени с детски кухни и сервизи за готвене и сервиране, дори един приятел на моя син си поръча русалка от Дядо Коледа, за да може да задоми някакъв любим свой супер герой.
Никога не съм се притеснявала, когато моят син е посягал към играчките на сестра си. Дори герданчета е низал.

Общи условия

Активация на акаунт