Стрептококи в гърлото

  • 7 605
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 123
АБ не се дава при Варицела  Peace

ми ако има усложения? не се заради варицела инфекцията а заради евентуално насложена инфекция.

Да,аз бях писала и по-назад,че точно заради това оставиха антибиотика-силно зачервено гърло и възпалени уши.Лекарката няколко пъти тогава каза,че Варицелата е вирус и не се влияе от АБ,но я е страх от следващи усложнения...Като цяло аз съм много доволна от педито,не бих я заменила с друга,винаги ако види нещо и не е сигурна в него ни изпраща на специалист..
За "стрептококите",незнам защо така реши първият ден,явно по някакъв начин се застрахова като ни изпрати на "Уши,нос,гърло",където пък и там си поставиха диагноза без посявка Rolling Eyes

Все пак,още веднъж благодаря за отговорите,малко изместих темата сега с тази Варицела Embarassed

# 16
  • Мнения: 2 011
АБ не се дава при Варицела  Peace

ми ако има усложения? не се заради варицела инфекцията а заради евентуално насложена инфекция.
PeaceНие бяхме от случаите с усложнена Варицела и антибиотик лекувани в болница. Такаче в някои случаи зависи от състоянието на детео.
А що се отнася до поставените диагнози, нама думи. Стрептококова инфекция се доказва с посявка, АБ се изписва по антибиограма, .
Toчно така е !!!! Peace

# 17
  • Мнения: 1 984
само като уточнение има поне няколко начина да се докаже стрептококова инфекция - примерно със стреп тест става за 1 до 3 минути и е нещо като тест за бременност, с АСТ, с серологични реакции. имаите предвид че доказването на нещо не ни дава правилната диагноза и лечение а само допълнително инфо... освен това е нужна и правилна интерпретация ... примерно имаме чувствителност към азитромицин... но трябва да се съобразим с това къде неговите нива са високи и къде - ниски.

# 18
  • Мнения: 5 393
само като уточнение има поне няколко начина да се докаже стрептококова инфекция - примерно със стреп тест става за 1 до 3 минути и е нещо като тест за бременност......

Може ли малко по-подробно за този тест, за първи път чувам за съществуването му. В аптеките предлага ли се, или е нещо, което се предлага само в болниците?

# 19

Общи условия

Активация на акаунт