какъв термометър

  • 1 858
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 608
здравейте
не съм на ясно кой е най - подходящият термометър за новородено бебче  newsm78
какъв ползвате? дигитален или обикновен ? каква марка е ? колко струва ?
ще съм ви много благодарна ако споделите опита си

# 1
  • Мнения: 1 983
ами от съвсем малка меря на Вики Т с дигитален, който ни подариха за погачата, но след едно боледуване(тогава й мерих Т с 3 различни термометъра и се оказа, че само обикновения живачен отчита вярно) меря само с такъв

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ползваме дигитален...марката не е някаква известна и не беше скъп...не си спомням обаче цената...

# 3
  • Мнения: 827
До скоро ползвах живачен, но ми подариха дигитален. До колкото мога да преценя, дават малка разлика от вида на 2/10. Но кой е по-точният, не мога да кажа. Thinking Този,дигиталният е Microlife, доколкото знам е към 5лв. Но е много удобен и аз съм доволна от него.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 823
Аз днес видях в Технополис термометър като биберон-дигитален,но струва 36 лв. #Crazy

# 5
  • Мнения: 1 613
Ползвам дигитален за ухо. Супер удобен е! Няма да сбъркаш  Wink

# 6
  • Мнения: 7 640
вземе си обикновен, за да си сигурна. С дигиталните меренето зависи от батерията и като се изтощи се чака по-дълго. За 2 -3 мин. измерваш температурата в дупето, вадиш 0.5 и си готова.

# 7
  • Мнения: 5 299
Аз ползвам обикновен. Бях си наумила да си купувам дигитален, но след като прочетох мненията до момента(а съм чела и други подобни), направо се отказах.

# 8
  • Мнения: 8 505
Дигитален-Omron-10лв.Мери 1:1 с обикновения (пробвали сме ги на нас).Има го и във вариант с гумен накрайник-16лв.

# 9
  • Мнения: 5 183
САМО дигитален, нямам никакви оплаквания. Доволна съм много.

# 10
  • Мнения: 6 472
Понеже с Ина сменихме няколко термометъра, горещо ти препоръчвам дигитален за ухо! Това ми беше една от най- удобните придобивки!
Имахме и такъв като биберон, но мъничето в началото не искаше биберон и термометъра се оказа безполезен.

# 11
  • Мнения: 2 498
Аз имам комплекта на Филипс(термометър залъгака и дигитален) ......36 лв. е от Технополис и съм много доволна.......

# 12
  • София
  • Мнения: 1 402
Ползвам обикновен /дори в началото го използвах при запек на бебка/

# 13
  • Мнения: 423
До сега мерих Т с дигитален термометър и по отношение на самото мерене ми беше по-лесно, отколкото с живачен, тъй като става по-бързо. Друг е въпроса, че не измерваше Т съвсем точно.

Освен това в родилното още видях, че на бебенцата я мерят в дупето и аз правих така. Наскоро обаче разбрах (от лекар), че имало спорове, с колко да се намаля измереното в дупето - с 0,5 или 1,0 градус.  Thinking

За това за най-точно я меря с живачен термометър под мишницата.

# 14
  • Мнения: 2 467
Имаме термометър залъгалка, но беба неще да помирише даже биберон и сега ползваме дигитален за ухо. Много ми е удобен. Мери за една секунда.

# 15
  • Мнения: 46 565
Нашия е дигитален, Лумископ мисля се казваше- 9 лв. Не смея да ползвам живачен около бебе като знам как ми избива шишетата от ръката #Crazy Меря под мишницата, слагам, гушвам и пея танцувайки  Laughing

# 16
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Дигитален на чико, струваше 12-13 лева. Доволна съм. Преди това купихме друг и беше ужасно неточен

# 17
  • Мнения: 175
Ползвам обикновен /дори в началото го използвах при запек на бебка/

И аз така! Пробвах и с дигитален, но наистина не винаги мери точно, а и понякога, когато Боби мърда повече (меря Т под мишницата) го изключва...

# 18
  • Мнения: 1 680
Ние вече си имаме дигитален, който мери температурата на челцето - от темпоралната артерия. Струва 35 долара в Щатите, но бил по-точен от тези за ухо.
Досега на каката мерихме с обикновен и й беше адски досадно и на нея и на нас.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Живачен.Купихме и биберон-термометър,но така и не го захапа диването.С него меря на тати Т. Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 2 181
нашата педиатърка каза,че Т. на бебе се мери най-точно с живачен в дупето.имаме и дигитален,но установих че дава отклонения и си меря само с обикновения вече.

# 21
  • Мнения: 382
Ние купихме за сина ми дигитален залъгалка,само дето беше различна формата на биберона и той изобщо не иска дори да я лапне,камо ли 1 мин. с нея.Така че аз лично не го препоръчвам.Засега меря с обикновения,но е доста трудно,защото хич не му е приятно с термометър под мишницата и само се върти Joy.Но май след това което прочетох ще си взема за ухо bowuu

# 22
  • на село
  • Мнения: 3 965
Ние имаме от почти всички възможни варианти на термоментри и пак е мисия невъзможна измерването.
Този като биберон го изплюва преди да е свършило измерването, дигиталния в ухото също не го търпи и да си призная само като я гушна и и бутна живачния под мишницата успявам до някъде да измеря темп. Но ние сме в такава възраст, че не търпи нищо, ако е бебе дигиталния върши работа.

# 23
  • Мнения: 1 327
и ние имаме проблем с термометъра-биберон. хич не го харесва. имах чувството, че просто е по-голям и затова, но сега като чета  newsm78.

# 24
  • Мнения: 118
И ние сме с дигитален, но всеки път, когато му меря t дава разлика(аз я меря по 2-3 пъти), която не е малко.

# 25
  • Мнения: 7 640
нашата педиатърка каза,че Т. на бебе се мери най-точно с живачен в дупето.имаме и дигитален,но установих че дава отклонения и си меря само с обикновения вече.
newsm10 пък и измерването трае 2-3 мин.

# 26
  • Мнения: 2 807
Нашият е дигитален.
The Doctor's choice пише върху него - бяха ми го препоръчали от аптеката, когато го купувах. Някъде около 10-12 лева беше.

А термометрите залъгалка не ми се струват много удачни.
Те с определена форма, която няма как да отговаря на формата на залъгалката, която бебчето използва в момента.  Wink

# 27
Аз меря и с обикновен, но първо да не мъча  детето /ако няма/ ползвам Американски термометър; продава се по нашите аптеки и струва лев и нещо. Поставя се на челото за 20 секунди и те ориентира има ли температула или не. Гледа се зелената чертичка и показва с 5 деления повече. Ако детето няма температура още при поставявето на термометъра е около 35,5 градуса, ако има - скача веднага над 36. Това ме ориентира, след което за по-голяма точност меря с обикновения.

# 28
  • Мнения: 440
На мен термометъра-залъгалка ми есупер удобен. Формата му е като на залъгалките - струва ми само 5,60, на не помня каква марка беше. Има функция да показва предишни мерения. Чесно казано не ми е приятно да им бъркам в дупетата.

# 29
  • София
  • Мнения: 472
Каква марка са тези за ухо?  И колко струват? За колко време измерват Т.?

# 30
  • Мнения: 877
Понеже имах ядове с термометрите разбрах следното:
-дигиталните не мерят толкова точно, зависи много от положението (аз имам на Чико)
-най-удачно за бебета е в дупето (колкото да ни е неприятно), там температурата е постоянна, крайниците изстиват бързо.

Последна редакция: ср, 28 сеп 2005, 23:55 от eniena

# 31
  • Мнения: 5 539
Добре, а какъв термометър е най-подходящ за мерене Т на едно двегодишно шило в торба, което не се спира и за секунда на едно място? Shocked
За предпочитане е термометърът да мери много, ама много бързо Tired
Тези дигиталните за колко време са готови?

# 32
  • Мнения: 7 837
Единствено ушен - мери за секунди  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 5 539
Единствено ушен - мери за секунди  Simple Smile
Явно това ни трябва. Мерси Grinning

# 34
Да в ухото е най-бързо.
Нашия е такъв мери за 1 сек. На Браун е и тук цената му е $35.
Освен това пази и последните 10 измервания Wink

# 35
  • Мнения: 2 674
нашият е на Чико , дигитален , от аптека , беше към 20лв. много е интересен има човече най-отгоре. Върши работа

# 36
  • Мнения: 2 952
Живачен  не е ли опасен , тук вече  даже не се продават , камо ли за деца ...

Общи условия

Активация на акаунт