С каква четка за зъби миете зъбите на дете след 1г и 6м?

  • 2 724
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Откакто започнах да му мия зъбите, все ползвам четки на Аквафреш според възръстта.

# 16
  • Мнения: 3 157
Четка с малка глава,мек косъм,гумена дръжка и някакви картинки по нея.На Колгейт мисля,че е,пише,че е за над 2 години.
Едва ли има кой знае какво значение марката на четката.На тази възраст така или иначе зъби се мият,колкото да се придобие навик.

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аквафреш или съвсем обикновенна детска четка.

# 18
  • Мнения: 764
В аптеката просто хванах една обикновена детска четка, която ми се стори подходяща - не съм гледала нито за марка, нито за някакви други особености.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
хич не е колкото да придобие навик....ама това само родителите, на които децата имат проблеми със зъбите го разбират Wink

А за аквафреша - харесваше ми защото - мекичък косъм, гъвкава, удобна на ръчичката, ако детето прояви желание само да се пробва....освен това в процеса на никнене на зъби беше и любима чешалка - дръжката й е гумена и му беше мн приятно да я гризе...води се от 4 месеца до 3 годинки....

# 20
  • Мнения: 3 157
Нали не мислиш,че можеш да накараш дете на годинка и половина да си измие правилно зъбите?
Ако да-моля,обясни как го правиш за да пробвам и аз.Благодаря.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 120
не...може просто да подържи четката и да пробва Simple Smile
иначе разбира се - аз му ги мия...всъщност и до ден днешен, за да са хубаво измити, аз го върша......

това ако въпроса се отнася към мен, разбира се Wink

# 22
  • Мнения: 3 157
Именно-държи четката и си мие зъбите,колко да придобие навик да си мие зъбите.
Като се сетя каква беше схемата-търкаш тук,та там,отгоре малко,отдолу малко...ми то на детето ще му писне още първите 20 сек.
Моето дте поне не дава аз му ги мия,та затова съм му взела някаква си четка да се занимава.Има време да се научи.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
е, мен отдавна не ме интересува дали му омръзва...мия му ги колкото време трябва, съвсем старателно сутрин и вечер. на почти 2 години детето има всички зъби общо взето и трябва да се поддържат....щото после не знам дали знаеш, как се прави пломба на 2 годишно дете....

# 24
  • Мнения: 2 110
Детски четки - с мек косъм ,малка главичка и естествено с картинки !

# 25
  • Мнения: 805
Какво значение има марката? Четки като четки!
Моята дъщеря си ги избира сама според картинките по нея...

# 26
  • BG
  • Мнения: 1 900
С нормална детска четка според възрастта.

И аз така.

# 27
  • Мнения: 498
с обикновенна детска четка за възрастта

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
С четка на Colgate - от 2 до 6 год. мисля, че се води.

# 29
  • Мнения: 753
Не смятам, че на тази възраст има голямо значение каква е четката, защото реално сега се създава само навик.На малката сега към купила четка/детска/ с която само се прави, че си мие зъбите, за да създадем навика.По-голямо значение има след това пастата за зъби, защото децата не всички пасти харесват Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт