Моля за мнение за д-р Папукчиев от 25 п-ка.

  • 50 592
  • 201
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 510
Естествено, че ще те прегледа. Даже ще имаш възможност да отидеш със същото направление още веднъж преди 12-та седмица. Записват жените на ЖК (женската консултация), за да се следи бременността веднъж в месеца докато родиш, но се прави след 12-та седмица, понеже риска от спонтанен аборт преди това е голяма. При записване на ЖК се ходи с друго направление, но те ще ти обяснят.

# 121
  • Мнения: 43
Здравейте, четох внимателно първите страници, но са от преди няколко години..

Дали Папукчиев още е в 25то ДКЦ?

И можете ли да ми кажете как изглежда кабинетът му- чисто ли е, апаратурата добра ли е (вижда ли се нещо на ехографа?), стерилизира ли инструменти и т.н.? Влизат ли чужди хора в кабинета или има лично пространство?

Сигурно ви звучи параноично, но досега не съм ходила на преглед в държавна поликлиника, едно време ме бяха наплашили, че там са от дебелите железни спекулуми и всички гледат сърдито...не знам дали наистина е така.

Иначе една позната ми го препоръча и като чета изглежда да е добър И като човек...А това е много важно за мен, емоционална съм и от по-грубо отношение мога да ревна на стола (имала съм такива случаи).

Много много мерси предварително !

# 122
  • гр. София
  • Мнения: 31
Здравей,


Да, Папукчиев е все още в 25 ДКЦ. Аз се следя при него(освен на частно). Кабинетът му е приличен за поликлиника, води ЖК в друг кабинет на гърба на аптеката. Апаратурата не е много модерна, но лекаря си разбира от работата и това е важно. Как така да влизат чужди хора? Това все пак е АГ кабинет Simple Smile

И той и сестрата са изключително човечки, добре организирани, часовете се спазват и документално всичко се води изрядно. Не претупва нещата и обяснява всичко Simple Smile

Надявам се, че съм била полезна. Ако имаш други въпроси, можеш да ми пишеш ЛС Simple Smile

# 123
  • Мнения: 43
Мерси много, драснах ти и едно ЛС!

# 124
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 747
Дали някой, който се е преглеждам в 6та г.с. при Папукчиев ще прочете..?

Аз си записах час за частен преглед за утре. Закъснението ми ще е точно 2 седмици, т.е. първи ден на 6-та г.с. Въпросът ми е поенже четох че апаратуратра му била много стара- но нали все пак ще види плоден сак и точица, ако всичко е наред? А някакъв шанс за пулс?

И друго- какъв преглед да очаквам- вагинален ехограф, коремен? Предупредиха ме, че обстойният вагинален преглед бил опасен в началото (т.е. със спекулум и т.н.), предполагам един ултразвук си е ок? Мъжът ми ще влезе ли?

И понеже следват 2 седмици празници- да искам ли сега кръвни изследвания, или ще остане чак за 9 г.с. (януари)?

Малко ми е притеснено, затова моля за впечатления как протича един ранен преглед...

# 125
  • гр. София
  • Мнения: 31
Здравей,


Пак аз се включвам. Аз се записах при Папукчиев 5-ти месец. Първият ми преглед беше в частен кабинет 6-7 седмица и се видя плоден сак. Сърчицето чухме 11г.с.(когато беше следващия ми преглед отново в частния). Мен по време на бременността никога не са ме гледали на вагинален, но знам, че има риск от прокървяване колкото и да е добър лекаря. Другото, което ме притеснява е хигиената в поликлиниката и не знам дали бих позволила да ми направят такъв преглед.

За кръвните изследвания мисля, че е доста рано. Най-добре попитай Папукчиев кога ще можеш да се запишеш на ЖК при него(някои лекари не искат да записват преди 11-12г.с.), взимаш направление от ЛЛ и си ги правиш тогава безплатно по ЗК.

За твое успокоение иди на прегледа, а ако нещо те притеснява му го кажи и той няма как да не се съобрази с теб   bouquet


# 126
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 747
Мерси за отговора. Е, хигиената- според мен всеки лекар слага презрвтив на уреда, като прави ултразвук и няма как да има проблем. Иначе и аз нямам опит с поликлиники и това ми беше притеснение, но ме увериха, че май си се спазва хигиена...

Иначе не знаех, че в 5-6 г.с. може да се види на коремен, определено ще го помоля първо така.

# 127
  • Мнения: 30 068
За пръв път ходих при д-р Папукчиев в 8 г.с. и ме гледа с коремен ехограф, като се виждаше всичко.

# 128
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 747
Момичета, да дам и аз мнение за доктора.

Много съм доволна! Както каза някой- излизаш ухилен от кабинета...Погледна ме на ехограф, потвърди бременност и ми честити  Heart Eyes, после отгвори на въпросите ми. Даже се пошегува малко- че щяло да е момиче с кафяви очи и буква Е, а аз съм 5та седмица Laughing

В началото докато чаках сестрата ми се сопна малко и аха да ревна (малко ми трябва), но като влязох при Папукчиев и всичко си дойде на мястото...

Единственото притеснително е, че според ехографа съм 9 дни назад, почти 5 седмица и още не се вижда ембрион, само плоден сак. Но според доктора си отговаря на времето на зачеване и няма да се филмирам. Може би заради остарелия ехограф е това.

Иначе като кабинет ми се видя сравнително чисто за поликлиника, не ме качи на стола, само на кушетката коремно ме гледа, което си е ок.

Като цяло съм доволна, дано и за в бъдеще е така.

# 129
  • Мнения: 30 068
Честито и от мен!
Докторът е сладур, много приятно отношение и предразполагащо. Мен ме гледа в 8-та г.с. и ми позна пола на детето (може и да е съвпадение), само името не позна  Laughing
Като бях в напреднала бременност, мъжът ми идва веднъж с мен и докторът го пусна вътре при прегледа с ехограф, като му разяснява кое какво е. Даже накрая му принтира достойнството на бебето и той беше страшно горд и показваще снимката навсякъде  hahaha (мъжка му работа).
Та мисълта ми е, че д-р Папукчиев е един от малкото разбрани и човечни лекари, който няма да те накара да се чувстваш зле от нещо....Не ми е искал лев допълнително!
И му е страшно неудобно да приема почерпка...  Laughing

# 130
  • Мнения: 44
Здравейте Simple Smile Мен ме гони безсънието, затова реших да поразпитам някои неща, че са ми на премисъл. Simple Smile Има ли мами, които се следят при Папукчиев, но не са от София? Или такива, които живеят в София, но нямат адресна регистрация тук. Защото акушерката ми спомена нещо, че имало проблем с дългите болнични, като не се водиш, че живееш в София. Има ли нещо такова, или просто им е по- голяма занимавка и затова го казват. Много ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне.   bouquet

# 131
  • Мнения: 510
Dessie  живея извън София. И двете бремености си ги следях при тях. При първата и на мен сестрата ми спомена нещо такова, но след това не е имало проблем.

# 132
  • Мнения: 77
Вие кога си записахте час при д-р Папукчиев, тъй като във вторник на 17,12 бях в поликлиниката и казаха, че записват за женска консултация най-ранно за средата на януари и за прегледи нямало часове.

# 133
  • Мнения: 44
амнезия.    , за пореден път благодаря за бързия отговор Simple Smile

# 134
  • Мнения: 44
Някоя мама дали има записан графика на доктора? Имам предвид в кой ден от седмицата в кой кабинет е. Мислех да го запиша, но реших, че е лесен за запомняне и затова сега не мога да се сетя...  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт