От къде да си купя ШАФРАН?

  • 38 291
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
В Метро съм виждала и при арабите на женски пазар.

# 16
  • Мнения: 109
В Метро го има със сигурност.Аз го ползвам за ориз,също така веднъж го прибавихме в пиле със сметана и стан много вкусно.Но трябва да се слага по много мъничко иначе става много натрапчиво.

# 17
  • Мнения: 6 243
Според мен "най-автентичен" е този продаван по арабските магазинчета на Женския пазар.
Това не е шафран, а някакъв евтин сурогат. Докарва на цвят донякъде.

# 18
  • космополитно
  • Мнения: 941


Виж по сергиите с подправки по пазарите.


На пазар "Георги Кирков" в арабските магазинчета за подправки. Прилича на изсушени листенца от Невен. Използвах го при приготвяне на ориз(съгласно насоките на арабите), но нямаше съществена промяна на вкуса!? newsm78




Аа, сега видях и другите отговори!   ooooh! Thinking Значи...този дето са ми пробутали трябва да е бил невен!? EmbarassedА си мислех, че арабите предлагат автентични подправки!

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 03:41 от Venecias

# 19
  • Мнения: 817
Така и така съм отворила тема за шафрана да питам:
1. На кои храни подхожда шафранът? Виждам, че май най-много в ориза го слагате, ама ми се ще да знам на кои други храни "подхожда".
2. Какво количество слагате в гозбите си? Останах с впечатление, че този 1 гр. ще го ползвам няколко пъти. Така ли е?

# 20
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Ето тук може да прочетете какво представлява сафранът, http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD Използва се за оцветяване на ориз с месо,в Испания се слага на паелята,слага се и за цвят на някои сладки кремове.Истинският сафран е много скъп,има област в Турция,където местното население се препитава с отглеждането и брането на сафрановия минзухар.

Общи условия

Активация на акаунт