"Кога ще се видим?"

  • 3 844
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993
Като ми кажат "Кога ще се видим", аз обикновено казвам : "обади ми се като имаш време". В повечето случаи нямат време, пък аз не съм гадната да отказвам  Mr. Green
Ако все пак звъннат, си се уговаряме. Ако не ми е чак толкова приятен човека, си измислям работа и казвам, че като имам време, аз ще звънна.
Ох, много съм зла Shocked

# 16
  • Мнения: 2 829
мда

А,ако някой ме попита кога ще се видим,
отговарям,че ще се чуем,за да се разберем.
[/quote]



и аз така правя

а ако някой започне  -"ще се видим тези дни"
"ще ти се обадя"  и после си отмени уговорката
ясна е работата--определено се измъква

а като цяло подхода ми е различен спрямо хората
зависи си дали е приятелка ,бизнеспартньор ,гадже и тн и тн

# 17
  • София
  • Мнения: 7 990
На мен също ми се случва да оставям висящи подобни "уговорки". В нашето забързано ежедневие не очаквам, че наистина ще се видя с този, с който сме си разменили въпросните куртоазни реплики.

# 18
  • София
  • Мнения: 430
Ако някой действително напира с тази реплика го блокирам със "знаеш колко съм несериозна, по-добре да не се уговаряме за нещо конкретно" и се усмихвам извинително за несериозното си отношение. А аз такъв въпрос не задавам, именно защото не желая да се виждам с подобни хора, с които не сме намерили повод да останем в постоянна връзка.

# 19
Аз имам една-две приятелки, които като ме попитат кога ще се видим имат предвид, кога аз ще отида до тях?!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Какво да си мисли човек в този случай?

Това често е (ако не следва фактическо виждане) клише за запълване на неудобното мълчание между познати, но не толкова близки хора.

# 21
  • Мнения: 1 232
Честно да си призная не получавам подобни покани от хора които не ме интересуват или не са ме докоснали по никакъв начин,явно съм го показалас поведението си,а като се уговарям с някой то никога нее просто от любезност,а е среща тет-а тет ,случвало сее да отложа ангажимент,да си призная сее случвало и да забравя тогава определено съм гузна,но добре,че е рядко ,а и когато е с приятел ме разбират.

# 22
  • Мнения: 2 401
Според вас въпроса "Кога ще се видим" е израз на любезност?   ooooh!  Егати и сбърканите представи за любезни взаимоотношения имате.

# 23
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не питам под път и над път хора, които познавам "кога ще се видим"?
Като искам да се видя с някого, просто вдигам телефона и се обаждам. Уговаряме ден за среща и така.
Ако откаже 1-2-3 пъти, спирам да звъня и  оставям инициативата на него за следващия път.

# 24
  • Мнения: 3 634
Ако някой ме попита така, обикновено отговарям също толкова уклончиво. Хората, с които се срещам активно не общуват по този начин. Казваме си плановете за уикенда и почваме да наместваме "графика".  Laughing

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Според вас въпроса "Кога ще се видим" е израз на любезност?   ooooh!  Егати и сбърканите представи за любезни взаимоотношения имате.

Наблюдавай повече кои хора ти казват "Кога ще се видим" и не се виждате и кои ти предлагат "Да се видим..тогава и тогава...?"  Peace

# 26
  • Мнения: 269
Ако някой ме попита така, обикновено отговарям също толкова уклончиво. Хората, с които се срещам активно не общуват по този начин. Казваме си плановете за уикенда и почваме да наместваме "графика".

 newsm10

# 27
  • Мнения: 9
Веднъж се подхлъзнах на такава кора. Виждам стара позната на улицата /която ми беше казала "кога ще пием кафе?  Twisted Evil"/,  казахме си по нещо и бях така глупава да я поканя на кафе  ooooh!. Тя обаче се направи на ощипана мома ... Оттогава само леко й кимвам, вече не й говоря. Надали се е усетила колко "е била любезна"
Иначе за мен тези риторики са супер тъпи. Аз не съм толкова любезна, че да ги използвам. И с изключение на горепосочения "красив случай", хората около мен не са толкова "мили", за което съм благодарна

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Вижте, езикът е странно нещо, но езиковото общуване си има правила.
Съществуват фрази, които не изискват действителен отговор.
Крайно смущаващо е да се срещнеш с някого, с когото не си се виждал от години, да го попиташ усмихнато "Как си, какво правиш?" и той да ти разкаже в подробности живота си от последните 10 години.
Същата е работата и с "Кога ще се видим?" Ако след този въпрос си извадите устройството, в което ви е графикът по дни и часове за следващия един месец и заявите: "В петък, 17.30", да знете, че човекът отсреща ще се сконфузи доста. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 9
Права си! Но аз се дразня на тези жени /има и такива мъже/, които в призив на любезност така се мазнеят и толкова неестествено се държат, че направо се изринвам цялата. Това държание мисля, че е израз на тъпотия. Срещат се и случаи, в които някоя патка да ти каже: "Дай си телефона, ще ти звънна да пием по кафе"   Rolling Eyes -  на това как се отговаря? Не се сещам и за други подобни "любезности", които накои личности ги ръсят с щедрост

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 14:59 от funny-girl

Общи условия

Активация на акаунт