Малка миялна Midea

  • 52 273
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 209
Ооо , не го приемай за разубеждаване. Аз всъщност съм много доволна от работата,  която върши. Само панелът ме притеснява. Но може и да си е до проблем с модела. Сега съм харесала една иноксова - пак мидейска , но няма пластмасови части никакви....щото парен каша духа.

За съотношението качество-цена са прекрасни. Вършат работа. Сестра ми, например, е фен на марката МВ, климатик, голяма миалня всичко й е Мидеа и е вече на 6 г. , а не са мръднали.

# 17
  • Мнения: 337
Майка ми има същия проблем с това уплътнение за което Шани говори.
Незнам откъде да го намерим, колко телефони извъртяхме на сервизи незнам вече.
Тя не е в гаранция и навсякъде ни отговарят, че имат резервни части само за гаранционните уреди. Crazy
Миялната мие много добре, функционална е, но явно сервизите в Бг, както винаги не са в час. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 86
Здравейте , купих си същата съдомиялна само че с прозорчето на Midea, но моля ви кажете ми къде се слага солта в упътването нищо не се споменава освен препарата за измиване и таблетките е ли е възможно да не се използва сол  newsm78 благодаря ви
Аз имам, т.е имах, щото не работи, за 4 комплекта- MIDEA WP-5GW, ето такава:   



Дълго се съпротивлявах на миялнята, струваше ми се излишна, но една приятелка ми подари и се родих. Вградена е в 1 шкаф. Пуска се всеки ден и събира тенджери, тигани и тави.

Не робувам на марки, т.е у дома има скъпи неща и евтини, но към този модел на Мидеа имам конкретна забележка.

Другарите от Китай са ползвали кофти пластмаса за панела с управлението, цепи се и се откачи, а не понася никакво натоварване. Директно се откачи и раздроби. Проблемът е, че е непосредствено под водосъдържателя, където въпреки изолацията от температурните разлики има влага. Относно качеството на кабелите и изолацията в панела - според мен са слаби, но докато не разглобиш, която и да е техника , независимо от марката, не може да си наясно с това- т.е обикновено подобни слабости стават ясни пост фактум.

Иначе откъм функционалност - никакви забележки, вдига добра Т и вместимостта е отлична - напълно достатъчна за 3 членно семейство и домакиня, която цапа много съдове.

# 19
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Аз слагам солта върху вратичката , там където се слагат таблетките.

# 20
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Имаме Хайер точно от малките за 280 лева от Технополис беше с 2 години гаранция. Купихме я началото на 2006 - не е мръднала да чукна на дърво. Не става за миене на кристални чаши защото няма отделения за соли / само с таблетки работи / но иначе чинии мие отлично. Влизат и доста тавички и тенджери от по малките размери но пък заемат половината съдомиялна.

Пуска се горе долу 2-3 пъти седмично.

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
harmony_broken,  Shocked Shocked постът ти направо изтрепа рибата. Къде бе жена събираш и тенджери, че и тави, та е и за домакиня дето цапа много съдове. Сигурна ли си, че не си объркала модела?
Не се заяждам, просто имах миялна за 4 комплекта и това никога не съм успявала да го постигна. ooooh! Ако имаш предвид, че я зареждаш по 3-4 пъти на ден с всиките тия неща, то  Stop , мерви, няма нужда- хаби също толкова ток и вода колкото голямата, а знаеш ли колко съдове са това в 3-4 големи миялни. Laughing  bouquet


rumibumy, на вратичката е отделението за сол??? Shocked Или ти там си я ръсиш по твое усмотрение? Защото ако е така, това е напъъъъълно безсмислено и трябва да прочетеш за какво служи тази сол в миялната. Simple Smile
 

# 22
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Джемма , така ми казаха в магазина. Там , където слагам таблетката , там слагам и сол.За гланца наливам пак във вратата. Има една капачка , развъртам и така. Знам за какво се използва солта. Laughing

# 23
  • Мнения: 1 209
Джема , разсмя ме Simple Smile
Ние сме 3ма, 2ма работещи и дете. Вечер се пуска предимно и успявам да натикам всичко вътре - комплектите за хранене от закуска и вечеря, чаши + тези от сутрешното кафе , съдовете за приготвяне/притопляне на храната ве4ер. Не съм набутала само тавите от фурната, че не влизат.

Влизат спокойно големи кръгли тави и обемни тенжери, джаджите от миксера и пасатора - също.Само следва да се извади мрежата за прибори  Е, не когато има много чинии, разбира се . Уикендите, когато готвя повече и сме у дома , я пускам по 2 пъти на ден.

Явно имам умения да я подреждам като куфар Simple Smile

Осъзнавам плюсовете на голямата машина, но няма де да я сложа, затова и на тази се радвам Simple Smile Следващата също ще е малка.  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 803
Джема,
много добри въпроси  Joy
Колко писахме за пустите машини, ама кой да чете?

За протокола - малките машини нямат резервоар за сол. Т.е. - нямат йонообменник.
Хем не събират съдове достатъчно, хем таблетките не са дозирани за тях, хем не работят добре. Излиза, че не са евтини, а скъпи и непрактични. А място ако няма за нормална машина е наистина лошо.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Против марката не мога да кажа нищо, но малка миялна не бих си взела. Не се събират достатъчно съдове.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
- малките машини нямат резервоар за сол.

ако не бъркам, че съм позабравила..., но Сименс/Бош имат.

# 27
  • Мнения: 803
Съгласен!

# 28
  • Мнения: 86
Благодаря  Simple Smile за информацията но да попитам още нещо какво количество сол слагаш и при всяко зареждане на съдомиялната ли добавяш солта
Аз слагам солта върху вратичката , там където се слагат таблетките.

# 29
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Слагам приблизително 1 1/2 ч.л. сол при всяко пускане.

Общи условия

Активация на акаунт