Къде да се оплача

  • 2 697
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 525
Подадох веднъж молба в ХЕИ чрез познат, имаше проверка, глоба, но всичко си продължава все така. Помещенията са общи и отдадени под наем, както казах вече повечето хора в блока са глухонями и това не им пречи, взимат наема за нуждите на входа. Това хубаво, ама другото не. За съжаление жената която държи заведението е вдовица и има дете на 8 год. и извинението и е, че с това си храни детето.  Днес се реши, че новият съсед на 4-я етаж ще бъде домоуправител и разчитам на неговото съдействие.
Vache жилището е собствено, но в случая по-голямата част от съседите са съгласни за отдаването под наем, и дори не са ми искали мнение.

# 16
  • Мнения: 353
Лорка, аз не съм чела новия закон за етажната собственост, понеже първо ми се наложи да чета закона за потребителите, но мисля че в променения закон трябва всички да са съгласни. Дори един да има несъгласен това не трябва да бъде отдадено под наем. Нормално е след 2 етаж всички да се разпишат ЗА - при тях шума няма да е на същото ниво, но ако някой реши да монтира примерно антени на покрива същите тия хора първи ще ревнат против, с мотива че ако им протече покрива ще им тече първо на тях, или че вероятно ще имат облъчване. Така че преди да се занимаваш с тях - въоръжи се със закона, за да си подготвена. УСПЕХ!

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache жилището е собствено, но в случая по-голямата част от съседите са съгласни за отдаването под наем, и дори не са ми искали мнение.

A това пък е абсолютно противозаконно! Wink Ето ти решение на проблема... ВСИЧКИ трябва да са съгласни. Ей сега ше се опитам да ти намеря закона  Wink
Тя добре наемателката е вдовица.. ама това дава ли й право да тормози съседите? Нещастието, което я е сполетяло не я прави автоматично възпитана и разбрана жена..

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Ей го...
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135614516

Виж дали чл. 17, ал. 2, т. 1 не се отнася за вас... не съм юрист и нямам идея дали право на ползване е всъщност наемане. Ако това е така значи 100% от собствениците трябва да подпишат. Ама нека кажат юристи  Wink

И побързай ако се решиш на тази стъпка, щото Общо събрание по тоя закон не може да се свиква от 15 юли до 15 септември  Confused

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 23:31 от Vache

# 19

Общи условия

Активация на акаунт