Тайната на дългата и здрава коса - 69

  • 33 517
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 365
Sedada, ще си кажа мнението по въпроса, дали ще го приемеш или не е изцяло твое решение...   bouquet Според мен си изгорила косата при последните боядисвания. На Шварцкопф боята е доста силна, не те знам какъв цвят ползваш, но зависи и оксиданта какъв е. Мисълта ми е, че може в тази партида да са сложили по-силен оксидант и затова да ти се е получило това нещо...  newsm78 При следващото боядисване си купи ампула, която се слага в боята, за да предпази косата и скалпа от агресивното действие на съставките. Вече има няколко вида от тези ампули, като питаш в магазина и те ще ти обяснят.  Peace А междувременно можеш да си правиш отвара от коприва и да се мажеш с кокосово масло например, или някакво друго - бадемово, от авокадо, от гроздови семки и т.н., а може и само със зехтин...
Краси, крайно време беше да пуснеш някоя червенокоса мацка на първа страница...  Hug Hug Hug
И сега да кажа, че довечера ще си правя някаква маска и се замислям дали да не направя тази с майонезата, че нямам вече никакви масълца у дома, а финансовото ни състояние е меко казано плачевно...  Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 547
котенце, и аз се замислям за маската с майонезата по същите съображения.. Confused

# 17
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Момичета, аз мисля, че маската с майонеза трябва да си я направите само ако са ви много сухи косите.

Иначе ще се омазнят кошмарно  Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 547
аз мисля, че майонезата тр да е домашна, за да действа маската newsm78 примерно зехтин и яйце.. Thinking само дето е разбито..

# 19
  • Мнения: 122
какво се слага освен майонеза и пак ли се стои 2 часа

# 20
  • Мнения: 0
Честита нова темичка....относно маската с майонеза не мисля че омазнява косата нали все пак майонезата се прави от жълтък и растителна мазнина или по точно олио...аз мисля че не омазнява косата нали в маските се слага жълтък и зехтин  newsm78

# 21
  • Мнения: 93
Elizabeth_ и моята на пипане е някак суха  Rolling Eyes След измиване е ОК, но по средата на деня става такава каквато ти описваш. Аз си мисля, че прекалявам с един фиксатор за къдрици  newsm78

Това червено и на мен ми харесва, но никак не искам да си боядисвам косата, докато не побелее.

Душичка ти беше писала в старата тема за някакъв спрей на Елсев - я разкажи по-подробно, ако обичаш  Grinning

Лейди, става въпрос за Термозащитното мляко на ELSEVE.

Чудно е.  Crazy Снощи си измих косата, намазах я с него и я изсуших както обикновено със сешоар. И досега е все така мека и гладка. По принцип ми стоеше доста суха и твърда. Препоръчвам го!  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 547
..аз мисля че не омазнява косата нали в маските се слага жълтък и зехтин  newsm78
именно, аз я правя така - в мерителната ми чашка слагам яйце и доливам олио до 200 мл, добавям малко сол и малко лимон, и разбивам с пасатора, като не отлепям пасатора от дъното, разбивам до готовност Peace

# 23
  • Мнения: 1 365
Сега остава само да си купя пасатор...  newsm78 Всъщност има едно кухненско роботче от годините на баба ми, което май има приставка за разбиване, ще проверя...

# 24
  • Мнения: X
Аз понякога си правя маска само с кисело мляко, пълномаслено, и ми се отразява много добре.  Peace Това също е евтин вариант.

# 25
  • Мнения: X
Сега остава само да си купя пасатор...  newsm78 Всъщност има едно кухненско роботче от годините на баба ми, което май има приставка за разбиване, ще проверя...
Има ли смисъл да се разбива въобще на майонеза, можем просто да си забъркаме масла + яйце и ефекта според мен ще е същия, само че аз не слагам растително масло - олио ами каквито масла имам + зехтин Simple Smile и си ги бъркам с виличка.

# 26
  • Мнения: 2 631
Запис в страхотната темичка....
И гледам пак сте се заплеснали по майонезата  Grinning

# 27
# 28
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Душичка - благодаря  Hug Аз много рядко се суша със сушоар, а преса не ползвам.

Според мен в майонезата от магазина има доста неща, които не са много подходящи за маска - олио, сол, разни оцветители, подобрители, консерванти  Thinking
По-добър вариант е някакво масло или зехтин + жълтък. Аз много харесвам тази маска. Снощи се бях маскирала с бадемово масло и жълтък.

# 29
  • Мнения: 591
И от мен запис  Hug

Общи условия

Активация на акаунт