Има ли майка ми дял от имота на чичо ми?

  • 2 751
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
...Последно? Joy
Дял се пада на бащата само в случай, че той го е надживял.
С случая е починал преди чичото, обаче.
Ако, ако....ама не.
Майката няма нищо. Simple Smile


Затова юристите учат пет-шест години.
В закона пише до коя степен родство може да се получи наследство.

# 16
  • Мнения: 12 665
Аз право не съм учила, но доколкото знам, трябва да са живи тези роднини.

# 17
  • Мнения: 211
Хора, така е (както вие казвахте), пише си го в интернет, трябва само да натиснеш 5 бутона Peace

"Наследяват по равни части децата на починалия (и осиновените от него), а ако не е оставил такива или други нисходящи - родителите или оня от тях, който е жив, както и братя и сестри."

"Низходящите на наследодателя, които са починали преди него, се заместват в наследяването по закон от своите низходящи без ограничения на степените. Починалите преди наследодателя се заместват само от своите деца или внуци. Наследяването в тези случаи става по коляно."



# 18
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Хора, така е (както вие казвахте), пише си го в интернет, трябва само да натиснеш 5 бутона Peace

"Наследяват по равни части децата на починалия (и осиновените от него), а ако не е оставил такива или други нисходящи - родителите или оня от тях, който е жив, както и братя и сестри."

"Низходящите на наследодателя, които са починали преди него, се заместват в наследяването по закон от своите низходящи без ограничения на степените. Починалите преди наследодателя се заместват само от своите деца или внуци. Наследяването в тези случаи става по коляно."




Абсолютно правилно и точно.Съпругата на починалия преди наследодателя брат няма права.Само да няма завещание,че братята и сестрите нямат запазени дялове.

# 19
  • Мнения: 211
Е, да, само където се пообърках малко с тая съпруга в един момент Laughing

# 20
  • Мнения: 592
Е писна ми да ме цитирате - четете ли изобщо в темата или всеки иска да става доктор по право!

# 21
  • Мнения: 1
mnogo vi blagodarj na vsi4ki za iz4erpatelnite otgovori.ne iskah da se karam s maika mi,no i ne mi se iska6e da ostavjm nasledstvoto na 4i4o mi na nej i na novij i prijtel.

# 22
  • Мнения: 12 665
Извади си удостоверение за наследници.

# 23
  • Мнения: 38
Така -какво разбрах до тук-баба и дядо починали
баща ти също
чичо ти също
чичо ти има ли деца,жена
и какво получава майка ти
Въпрос -баба ти и дядоти кога са починали преди или след баща ти

# 24
  • Мнения: 38
Първото е удостоверение за наследници
после в службата по вписвания да ти кажат какво притежават починалите лица
после общината се попълва декларация за да запишеш имотите на свое име -къщи и т.н.
ако са ниви отиваш в службата по земеделие поръчваш си скиците на имотите срещу заплащане
за земите несе попълва декларация там данъци още няма-всичко това в ерамките до 6 месеца от смърта защото има глоби

# 25
  • Мнения: 38
Ако чичо ти няма деца и баба ти и дядо ти са починали след баща ти
ти си единствен наследник по заместване -сиреч кръвен роднина потърси дали няма направено завещание много е важно ако има да го знаеш

# 26
  • Мнения: 2 401
Малиии нищо не разбрах.  Laughing  Излиза, че "никаквицата" няма нищо, така ли последно? А авторката ще почерпи.

# 27
  • Мнения: 85
Малиии нищо не разбрах.  Laughing  Излиза, че "никаквицата" няма нищо, така ли последно? А авторката ще почерпи.
Ами той нотар е отговорил още в началото, за какво все още има дискусия и защо са тия толкова мн. отговори, не е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт