Аз ли съм стара консерва

  • 11 600
  • 204
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 25 825
Доколкото знам са ходели с нещо като дълги ризки. По описанието на баща ми са приличали на сегашните нощници.

Точно такива са били. Баща ми има такава снимка като дете.  Laughing
Причината е била, че в онези времена не са ползвали гащи. Затова децата до към 3 години са ходели с такива "роклички", за да могат да си вършат нуждите, където ги сварят. Клякат и... (В днешно време съм виждала циганчета да правят същото, само че те ходят само по блузки, не по рокли.) А и майките са били предостатъчно заети с домакинската си работа, за да имат време да обуват и събуват гащите на отрочетата си.
Когато детето вече се научи да стиска и да контролира отделителната си дейност, тогава получава дрехи на голямо дете - истински рокли за момиченцата и панталонки за момченцата. Това е било повод за огромна гордост и радост, които са изразени в детската песничка.  Laughing

Ключовата дума е ВСИЧКИ. Ако всички момчета се обличат с панталони, всички момичета с рокли, а аз съм момиче и ме обличат с панталони, тогава... Какво послание получавам?

Именно. Притеснително е, когато родителите престъпват гласните или негласни правила на обществото и времето си, не осъзнавайки какво причиняват с това на детето си. Може и нищо да не му стане на едно момче от обличането в роклички, но щом обществото е приело, че момчетата не ходят с рокли и панделки, то по този начин родителите му го подлагат на любопитните погледи и подигравките на околните, които няма как да не се отразят по особено негативен начин върху психическото му развитие.

# 166
  • Мнения: 1 192
Аз също не го възприемам това да отглеждаш момченце като момиче...Вуйна ми така се държеше с малкия си син (не съм на мнение, че това ще го промени сексуално ), връзваше му плитчици, държеше дълга руса коса почти до кръста с големи букли до 5 годишна възраст,бях към 12-13 годишна и му се радвах като на кукла.Нямала съм през годините контакт, но чувам от хората, че в момента е голям хашлак (над 20 годишен), обгрижването, лигавенето, прекаленото внимание май си е дало отражението  newsm78
Затова сега ние нашия сме го обръснали, но прилича на малко борче  Sunglasses

# 167
  • Мнения: 13 512
Нямала съм през годините контакт, но чувам от хората, че в момента е голям хашлак (над 20 годишен), обгрижването, лигавенето, прекаленото внимание май си е дало отражението  newsm78
Затова сега ние нашия сме го обръснали, но прилича на малко борче  Sunglasses
това пък с бръсненето аз го приемам за унижение и никога не съм го причинявала на децата си. Но не можеш да кажеш,че само ако се държиш като фелдфебел с детето си и го целуваш само докато спи, ще стане човек. Обгрижването и внииманието са в основата за правилно психическо развитие на детето.

# 168
  • Мнения: 5 173
Наше приятелско семейство са имали подобен случай.
Мъжът е преподавател в известен университет, на висока позиция и звание, жена му е преподавател в друг, също известен университет. Имат 2 деца - момче и момиче с 4 години разлика. По-голямо е момчето. Та жената е казвала, че когато момчето е било малко толкова мн е искала момиченце, че го е обличала в роклички и му е връзвала панделки Flutter. А той има 1 нежно личице... После се родила дъщерята и вече не било нужно да връзва панделки на синчето. Mr. Green. Мъжът през това време е бил с друга държава, това трябва да се подчертае. Whistling
А имам познат, мъж, на 26-28 години, който се облича в женски дрехи - поли, сака, обувки на високи токове. Не е гей, имал си приятелка, като малък майка му не го била обличала като момиченце Thinking. Имало цял течение в Германия.

# 169
  • Мнения: 25 825
А имам познат, мъж, на 26-28 години, който се облича в женски дрехи - поли, сака, обувки на високи токове. Не е гей, имал си приятелка, като малък майка му не го била обличала като момиченце Thinking. Имало цял течение в Германия.

А, не че е гей, просто може би е транссексуален.  Laughing
И тук ги има такива грешки на природата, не само в Германия.

# 170
  • Мнения: 5 173
Каза, че си е съвсем нормален мъж, но в пола, като шотландците.
А, сега се сетих, че преди мн години в групата на майка ми имаше 1 момченце с руси, дълги, почти до кръста коси, казва се Марин. Беше като кукличка, но в момчешки дрешки. Бащата го искал с дълга коса.

# 171
  • Мнения: 1 192
Нямала съм през годините контакт, но чувам от хората, че в момента е голям хашлак (над 20 годишен), обгрижването, лигавенето, прекаленото внимание май си е дало отражението  newsm78
Затова сега ние нашия сме го обръснали, но прилича на малко борче  Sunglasses
това пък с бръсненето аз го приемам за унижение и никога не съм го причинявала на децата си. Но не можеш да кажеш,че само ако се държиш като фелдфебел с детето си и го целуваш само докато спи, ще стане човек. Обгрижването и внииманието са в основата за правилно психическо развитие на детето.
Защо пък да е унижение  Thinking, косата му е гъста и дълга, влиза му в очите, откакто се затопли вечно е потен зад ушите,какво- фиба ли да му сложа.Сигурна съм ,че е 100 пъти по-добре от преди, за 1-2 месеца косата му пак ще е същата  Wink

# 172
  • Мнения: 411
Ако бях пуснала темата без нагледните примери по-малко щекотлива ли щеше да бъде.
Относно мъглявите спомени от детството ми. Смея да твърдя, че имам, макар и откъслечни, доста ясни спомени за случки и хора от детството ми, както от четири годишна възраст, така и малко по-ранна.
Относно дете с памперс на четири години. Ами може при условие че на родителите са последователи на принципа на възпитание когато му дойде времето и да му дойде отвътре. Децата не трябва да бъдат обучавани а само подпомагани и то ако те самите поискат. Но това вече е друга тема

# 173
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 313
наистина е друга тема, но някой стоял ли е с памперс няколко часа? отвратително е. мисля, че ако зависи от детето няма да стои с памперс. ще се научи да си кляка с "рокличката" ако някой не му помага с гащи...  Laughing

между другото в малките групи на детската градина всички спяхме с еднакви нощнички, а престилките се различаваха по цветове само. да не говорим, че нямаше шапки с козирки. и момчетата носеха шапчици с периферийка. спомняте ли си?

# 174
  • София
  • Мнения: 44 286
ела да видиш моят...ако зависише от него...щеше и до сега сигурно с памперс да си ходи.......
до дете си е......пък може и наистина някакъв проблем пък да има детето, няма как да се знае така от страни.....

# 175
  • Мнения: 185
Аз лично не разбрах кога розовото "влезна" в мъжката мода?! Но останах шокирана когато един ден обикаляхме да търсим риза на колега (съпругът ми не носи) и видях МНОГО розови мъжки ризи по централните магазини на София!  Shocked  Дотогава си живеех с идеята, че това е единственият изцяло момичешки (даже не женски) цвят.
Та... преди 2 поколения всички малки деца са били облечени в еднакви рокли.
Доскоро момиченцата бяха изцяло и само в розово, а момченцата предимно в синьо.
И изведнъж: розови  мъжки ризи?!?!
Накъде отива светът?  Confused

# 176
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 313
бе какви две поколения?! всъщност колко е едно поколение? та преди 25 години в детската градина носехме еднакви престилки, както и еднакви нощници наобяд. още си спомням как момчетата летяха по нощници през леглата докато учителките ни бяха оставили, мислейки че спим...

бреййй накъде отива светът, след като един цвят определя толкова много неща...

# 177
  • Мнения: 14 654
Аз лично не разбрах кога розовото "влезна" в мъжката мода?!

Винаги го е имало  Wink  Спомням си, че баща ми имаше светло розова риза. Било е преди повече от 20 години. Като родя бебето, живот и здраве, ще го возя в розова количка, нищо че ще е момче. Ще взема количка от племенницата, няма да купувам нова, само защото на някой розовото му се вижда гейско.

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Виждала съм момченца с дълги коси. Не виждам нищо лошо, но са били облечени мъжкарски. Момченце с туника и клинче някак не ми се връзва, да не би да е била дълга размъкната тениска...

# 179
  • Мнения: 5 173
Виждала съм момченца с дълги коси. Не виждам нищо лошо, но са били облечени мъжкарски. Момченце с туника и клинче някак не ми се връзва, да не би да е била дълга размъкната тениска...
Авторката поясни, че е тъника, с набор от копчета на деколтето Peace.

Общи условия

Активация на акаунт