Обмяна на хитринки в ястията

  • 20 960
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
Давам идея за сос за червени меса:1л пр.мляко;1л горчица;1л оцет;1л сладко ароматно вино;сол и черен пипер

# 16
  • Мнения: 49
Дами искам да ви попитам,знаете ли другото име на бабина душица,никъде не мога да го намеря под това име ,а го има в много рецепти.Чудя се дали да не го търся по аптеките.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 020
divayla92, според мен бабината душица е мащеркатаHug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Дами искам да ви попитам,знаете ли другото име на бабина душица,никъде не мога да го намеря под това име ,а го има в много рецепти.Чудя се дали да не го търся по аптеките.
Дивата мащерка  Peace

# 19
  • Мнения: 49
Много благодаря значи все пак съм изпълнявала рецептите Grinning

# 20
  • Мнения: 4 916
Радвам се че темичката ви допада,наистина това са неща които всяка една от нас би опитала.
Ще ви кажа как да си направите в дом.условия пъстърма:
1.1кг телешко или друго месо се слага в 1кг сол-престоява 24 часа
2.Измива се и се оставя за 24 часа в чиста вода
3.Слага се ,полегато в тавичка за 24 часа да се отцеди
4.Овалвате го в чимен и червен пипер(има готови подправки са суджук с чимен вътре)
5.Оставяте го провесено на проветриво място за 10-15 дни

Аз лично използвувам малка хитринка за лятото(слагам го накачено на една пръчка пред климатика,който сега духа студено)така става за 3 дни.Става Praynig



Имам два въпроса:
1. какво е чимен,
2. в какво го слагаш, когато го провесваш?

# 21
  • Мнения: 262
Давам идея за сос за червени меса:1л пр.мляко;1л горчица;1л оцет;1л сладко ароматно вино;сол и черен пипер


Към това и скилидка чесън Peace
Запис тук Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 5 001
Радвам се че темичката ви допада,наистина това са неща които всяка една от нас би опитала.
Ще ви кажа как да си направите в дом.условия пъстърма:
1.1кг телешко или друго месо се слага в 1кг сол-престоява 24 часа
2.Измива се и се оставя за 24 часа в чиста вода
3.Слага се ,полегато в тавичка за 24 часа да се отцеди
4.Овалвате го в чимен и червен пипер(има готови подправки са суджук с чимен вътре)
5.Оставяте го провесено на проветриво място за 10-15 дни

Аз лично използвувам малка хитринка за лятото(слагам го накачено на една пръчка пред климатика,който сега духа студено)така става за 3 дни.Става Praynig



Имам два въпроса:
1. какво е чимен,
2. в какво го слагаш, когато го провесваш?

Чимена е подправката с която се прави пастърмата.Продава се на зърна и смляна по пазарите.

А когато се провесва да съхне,се пробива единият край и с игла и се промушва здрав конец.И се закача на подходящо място

# 23
  • Мнения: 4 916
... Чимена е подправката с която се прави пастърмата.Продава се на зърна и смляна по пазарите.

А когато се провесва да съхне,се пробива единият край и с игла и се промушва здрав конец.И се закача на подходящо място


Не знаех за чимена  Rolling Eyes
А за провесването - мислех, че се слага в някакъв тензух или нещо такова, за да нямат достъп разни мухи до него. А докато виси... не се ли появяват червеи, защото имам един много гаден спомен за месо, оставено да съхне...

# 24
  • Мнения: 5 001
Не ....Чимена е такава подправка,която е как се казва......Бактерицидна...Месо или риба намазана с чимен отблъскава мухите и няма как да го накацат....
Плюс това пастърмата се прави зимно време най-добре...Сега ако седи на топло  се разваля...Или след като стане да се съхранява на студено....Т.е да се следи,кога е готова...

# 25
  • Мнения: 4 916
Не ....Чимена е такава подправка,която е как се казва......Бактерицидна...Месо или риба намазана с чимен отблъскава мухите и няма как да го накацат....
Плюс това пастърмата се прави зимно време най-добре...Сега ако седи на топло  се разваля...Или след като стане да се съхранява на студено....Т.е да се следи,кога е готова...


Ще я оплюскаме на първото ядене, като скакалци сме ние...
Това за чимена не го знаех. Ще потърся на пазара, че ми стана много интересно.

# 26
  • Мнения: 36
Страхотна тема  bouquet

# 27
  • Мнения: 49
Радвам се че темичката ви допада,наистина това са неща които всяка една от нас би опитала.
Ще ви кажа как да си направите в дом.условия пъстърма:
1.1кг телешко или друго месо се слага в 1кг сол-престоява 24 часа
2.Измива се и се оставя за 24 часа в чиста вода
3.Слага се ,полегато в тавичка за 24 часа да се отцеди
4.Овалвате го в чимен и червен пипер(има готови подправки са суджук с чимен вътре)
5.Оставяте го провесено на проветриво място за 10-15 дни

Аз лично използвувам малка хитринка за лятото(слагам го накачено на една пръчка пред климатика,който сега духа студено)така става за 3 дни.Става Praynig



Имам два въпроса:
1. какво е чимен,
2. в какво го слагаш, когато го провесваш?

не видях че вече са ти отговорили изчерпателно,само мога да добавя ,че лъжичка захар има същия ефет даже едни приятели които държат магазин за месо и сами си произвеждат всичко-ползвуват захар

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 14:36 от divayla92

# 28
  • Мнения: 49
марината за глазирани пилешки крилца-соев сос,черен пипер ,чубрица,червен пипер,чесън,лук,2лъжици мед и 2лъжици горчица-престояват около половин час и вече са готови за скарата

# 29
  • Мнения: 4 916
... не видях че вече са ти отговорили изчерпателно,само мога да добавя ,че лъжичка захар има същия ефет даже едни приятели които държат магазин за месо и сами си произвеждат всичко-ползвуват захар


Не знаех, даже мислех, че привлича мухите.


И за да не спамя - за да не ви залепва перката на хлебопекарната за готовия хляб, предварително я намазнете с олио и след това слагайте съставките - вода, брашно... След това самунът се отделя много лесно, а перката остава в контейнера.

Общи условия

Активация на акаунт