дайте съвет - свекърва и зълва идват на гости

  • 3 818
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 051
  1. Забраняваш пушенето.
  2. Бебешките дрехи се перат на ръка и се гладят, задължително, от обратната страна(да не се прецакат картинките). Така и така е топла ютията, да се изгладят и вашите дрехи, спалното бельо, к'вото има там.
  3. Сега е момента да се изперат пердетата и да се измият прозорците. Пердетата също се гладят, все пак бебе има в къщата, да е максимално дезинфекцирано всичко.
  4. Всеизвестно е,че родилките са изтощени и им се спи (от пролактина). Докато спи бебето , спиш и ти(или четеш книжка тихичко), а те могат да напазаруват. Може и да сготвят, но да са тихи,че да не ви събудят.
  5. Прояви разбиране, гледай да извеждаш детето за по-дълго навън, за да могат да да изчистят, измият и изгладят на спокойствие. Вземи си книжката! Може и лаптоп ако има и-нет в градинката ви. Като се приберете не се оплаквай много-много. Обясни, че си се измъчила на жегата, обезводнена си от кърменето и искаш да поспиш с бебето. То, милото, сигурно също се е измъчило, но ще изтърпи, да не се пречкате на леля и баба.
  6. Вечер милото като се прибере от работа, излезте само тримата. Това са часовете му с детето, никой няма право да се меси. И ти не би ходила, просто си нещо като термос с мляко, не че искаш да им пречиш на двамата.
  7. Прибирате се вечер, къпете бебето и си лягате,че нов тежък ден ви чака по градинките.

Лошото е,че като си тръгнат може и малко да ти е нагорно, но ще се оправиш!  Peace

# 16
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
  1. Забраняваш пушенето.
  2. Бебешките дрехи се перат на ръка и се гладят, задължително, от обратната страна(да не се прецакат картинките). Така и така е топла ютията, да се изгладят и вашите дрехи, спалното бельо, к'вото има там.
  3. Сега е момента да се изперат пердетата и да се измият прозорците. Пердетата също се гладят, все пак бебе има в къщата, да е максимално дезинфекцирано всичко.
  4. Всеизвестно е,че родилките са изтощени и им се спи (от пролактина). Докато спи бебето , спиш и ти(или четеш книжка тихичко), а те могат да напазаруват. Може и да сготвят, но да са тихи,че да не ви събудят.
  5. Прояви разбиране, гледай да извеждаш детето за по-дълго навън, за да могат да да изчистят, измият и изгладят на спокойствие. Вземи си книжката! Може и лаптоп ако има и-нет в градинката ви. Като се приберете не се оплаквай много-много. Обясни, че си се измъчила на жегата, обезводнена си от кърменето и искаш да поспиш с бебето. То, милото, сигурно също се е измъчило, но ще изтърпи, да не се пречкате на леля и баба.
  6. Вечер милото като се прибере от работа, излезте само тримата. Това са часовете му с детето, никой няма право да се меси. И ти не би ходила, просто си нещо като термос с мляко, не че искаш да им пречиш на двамата.
  7. Прибирате се вечер, къпете бебето и си лягате,че нов тежък ден ви чака по градинките.

Лошото е,че като си тръгнат може и малко да ти е нагорно, но ще се оправиш!  Peace

Ех, къде беше ти като прохождах в майчинството! Hug
Съветите са идеални, направи го и няма да съжаляваш, наистина!

# 17
  • Мнения: 7 723
.....
  6. Вечер милото като се прибере от работа, излезте само тримата. Това са часовете му с детето, никой няма право да се меси. И ти не би ходила, просто си нещо като термос с мляко, не че искаш да им пречиш на двамата.
  7. Прибирате се вечер, къпете бебето и си лягате,че нов тежък ден ви чака по градинките.
....
Имам лека забележка по т. 6 и т.7.
Вечер, милото като се прибере, излизате само двамата. Имате нужда от взаимно внимание, все пак.
Шишето с млякото предварително подготвено и добре съхранено в хладилника.
Като се приберете- детето окъпано и приспано.
Така де! Тва дете си има баба и леля, все пак. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 95
Една седмица не е много, но може да ти оплеска доволно семейните отношения. От опит знам, че ако опиташ и успееш да се издигнеш над нещата, които те дразнят, ще си по-добре. Бъди учтива, не приятелски настроена, а учтива, а ако те се държат грубо-толкова по-добре. Ще може да му просветне на мъжа ти, че не е подходящо да гостуват за дълго в бъдеще, ако сега насадят напрежение между вас(а то обичайно се случва). Но ако ти постоянно се оплакваш от тях и ги очерняш пред него, най-често той заема отбранителна позиция, защитава ги и става още по-зле.
Кажи си още в началото правилата-в къщи не се пуши, съобразява се всичко първо с бебето и т.н. Да видим, дали ще им е толкова забавно тогава. Ако идват по-скоро на почивка, а не да ти помагат, бързо ще им омръзне тази ситуация Mr. Green

 newsm10

# 19
  • Мнения: 1 749
Съчувствам ти.Но пък една седмица не е толкова много.Е,с условие,че няма да се превърне в месец...Има и такива случаи.Вие в чие жилище живеете?

# 20
  • Мнения: 1 473
Една седмица може да е малко, но може да е и ужасно дълго време, зависи. Моят съвет е да не ги оставаш без занимание, както се казва когато ръцете са заети, времето минава по бързо, не остава време за глупави разговори.
Пушенето разбира се е забранено. След пушене да се мият ръце и да се преоблича, за да не мирише на бебето на цигарен дим.
Гушкането на бебето също ограничено, да не свиква на ръце.
Мисля, че ще се справиш, само мисли положително.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 051
Руске,  това става за по-големи деца. Че току-виж захранили бебето с наденички, осолили го и го намазали с мазчица за лека нощ!  Mr. Green
 А и майката няма само да мързелува ,я! Нека тика оная количка, да види лесно ли е! А и милото ако поиска да седне на по биричка, ще седи и тя, зер жена му е и ще търпи без да се оплаква! Ама-ха, бива мързел, но най-тежката работа да си я върши сама. Те са само за помощ, не да и гледат бебето!  Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 7 994
Извинявай, но колко души ще гледате и ще се прескачате по повод на бебето? Аз лично бих отклонила това гостуване, защото най-малкото сега ти си нагласяш биологичния часовник спрямо бебето, а кусурът ти е само наличието на свекърва и зълва... Роднинският проблем вкъщи съм го решила с неразтегателна гарнитура и прекрасни софийски хотели.  Mr. Green

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 403
Не мога да ти дам съвет - но аз какво правя - като са на гости, слава богу това е 2-3 часа и то само за рожденни дни - държа са като добра домакиня,слагам им да се наядът,получавам едни боклуци от всичко за един лев и гледам да ги изпратя. По време на вечерята-ми аз съм заета със масата,те да си говорят двете  Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Аз не разбрах, бебето налично ли е вече или го чакате.

По принцип не одобрявам идеята за баби/да не говорим за баба и зълва в комплект/ веднага след раждането. По-скоро само изнервят обстановката. Родителите могат спокойно да се справят сами, стига всичко да е протекло нормално. Когато малката се роди, свекърва ми също настояваше да идва/от друг град е/. Отклонихме й предложението, само майка ми идваше за по час през деня. Колкото да имам с кого да си кажа някоя дума.
 И смятам, че е много важно мъжът да се включва от самото начало, а това с помагачи е малко вероятно. Щото после идват темите "Мъжът ми не ми помага за детето."

# 25
  • Мнения: 1 749
Боже,спомням си ,когато свекърва ми и девер ми пристигнаха вкъщи веднага след изписването ни от болница....За няколко часа глезените ми придобиха доволния вид на футболни топки,за вътрешните си усещания няма да говоря....

# 26
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243

Бе, мама му стара, като си спомня как
съм се справяла сам-сама и с домакинство,
и с бебе ooooh! Нямаше памперси, после
ги внесоха та спрях да пера и гладя тензух
и бархет.После втора бременност, дете на
малко повече от две години, чудех се кое
по-напред - след малката ли да тичам, корема
си ли да крепя, пазарските чанти ли през улицата
да пренасям. Никой не ми е помагал и се справях.
Какъв е тоя зор от баби и стрини не знам. Mr. Green

# 27
Боже,спомням си ,когато свекърва ми и девер ми пристигнаха вкъщи веднага след изписването ни от болница....За няколко часа глезените ми придобиха доволния вид на футболни топки,за вътрешните си усещания няма да говоря....


Ох, не, слава богу детето вече е родено и е на 6 месеца. Не бих се съгласила да идват след раждането. Въпросът е, че аз работя вече и ще ходя в командировка за 1 седмица и тъй като таткото не може да се справи сам и не искаше да ходя дори в командировка се съгласих на този вариант, да е с майка си и да се гледат.

# 28
  • Мнения: 25 650
Е, какъв ти е проблемът тогава, щом няма да те има? Да си се гледат там, теб какво те бърка?
Няма да изядат мъжа ти, спокойно.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 749
Аааа ...тогава нямаш никакви проблеми.Какво ти пука,нека дойдат.Само инструктирай таткото подробно какво може и какво не може да се дава на детето.Негова работа е да каже на майка си и да не позволява разни волности като например кренвирши и сокчета от 0,20 стотинки...

Общи условия

Активация на акаунт