Виждат ли децата духове

  • 8 879
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
Нямам подобни спомени от моето детство. Не съм забелязала такива явления и при дъщеря ми.
До преди 2 години си говореше сама, с въображаеми приятелчета, имаше някаква Мела и все за нея говореше, караше й се, спореше нещо....Но това не бих го нарекла дух.

# 16
  • Мнения: 49
Мили майки според мен не бива да се страхувате ако ви е страх,значи вярвате в тях,колкото и да го отричате,вярвайте повече в добрите неща(ангелите)които ви пазят и ще бъдете спокойни и щастливи!

# 17
  • Мнения: 875
ако майките им виждат, сигурно и децата от един  момент нататък започват да виждат...

# 18
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Незнам,аз не съм виждала като малка,дъщеря ми също засега няма такива признаци.

# 19
  • Мнения: 743
Не знам. Но дъщеря ми от една седмица говори постоянно за някаква приятелка Гулия.Питам да не би да е някое детенце, с което да е играла - не е. Предполагам, че са по сензитивни и поради този факт, може да виждат или усещат нещо, което ние не можем.

# 20
  • Мнения: 49
Не знам. Но дъщеря ми от една седмица говори постоянно за някаква приятелка Гулия.Питам да не би да е някое детенце, с което да е играла - не е. Предполагам, че са по сензитивни и поради този факт, може да виждат или усещат нещо, което ние не можем.
Попитай я дали не е Джулия

# 21
  • Мнения: 361
сигурно виждат. аз самата имам някакви откъслечни замъглени спомени от подобни ситуации в моето детство. иначе повечето деца имат въображаеми приятелчета /възможно е да са въображаеми само за възрастните, а за децата да са напълно реални/. ако сега ми се случи да видя дух ще умра от страх сигурно, децата не се плашат.

# 22
  • Мнения: 743
Не знам. Но дъщеря ми от една седмица говори постоянно за някаква приятелка Гулия.Питам да не би да е някое детенце, с което да е играла - не е. Предполагам, че са по сензитивни и поради този факт, може да виждат или усещат нещо, което ние не можем.
Попитай я дали не е Джулия

Попитах я, но не е Джулия. Някаква въображаема приятелка ще да е. Peace

# 23
  • Мнения: 998
Аз не вярвам в минали животи и за това не вярвам ,че имат спомени бебетата.
За духове незнам.Не смятам да му обяснявам какво значи ,защото от такива
разкази като малка имах период на големи страхове.

# 24
  • Мнения: 160
Казват, че децата до три години са ангели и "виждат" нещата, които ние не можем да видим.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Окото е оптически орган. То не може да вижда каквото и да било... "извънестествено". Вижда единствено обекти, които отразяват лъчи в определен енергиен диапазон. Всичко останало е дело на мозъка, и, общо взето, си има название в психологията / психиатрията - халюцинации. И в такъв смисъл не мисля, че бебетата имат повече или по- често халюцинации от възрастните хора. Но малките бебета не умеят да тълкуват сигналите, идващи от учите - това те тепърва трябва да се научат - и затова може това, което виждат, да не отговаря 1:1 с онова, което са регистрирали очите. Което пък няма нищо, ама нищо общо с духовете, врачките, куршумо-леенето и Кришна.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Не знам. Но дъщеря ми от една седмица говори постоянно за някаква приятелка Гулия.Питам да не би да е някое детенце, с което да е играла - не е. Предполагам, че са по сензитивни и поради този факт, може да виждат или усещат нещо, което ние не можем.
Попитай я дали не е Джулия

Юлия?

Попитах я, но не е Джулия. Някаква въображаема приятелка ще да е. Peace

# 27
  • Мнения: 49
Казват, че децата до три години са ангели и "виждат" нещата, които ние не можем да видим.
това за ангелите съм го чувала ,но като гледам  моите дяволчета в къщи чак не вярвам

# 28
  • Мнения: 283
Голямата ми дъщеря не е споделяла да е виждала духове, но тя от малка си е реалистка. Малката е още много малка да си каже Simple Smile Но аз си спомням като бях някъде около 2, в стята ми влезе един голям бял вълк - като тези, северните. Още си го спомям в детайли, а тогава все още не бях виждала вълк дори и в зоологическата градина. Да не говорим, че там няма от този вид вълци - чак много години по-късно им намерих снимките. Как тогава съм знаела как изглежда? С него се погледнахме и някак ми стана хубаво, после си казах, че би трябвало да ме е страх, и се развиках и дойде майка ми. Тя ми каза, че това било глупости, но аз още си го обичам онзи вълк и съм сигурна, че беше съвсем истински. Нямам предвид - материален, но все пак - реален.

# 29
  • Мнения: 283
katiABV, няма човешко същество, което да вижда 1:1 това, което гледа. Информацията се обработва от мозъка и при бебетата, и при големите. А какво е всъщност "реално" там е метафизичен въпрос, в който никой не иска да задълбава, ако му е мило психичното здраве.

След като научиш бебето да тълкува това, което вижда, по твоя начин - може би точно затова спира да вижда ангелите, а?

Общи условия

Активация на акаунт